Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan köztetek, aki azért...

Van olyan köztetek, aki azért bánta meg, hogy Budapestről/nagyvárosból faluba költözött, mert a faluban nem fogadták be?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve költöztünk Budapestről egy vidéki településre. Azt tapasztaljuk, hogy bár kedvesnek tűnnek az emberek, de igazából nem fogadnak be maguk közé. Az az alapállás, hogy ha nem itt születtél, akkor neked kuss. Mi csendben "tűrünk", de van pl. a falunak egy közösségi oldala, ahol látjuk,hogy ha valaki kedvesen megkéri, hogy ne égessenek szemetet az udvaron, mert a házba is beszivárgott és a pár hónapos kisbabája már köhécsel tőle, akkor arra az a válasz, hogy "ki a f..mondta, hogy költözz ide, húzzál vissza, ahonnan jöttél". Miért kell alkalmazkodni ahhoz, ami rossz? Itt mindenki azt csinál amit akar, éjjel-nappal flexel, szemetet éget. Gyomirtóval szórják be a kertjüket (nem, nem akik művelik, hanem a gyepre), olyannal, amit már a fél világon betiltottak, de anno valaki beszerzett belőle egy csomót és most osztogatja. Elöl szép kert, hátul a kutya fél méteres láncon. Szóval elég nagy csalódás van bennünk. Azért jöttünk ide, hogy egészségesebb környezetben éljünk, neveljük fel a gyerekeinket, de ennek az ellenkezőjét tapasztaljuk. A faluban mindenki ismer mindenkit, mindenki valamilyen rokonsági fokban van. Nem kicsi falu és nem szegény. Kifejezetten jómódú emberek laknak benne, néhány kivételtől eltekintve. Szerintetek ez a nagy magyar valóság, vagy kifogtunk egy nagyon bunkó települést? Kérem, aki válaszol, ne kötözködjön és oktasson ki. Kedves emberek vagyunk, alkalmazkodunk, nem a kakas kukorékolás, vagy a trágyaszag zavar, tudjuk,hogy ez a falusi élet velejárója, pont a természetközelibb élet miatt szerettünk volna falun élni. Valós tapasztalatokat, élményeket írjatok, illetve ha van, megoldási javaslatot.

2021. szept. 19. 09:05
1 2
 11/13 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én csak azt bántam meg, hogy nem korábban költöztem vidékre. Jó, persze, nem akartam a csemetéimet kirángatni a megszokott környezetükből, baráti társaságból, az iskola közelségétől, stb.
2021. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

En mindigis Budapesten szerettem volna elni, de most megis a szulovarosomban keresek hazikot/lakast megvetelre, mert barmennyire is szeretem a fovarost, soha nem lenne eselyem itt ingatlant venni, az albizasba meg mar kvara beleuntam. En pont az udvarias videki vagyok, voltak rettenetes szomszedaink mar, a bdsm ordibalos szexelostol a drogdilerig minden. Soha egy szot nem szoltam. Egyszer kopogtunk at a szexeloshoz, mert az meg mindig veszekedett a gyerekevel es egyszer azt hittuk, hogy elkezdtek utni verni egymast. Meg egyszer megpufoltem a falat, amikor hajnali 6-kor arra keltem, hogy megint sikitozva kurnak. Ez a ket eset volt, amugy mindenkinek elturtem mindent es emiatt lett egyre pofatlanabb. Koszonni is szoktam a lepcsohazban, nalunk szokas volt a szomszednak jo reggeltet/napot/estet kivanni. Tobben meg is lepodtek ezen.

Egyebkent amikor meg kollegista voltam, vegyesen voltunk videki kolisok, agglomeraciobol bejarosok es pestiek, budaiak az osztalyban a kepzesen. Sajnos azt kell mondanom, hogy meglepoen igaza van annak, aki szerint a videkrol jottek konnyen elszallnak maguktol. A tajparasztok, akik cseszegettek masokat, anyaztak az oktatonak es szartak mindenre, kivetel nelkul az agglomeraciosok voltak, vagy a messzebb videkrol jottek. De tapasztalataim szerint az agglomeraciobol bejaroknak volt a legnagyobb pofajuk.

2021. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12-es bárcsak olyan szomszédaink lettek volna Pesten, meg most itt is, amilyen Te vagy! Mi is hasonló okokból jöttünk el Pestről, többek között a hülye egész nap/egész éjjel hangoskodó szomszédokból lett elegünk, meg amit a kezdő posztban írtam. Mi meg az udvarias Pestiek fajtájából valók vagyunk, de ez senkit nem hat meg. Mindegy, elvagyunk, ma pl. szépen süt a nap, főzünk. A kertbe nem tudunk kimenni,mert a tiltás ellenére valami barom vizes avart éget, egy másik meg füvet nyír benzines fűnyíróval. November közepén, amikor már hetek óta egy millimétert sem nőtt a fű... Unatkozik a drága. Butaság ellen nincs orvosság. Ezt el kell fogadnunk.
2021. nov. 20. 11:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!