Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Télen vályogházban megfagysz...

Télen vályogházban megfagysz fűtés nélkül?

Figyelt kérdés
Van olyan meleg télen,hogy túléld?

2021. okt. 14. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

Meg.

Úgy, ahogy a 10-es leírta.

2022. júl. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%
Állj a sarokba! Ott 90 fok van!
2022. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem feltétlenül. Én téglaépületben éltem egy telet fűtés nélkül. -15 foknál volt benn +8 fok. Nagyon kellemetlen volt, de egészséges emberként gond nélkül túl lehet élni.

Nekem ez egy kollégium volt (máshol se volt fűtés), szóval fiatal voltam, és kajáltam is rendesen. De akinek gyengébb volt a szervezete, az gyakran volt megfázva - viszont ők is túlélték. A legtöbb ember, aki megfagy, a saját otthonában fagy meg, és nem konkrétan megfagy, hanem kihűl. Mert a szegénységgel általában együtt jár, hogy nem eszik rendesen, vagy csak alacsony tápértékű és vitamintartalmú ételeket engedhet meg magának, ha egyáltalán tud enni, vagy már eleve egy idősebb kisnyugdíjas, legyengült szervezettel.

Egyébként nagymamám lakott vályogban, miután meghalt, 2 évig üresen állt a háza. Utána az örökösök eladták, és mikor elmentem begyűjteni azokat a holmikat, amiket tudom, hogy nem engedett volna kidobni, akkor volt benn +10 fok a higanyos hőmérő szerint... télen, úgy, hogy ez egy faluban volt a Mátra északi oldalán, és már 2 éve üresen állt a ház. Szóval kb. olyan a hőtartása, mint a téglának.


Attól még intézz fűtést, mert, mint írtam, laktam fűtetlenül egy telet, az ellenségemnek se kívánom, annyira kellemetlen. Fáj a lábad a hidegtől, a ruháid nem száradnak meg két nap alatt se, nem tudsz elaludni, mert fázol... Szerezz egy sparheltet, azon főzni is lehet :)

2022. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13

Képtelenségnek tartom.

Akkor hogy a fenébe fagy el pl a vízvezeték a falban keményebb teleken, fűtött házakban?

Régi típusú, nem vályog ingatlanokban, szerintem nagyon sokan jártak már így.

Néhány éve, egy átlagos november végén 5 napig nem volt itthon begyújtva, mert elutaztam.

50es vályog fal...9 fokra jöttem haza.

Előtte 22 volt.

Simán lehet szeles és nagyon hideg télen bőven mínusz bent egy tökmindegy milyen házban is.

De napközben, ha süt a nap, akkor felmegy akár pluszba is.

Ez nem azt jelenti, hogy a 8-10 fok állandó.

2022. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szüleim által 1990-ben épített szintes ház fűtésrendszere is simán elfagyott a 90-es évek valamelyik hideg telén. Majdnem felrobbant a kazán, mert jégdugó volt a rendszerben, és a kazán nem adta le a hőt. Valami zűr volt, na de mindegy is, simán elfagyhat. Na meg nagymamám parasztházának vécéje a veranda végében kapott helyet, és hiába volt a veranda végig üveges, meg ajtóval ellátva, és a vécén is jó ajtó volt, ott nem volt fűtés. Mindig megfagyott a vécében meg a wc-kefe tartóban a víz.
2022. júl. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Téglaház vagy vályogház mindegy, kihűl mindegyik. Van egy társasházi lakásom, és amíg újítgattam, szüleimmel laktam, nem volt fűtve télen. Le volt engedve a rendszer. Akkor csinálták a burkolást, és amikor elkezdett száradni a rengeteg kötőanyagba tett víz, a plafonról csöpögött a pára. Mivel nem volt fűtve, ezt hozta magával. Nem csak az embernek, az épületnek sem jó, ha nincs kifűtve.
2022. júl. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!