Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd, a pince folyosóján...

A szomszéd, a pince folyosóján lomokat tart, amitől nem tudom a biciklit a sajátunkba elzárni? (öreg bútor, rozsdás mosógép). Azt mondja semmi közöm hozzá. Unom az emeletre cipelni a bringát, és a lakás sem arra való. Nincs erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés

2016. jan. 7. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne. Katasztrófavédelmet ki kell hívni, azok eltakaríttatják a szemetet, ha nem teszi jó vaskosan megbírságolják. erre mifelénk az utóbbi időben nagyon sokat jártak. Elbontatták még a beépített szekrényeket is, merthogy leszűkíti a menekülési útvonalakat. Virágokat eltetették, gyakorlatilag kipucoltatták fullra a folyosókat.
2016. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

O.K. értem, de valahogy kulturáltan hogyan lehetne ezt elintézni? Nem vagyok híve a feljelentésnek, nem az 50'-es évek szintjén szeretném elintézni.

Igazából megérdemelné, mert elég paraszt a szomszéd, de nem akarok lealacsonyodni erre a szintre. Sajnos a szép szó nem használ. Tehetetlen vagyok. :(

2016. jan. 7. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondja.

Te meg már szóltál neki, mit vársz még, hogyan lehetne még megoldani ezt a helyzetet?

De ha finoman be tudod adagolni ennek a kihaénnem típusú szomszédodnak, hogy veszélyes helyen vannak a bútorai, akkor célt érhetsz. Bár következtetve ezt meg halálos fenyegetésnek fogja venni.

2016. jan. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szólj néhány cigánynak, pikkpakk elviszik a fémet, a bútorokat meg tüzelőnek.
2016. jan. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A közös képviselőnek szólj, ő intézkedhet. Nálunk x figyelmeztetés után konténert hozatott és kihordatta. Nem akartuk megvárni a vaskos büntetést a katasztrófavédelemtől.
2016. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 veterán vas ***** válasza:

Ezek az ötletek is megfordultak a fejemben. Azt elvetném, hogy "migránsokkal" kipakoltatni.(nem ér annyit az egész, hogy ezek beszabaduljanak a pincébe, és különben is ez az út jogilag necces)

A célzásokra és utalásokra a szomszédról egyáltalán nem reagál. (öntörvényű bunkó, talán nem is érti)

A közös képviselő pedig egy nyugdíjas tanárnéni, aki "szereti a békességet". Szóval ki vagyok vele a vízből.

Legszívesebben kidobálnám az egészet, de nincs jogom. :(

Valami más -legális- megodás?

2016. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sadykowich válasza:

Nem értem, hogy mit nem értesz... Már az 1. válaszadó megmondta a tutit. Volt egy alternatív tipp a "migránsokra" is.


Meg akarod oldani, vagy sem? Ha nem, akkor legyél olyan tutyi-mutyi, mint amilyennek a válaszok alapján tűnsz, ha meg meg akarod oldani, akkor intézkedj.

2016. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Más lakót nem zavar csak téged?
2016. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!