Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogos szólni a lakótársnak...

Jogos szólni a lakótársnak amiatt,hogy éjszakás műszak után nem hagy aludni porszívózásával,vagy "ilyen a lakótárs-téma,tűrd el csendben"?

Figyelt kérdés

Munkahelyen egyértelmű, nem lehet aludni. Hazaértem közel 7kor, mire talán eljutok odáig, hogy aludhassak, addigra 7 múlt.

Arra ébredtem fel,hogy 10 környékén a lakótárs porszívozik.

Jogos itt megjegyeznem a dolgot, vagy csendben tűrnöm kell,mert hát porszívozni azt kell?


2021. okt. 23. 14:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Az emberek többsége nappal tevékenykedik és éjszaka alszik.Mikor porszívózzon, mosson,ha nem nappal?

Hangszigetelésbe kellene beruháznod, az segítene.


Ha meg éjszaka csinálná ezt, a többi szomszéd dobná ki az emeletről.

2021. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem porszivozhat ejfelkor.... akkor meg masok nem tudnanak aludni. Sajnos te vagy az, akinek nem alvasidoben kell megoldania az alvast. Az embereket rendszerint napkozben elik az eletuket, es normalis, ha delelott takaritanak. Gondolom, nem csinalja minden nap. Esetleg ha vagy vele olyan viszonyban, akkor megbeszelheted vele teljesen szivessegi alapon a dolgot. Esetleg probald ki a fuldugot...sokat tud segiteni.
2021. okt. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy ÉJSZAKÁS műszakban voltam. Tehát nappal nem tudok aludni.

Este 6ra mentem, reggel 6ig voltam dolgozni.

2021. okt. 23. 14:25
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
10 órakor normális ha porszívózik. Ha a munkahely miatt nem tudod ezt így elviselni akkor sajnos az egész lakást ki kéne bérelned. Ha lakótársaid vannak és a te életed nem tud alkalmazkodni a normálishoz, akkor neked kell valamit kitalálni. Elég hülyén hangozna, hogy: Hé figyelj már. Nem napközben kéne porszívózni mert alszom.
2021. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt kérgeted, hogy reggel (amikor még nem alszol) vagy késő délután vagy este porszívozzan. Amikor már ébren vagy. 1


Reggel 7-es fekvéssel du 3-4 körül átlag ember már felébred. Este 8-ig szerintem nappalos életet élő sem szólhat.


Közös helyiségek porszívózását felajánlhatod, neked megfelelő időpontban.

2021. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan szólhatnál a lakótársaddal, hogy mikor vagy éjszakás, és hogy azokon a napokon inkább késő délutánra időzítse a zajosabb dolgokat.
2021. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: kérheted.
2021. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Amint lehet,inkább költözök külön. Lehet, nem porszívozhat az ember este 11kor. Ez rendben van. Nekem viszont sajnos aludni kell,mert éjszaka nem aludhattam. Porszívózhatott volna délben is mondjuk.

Az én részemről ez viszont olyan, hogy: nem érdemelsz alvást, 10kor kelj fel, ÉJSZAKA KELL ALUDNI! (Ha meg nem tud az ember, hát akkor ne aludjon. Én is szívesen dolgoznék csak nappal,de jelenleg ez így nem jött össze.)

2021. okt. 23. 14:29
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja és félreértés véget, reggel 10kor porszívozott.
2021. okt. 23. 14:29
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Néma gyereknek az apja fszát, tartja a mondás.


Értelmes emberek kommunikáció útján meg tudnak olyan dolgokat beszélni, mint a porszívózás.


Volt éjszakázós lakótársam, volt olyan is, amikor én csúsztam bele az éjszakába. A lakótársaim nagy részével meg tudtuk beszélni, hogy adott esetben összehangoljuk a takarítást a másik pihenésével.


Nyilván, ha nem tudom, hogy a másik épp alszik, akkor nem tudom azt sem, hogy csendben kellene lenni.


Persze valahol ez az éjszakázás problémája, hogy az sem várható el, hogy az egész világ csendben üljön mert nekünk fordított napirendünk van.

2021. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!