Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kizárhatja e egy társasházi...

Kizárhatja e egy társasházi lakó mások lakásából az ivóvízet, mert neki víz folyt a pince tárolójába?

Figyelt kérdés
Az egyik lakó (aki életvitel szerűen most nem él a lakásában) pincetárolójába befolyt az ivóvíz. Nem ért bokáig, mert elszívta a föld, de folyt a plafonról (tehát nem ömlött). A közös képviselő kijött és tájékoztatta a lakót, hogy hétfőn tud jönni a szakember javítani, egyeztetett vele. Ahelyett, hogy kiürítette volna a tárolóját, elzárta a pincéje mellett a folyosón lévő főcsapot, ami 5 lakás ivóvíz ellátását biztosítaná. Erről nem szólt senkinek, így 5 család maradt víz nélkül hirtelen. Tehet ilyet önhatalmúlag valaki, mondván, hogy ázik a tárolója és a benne tárolt cucca? Ha mondjuk én visszanyitom a főcsapot feljelenthet, hogy miattam ázott tovább a pince tárolója? De nekem meg miatta nincs vízem, ami alapvető jog. Elég kellemetlen, hogy ásványvízen kívül egyáltalán nincs víz 5 lakásban. A Vízmű nem tud segíteni, mert nem rájuk tartozik az ügy. A közös képviselő, aki nem is itt lakik, annyit szajkóz, hogy majd jön a szakember.

2021. okt. 2. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, van a mondás,

“Ma nekem, holnap neked!”

Történnek ilyen sajnálatos esetek, a vizet el lehet zárni, de időt kell hagyni, hogy mások vizet vételezzenek.

Mi is voltunk télen 4 napig másoknál történt csőrepedés miatt, miközben minden edényben, vödörben, kádban víz volt és lavórban mosakodtunk. Közben többeknek elfogyott a vize, akkor megint megnyitották 10 percre.

Gondolom neked sem lenne jó, ha a házatok alapja napokig ázna!

2021. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Pont ez maradt el. A tájékoztatás. Többen is a Vizmüveket hívtuk, amikor már 3 órája nem volt víz, akik mondták náluk nincs hiba. Aztán a közös képviselő tájékoztatott minket, telefon hívásra, hogy a lakó zárhatta el önhatalmúlag, mert mikor ő eljött még nem volt elzárva. Ha gondoljuk nyissuk meg... De majd hétfőn jön szakember.
2021. okt. 2. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor amikor mindenki otthon van, vegyetek vizet és utána zárjátok vissza!

Szar ügy, de csak 2 napot kell kibírni és 1 már lassan lemegy.

Remélhetőleg hétfőn korán jönnek!

(1-es voltam)

2021. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!