Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik elszakított országrészekb...

Akik elszakított országrészekbe költöztek az anyaországból - ismerek ilyen embereket/párokat/családokat? Vagyis pl. nem Erdélyből ide, hanem Magyarországról Erdélybe (v. más országrészbe) költöztek. V. olyanokat, akik visszakötöztek? Indokold miért?

Figyelt kérdés

Kérlek indokold pár mondatban, hogy miért tették. Mi volt a motiváció, mi volt a cél? (Esetleg, ha megbánták mi miatt lett rossz választás?)


Köszönöm előre is mindenkinek!



2021. aug. 25. 00:40
 1/10 A kérdező kommentje:

Kérlek indokold pár mondatban, hogy miért tették. Mi volt a motiváció, mi volt a cél? (Esetleg, ha megbánták mi miatt lett rossz választás?)


Köszönöm előre is mindenkinek!

2021. aug. 25. 00:40
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Több ismerősöm is van, akik Budapestről vidékre költöztek, ha úgy tetszik, akkor elhanyagoltabb országrészbe.

Egyszerűen elegük lett a városi nyüzsgésből, megházasodtak és ők költöztek el, vagy csak szimplán új életet akartak kezdeni.

Olyat is ismerek, aki megbánta, azóta vissza is jött. Vidéken halálra unta az életét.

2021. aug. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, most néztem, hogy kissé benéztem a kérdést. Elszakított orszagrész... :)

Nemellesleg ilyet is ismerek, egy férfit, aki egy erdélyi hölgyet vett feleségül, majd az erdélyi letelepedés mellett döntöttek.

2021. aug. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg*, nézem* ... azt hiszem, mára elég volt.
2021. aug. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az (szerintem) sokkal jobban úgymond "rendben van", mivel válaszodban a vidékre kötözők továbbra is maradtak a magyar nyelvű és atrocitásoktól mentes anyaországban.

Én viszont kifejezetten idegenbe szakadt országrészekbe költöző családokra, v. egyénekre kérdeztem rá - ahogy az olvasható is a kiírasban. Pl. Erdélybe, Szlovéniába, Kárpátaljára.

2021. aug. 25. 00:50
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj, mindenkivel előfordul. Azért ennek ellenére felpontoztalak! ;)
2021. aug. 25. 00:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2021. aug. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az erdélyi pár azért jól megvannak egymással (illetve Erdélyben)?
2021. aug. 25. 00:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még 2009-ben házasodtak össze. Imádnak Erdélyben élni, egyáltalán nem bánták meg, még állatokat is tartanak.
2021. aug. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Csalloközbe. Ide házasodtam. Szeretek itt élni. Dunaszerdahely.

Majdnem olyan, mint ha Magyarországon lennék, de már megy a szlovák nyelv is valamennyire.

2021. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!