Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik a lecsatolt országré...

Azok akik a lecsatolt országrészek visszaszerzésében hisznek, mivel magyarázzák, hogy minden szomszédos ország ma már fejlettebb nálunk?

Figyelt kérdés
Legyen szó Szlovákiáról, Romániáról, Lengyelországról, mindenütt azt látni, hogy egyre csak fejlettebbek nálunk, mi pedig inkább visszafelé fejlődünk gazdaságilag és morálisan is, nem pedig előre. Szlovákiában már 2009 óta bevezették az Euro-t, nálunk még tervben sincs. Románia is sokat fejlődött az utóbbi 5-10 évben (látom, mert sokat járok ott). Most akkor hogy is van ez? Azok akik valós esélyt látnak a lecsatolt részek visszaszerzésére, azért kíváncsi lennék mire alapozzák ezt, mert én azt látom, hogy egyre inkább mi az "anyaország" vagyunk nagyon lemaradva tőlük, nem pedig fordítva. Arról nem tudok statisztikákat, de kíváncsi lennék arra is, hogy az összes csatlakozott EU tagállam közül mi hanyadikok lehetünk kb, mert az az érzésem, hogy eléggé a legutolsók között lehetünk.

2015. dec. 20. 02:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Majd akkor viszonyíts ha kint is éltél és dolgoztál!

Nemhiszem pl. hogy Szerbia meg Ukrajna jobb lenne nállunk!

2015. dec. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Majd akkor viszonyíts ha kint is éltél és dolgoztál!

Nemhiszem pl. hogy Szerbia meg Ukrajna jobb lenne nállunk!"


Szlovákiában dolgoztam több évig is képzeld és leesnél a székről ha tudnád mekkora különbségek vannak.. Szerbia és Ukrajna még szerintem ők is vannak olyan helyzetben mint mi, sőt...

2015. dec. 20. 03:22
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

# 2

Képzavar...

Ukrán orvosok 50 ezret keresenek forintba átszámolva...

Kimész 100 ezer Ft költöpénzel és te vagy a "császár"

Van Ukrán származású ismerősöm aki szokott is kijárni Ukrajnába ő mondta hogy hihetetlen olcsó minden mert tényleg aprópénzt keresenek ott az ember főlleg most hogy háború van!

Szerbia se job mint mi!

2015. dec. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

"Majd akkor viszonyíts ha kint is éltél és dolgoztál!

Nemhiszem pl. hogy Szerbia meg Ukrajna jobb lenne nállunk!"


Feltűnt neked, hogy egyik ország se szerepelt a kérdésben, hanem az EU tagállamokról beszélt a kérdező. Tudom, hogy Ukrajnához és Szerbiához is csatoltak területek, de szerintem összehasonlíthatatlan a többi országgal.

2015. dec. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

az euro bevezetese nem egyenesen aranyos a fejlettsegi szinttel. Ahhoz egycsomo kriterium van nezz csak utana.

Amugy meg arra nem is gondoltal h nehany orszag direkt nem is teljesiti a kriteriumokat sem? Magyarorszag is arra torekszik h ne teljesitse. orban megmondta, akkor erdemes bevezetni ha a gdp a nyugati orszagok 90%at elerte.

Amugy a te logikaddal csehorszag is fejletlen leszakado periferian levo orszag mert nem euro van. Elarulom a Habsburg birodalom idejen is a cseh ipar nagyon fejlett volt, ma is az. Szlovakia elbujhat mellettuk.

Amugy Romania nem all Magyarorszag szintjen a szetvert ukrajnat es a szetbombazott szerbiat en nem is hasonlitanam Magyarorszaghoz. Ha van Magyarorszag szintjen mindketto nyugodtan menj ki es elj ott!

2015. dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem igaz,hogy fejlettebbek. Szlovákia egyes területei fejlettebbek, de Kelet,Északkelet rendkívül fejletlen és rengeteg a cigány. A magyar határnál sok az ingázó,tehát mindkét nemzetiség dolgozik itt és ott is.

Románia meg.. Szörnyen fejletlen. Még mindig Erdély a legfejlettebb kultúra meg oktatás szempontjából,pedig az elcsatolás óta nem fejlesztik igazán. Romániának pár nagy városa fejlett, de borzasztó sokan élnek nyomorban,nulla oktatással. Bukarest is fejletlen,nem véletlen,hogy annyi pénzt tudnak bele pumpálni. De elég megnézni pl.: az infrastruktúrát Romániában, annál kevés nevetségesebb dolog van. Szóval egyáltalán nem fejlettebbek.

2015. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szlovákia kissé fejlettebb mint mi , de Románia abszolút nem ! Pláne , ha az egészségügyet nézzük ! a magyar egészségügynél már csak a román gázabb !
2015. dec. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, honnan veszitek, hogy a Román egészségügy szar lenne. Egy ismerősöm Járt ezen a klinikán és nagyon elégedett volt az ellátással és a kezeléssel is. Továbbá olyan betegségére is fény derült amit itthon észre se vettek az orvosok. Persze az nem jó hír hogy egy betegséggel több van neki, de mégis jobb azért ha tudja az igazságot. A klinika honlapja: [link]
2015. dec. 21. 01:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ember ez egy magán klinika :D

Ilyen itthon is van ha meg tudod fizetni!

2015. dec. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ne személyes tapasztalatokból állapítságok meg hogy mennyire fejlett egy ország, hanem a statisztikái alpján.

Pozsony Buda Pest-hez képest egy szemétdomb.. a Buda Pesten csak nézelődik az ember mert olyan gyönyörű, Pozsonyban meg hányigert lehet kapni, pl a fő buszpályaudvar már vagy 40 éves maga az épület ronda és koszos, az utak szét vannak verve, az egész dizájnja szar, és ez itt nagyon gyakori hogy ha még vmit fel is újitanak akkor az nem lesz hosszú életű.. vacak minőség.. egyetlen szép része a városnak, az óváros, ami nyilván nem a szlovákok érdeme...


szóval ha én is saját tapasztalatból indulnék ki, akkor MO győzne a fejlettségben... de nem ezt kell nézni, hanem a gazdaság fejlettségét, a munkanélküliséged, GDP-p, egészségügyet stb. nem attó lesz fejletteb egy ország, hogy szebb épületek, tájak vannak benne...

2016. jan. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!