Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szegeden a kollégiumi életet...

Szegeden a kollégiumi életet be tudná mutatni valaki?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Károly Mihály kolesz érdekelne, oda van legnagyobb esély arra, hogy felvegyenek - igaz, ez korán sem biztos... és sok ember, nagy nyüzsgés. S állítólag lehet nyugisan tanulni is.

Milyen annak a kolesznak, vagy más kolesznak az állapota? Milyenek a szobák? Mennyi idő alatt lehet megszokni azt, hogy több emberrel alszol egy szobában? - sosem voltam koleszos.

Bármi, akarom mondani minden érdekel a kollégiumi élettel kapcsolatban! Elég sok pénzt spóroltam meg középiskolás éveim alatt, ezért lenne lehetőségem albérletre is barátokkal, de valamiért a kollégium sokkal jobban vonz, s nem csak a nyüzsgés? Első nap, első szobatárs kinek milyen volt?

Bocsi a hülye kérdésekért, de nagyon izgatott és kíváncsi vagyok, amint eszembe jut a kollégium. Egyébiránt, imádom a várost, rengeteg józan és kevésbé józan pillanatom fűződik hozzá, szóval azt nem lesz nehéz megszokni.

19F



2016. márc. 30. 07:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Negyedik éve vagyok Károlyis.

Közösségi élet itt van bőven, szóval társaságot találni fogsz. B épületből 1 szint kivételével most lettek a szobák helyrepofozva, így szerintem azzal nem lesz gond. Nyilván 3-an vagytok egy szobába és nem egy túl nagy szobáról van szó, de meg lehet szokni. Én se voltam előtte koleszos, de viszonylag gyorsan bele tudtam rázódni.

Legbulizósabb kolesznak szokták mondani (KOPAJ nevű rendezvény erre az ékes bizonyíték - nagyon nagy buli, de tényleg:D), a tanulási pedig rajtad áll. Ha akarsz tanulni, akkor fogsz is tudni (ezt a saját bőrömön tapasztaltam).

Nekem az elsős szobatársaimmal abszolút nem voltak gondjaim, jó arcok, jó párszor buliztunk (az egyikkel közülük 3 évig voltam egy szobába, azóta is tartjuk a kapcsolatot). Első nap a beköltözős hétvégén van, elég nagy a nyüzsgés, elég könnyen lehet ismerkedni.


Mostanra egy kicsit vegyesebbek az érzéseim, 2 éve dolgozom félállásba egy cégnek, plusz ugye itt van az egyetem, szóval úgy a koleszos élet már háttérbe szorul. Nagyon sok ismerősöm akikkel egy évben jöttem már kiköltöztek és én is nyáron akarom ezt a lépést megtenni, 4 év után már egy kicsit másra vágyik az ember. :) Viszont a netes pletykákra ne hallgass, nem állatok laknak itt, vannak bulizósabbak, kevésbé bulizósabbak stb. Ha pont kifognál számodra nem megfelelő szobatársakat, akkor nyugodtan átkérheted magadat egy másik szobába stb.

2016. márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A dolog bulizós része annyira nem zavar, most a tavaszi szünetben is esedékes volt egy tavasznyitó, szünet közi - avagy miért ne?, húsvéti - rá egy nappal, egy szünet záró buli. Most is másnapos vagyok. Gondolom ott is hasonló a tempó :D

Az igaz, akkor tanulok, amikor akarok... lehetséges, csak meg kell tanulni nemet mondani.

Kicsit parázok a szobatársaktól, tekintettel arra, hogy a szociális skilljeimmel probléma van.

Hallottam ezt-azt egyik fiatal tanárnőtől a kolesz lakóival kapcsolatban, de a barátja - szegeden prof - lelkesen eloszlatta ezeket a városi legendákat. De ez a része a dolognak annyira nem érdekel, mondhatni állatokkal lógok minden pénteken:D

Részint sajnálom, hogy már két éve elszakadtál - ha fogalmazhatok így - a kolesztól, de másrészt: nem leszel eltévedve egyetem után sem.


De vegyesek az érzéseim a kollégiummal kapcsolatban. Részint félek, részint majd kiugrok a bőrömből.

Köszönöm a hasznos választ!

2016. márc. 30. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
én a Mártonban voltam cserediák 2 hónapig. Az egy nyugis hely :)
2016. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!