Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez rasszizmusnak elmegy, vagy...

Ez rasszizmusnak elmegy, vagy mi erre a pontos kifejezes??

Figyelt kérdés

Bécsbe járok egyetemre és minden nap járok covid tesztre, mert nem fogadják el a sputnyik oltást.

Mivel van osztrák betegbiztosításom jogosult vagyok az ingyen pcr és antigén tesztekre a patikákban. Tegnap előtt is mentem tesztelni egy új helyre és eléggé negatív élmény volt.

Magyar lakcímem van, mert ingázok magyarországról. A nő szerint a patikában csak osztrák címeket tesztelnek és elküldött volna (minden másik patikában ez persze sosem volt gond), ha a kolleganője nem segít. Tudni kell, hogy német vagyok apukám felől, szinte anyanyelvi szinten beszélem akcentus nélkül a hochdeutschot. Amikor még mondtam neki, hogy tesztelni akarok stb és odaadtam a személyimet (ez még a lakcímes előtt volt), tudott velem normálisan beszélni, amint meglátta, higy magyar (is) vagyok egyből lassan, nagyon artikulálva kezdett el beszélni, mintha tök hülye és értetlen lennék..

Na mindegy, amíg vártam az asszisztensre, aki letesztelt mondta, higy várjak a patika előtt, mert covid miatt jobb, ha minél kevesebben vagyunk. Egész hidrg volt kint és rajtam csak egy pulcsi volt. Akik utánam jöttek osztrákok tesztelni, nekik felkínálta, hogy maradjanak bent a patikában, ne álljanak már kint a hidegben addig (ezt már kintről hallottam, de nyitva volt az ajtó.. mellesleg az osztrákokon volt kabát is, tehát ők végképp nem fáztak. Én sem fáztam, de az elv, hogy engem kiküldenek, ők meg maradjanak.).

Engem ez eléggé bántott, és persze sosem fogok oda visszamenni. Pedig a patikának is 20€ bevétel egy tesztet csinálni, szóval nem értem miért bunkózott a nő.

Minden más patikában tök kedvesek voltak, segítettek mindenben, megkérdezték, hogy hogy Ausztria stb. Megdícsérték mindig a németemet, nagyon kellemes volt, de ez az egy nagyon megbántott.

Ez nem esik a rasszista kategóriába, mert nem a bőrszinem/faji hovatartozásom alapján ítélkeztek, hanem a nemzetiségem/állampolgárságom/hovatartozásom miatt. Erre van szakkifejezés?


2021. okt. 3. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Idegengyűlölet.

A rasszizmus faji alapú, ez meg mindenkit utál, aki nem német/osztrák.

2021. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Xenofóbia
2021. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Cigány vagy vagy nem?
2021. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!