Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2 éve vettem egy vályogházat,...

2 éve vettem egy vályogházat, azóta az udvarban elbontott régi fa épületekkel fűtöttem, most elfogyott, vennem kell, vajon meddig elég egy erdei köbméter?

Figyelt kérdés

Tehát konyhakész erdei köbmétert vásárolnék, "kalodás", kb mennyi odeig lehet elég egy adag ilyen, kg ban tudom, hogy 15kg fa kell átlagosan 1 napra.

Vegyes fa lenne ez, akác, tölgy, bükk



2020. jan. 27. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez a te igenyeiden mulik. Nem mindegy hogy eleg a 20 fok vagy gatyaban akarsz benn ulni.
2020. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, ebben a cikkben pontosan megvan, hogy melyik fa, hány mázsa.

Még száradásra is lebontva:

[link]

2020. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha a kalodában 1erdei m³ fa van akkor:

Légszáraz cser kb. 700kg ha idei vágás akkor kb1100kg.

Akác légszáraz kb.700 kg idei vágás kb.950kg.

Lévgszáraz bükk kb. 700kg, friss vágás kb.950.

Légszáraz fa fűtőértéke kb. 4,1kW/kg. A friss vágásúé 1,5-1,9 kW/kg.

Mivel kétévig szárított, légszáraz fát nem kapsz, csak frissen vágottat. A 15kg helyett napi 40kg-al számolhatsz. Azaz alig több mint három hétre lesz elég.

2020. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tudom hogy ez a gyakori es mert csak, de akik lepontoztak az elso valaszom, valami indokot is tudnak?

Nalam majdnem megduplazzodott az eltuzelt fa mennyisege miutan csaladot alapitottam. Nekem egyedul meg eleg volt a 18-20 fok. Felesegem meg 24 fokban is fazik.

2020. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem én pontoztalak le, mert tulajdonképpen igazad van, de egyértelmű, miért pontoztak le: mert a kérdező pontosan megadta, mennyire szeretne meleget csinálni. Annyira, amennyire 15 kg légszáraz épületfával be lehet fűteni. Ez alapján viszonylag pontos számítást lehet csinálni, mint itt fentebb látható is.
2020. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le, de feltételezem azért tették, mert nem a kérdésre válaszoltál... a kérdésben benne van mennyi fa fogy. Ezzel kell számolni.

Amúgy kapok légszáraz fát, nem cégtől, kereskedőtől veszem, hanem a szomszédtól, aki 4 evvel ezelőtt jóáron kapott fát, konkrétan ezzel fizettek neki egy munkáért, és ebből kapok. 18.000/kaloda. És az érdekelt 1 vagy 2 kalodát vegyek tőle. Választ megkaptam, köszi.

2020. jan. 27. 19:27
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Tudom hogy 2-3 ember lepontozasa meg sem jelenik.

hogy 15kg fa kell átlagosan 1 napra.

Na ez amit nem ertek. Mi alapjan pont 15?

Akkor te eddig ennyit hasznaltal, vagy ennyit akarsz majd?

Nem magyarorszagi vagyok, es sehogy se ertem hogy miert kiloban szamoljak a tuzifat. Mi mindig terfogatra szamoltuk, meg az erdesz sem hasznal kilot.

15 evet hasznaltam kalyhat, meg a szuleim mai napig faval futenek, es annyit mar tapasztaltam hogy nem minden telen egyforman fogy a fa, es nem minden haznal ugyanaz a futesi szokas. Ezert nem talalom pontosnak a kerdesed.

Tapasztalatbol mondom, ha olcson megkapod, akkor vegyel amennyit tudsz, vagy a penztarca engedi. Kovetkezo telen is lesz hideg, a fa viszont nem biztos hogy olcso marad...

2020. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Es bocs az offert.
2020. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
2.5 éve lakom ebben a hazban, eddig "ingyen" fűtöttem, mivel mikor megvettem a házat, 20 éve lakattlan volt, az idva telis tele volt menthetettlen, és különben is ocsmány fa szerkezetekkel, valamint felismerhetettlenségig korhadt használati tárgyakkal fából... 2.5 even át ezekkel fűtöttem, innen tudom, hogy átlagosan 15kg fa megy el naponta.
2020. jan. 27. 20:44
 10/13 A kérdező kommentje:
Idva = udvar :D
2020. jan. 27. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!