Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet tenni ez ellen valamit,...

Lehet tenni ez ellen valamit, kihez lehetne fordulni?

Figyelt kérdés

Másfél éve meghalt szembe a szomszéd néni majd a lánya a skizofrén fiával (30-as 100+kg kopasz, lezázalékolt) ide költöztek az albérletükből.

A gond, hogy az alak egy időben minden este /szó szerint/ sötétedés után kiállt a kapuba ordítozni meg hangosan beszélni megerőszakolásról meg változatos kivégzésekről általában ismeretlen személyekről majd egyre gyakrabban a szomszédságról.

Sokszor mindezt el is játszotta késsel a kezében vagy letolt

nadrággal.

Szinte bent sincs a házban esőben fagyban kint ül a teraszon cigizik, bámul az utcára és a házunkra.

Igazából meg sem lehet jelenni úgy az udvaron vagy mehetünk ki a kapun vagy gyalogos, biciklis menne az utcán ne hallanám minden esetben beszél magában hogy nem érdemlitek meg az életet meg lesztek ölve példányok.

Egyszer az ablakból láttam, hogy fent áll a kerítésünk alapzatán és nézelődik be az udvarba ekkor ki is szóltam neki majd hazament.

Pár nappal később viszont késő este valaki be akart jönni a zárt ajót ekkor vártam egy kicsit majd zseblámpával körbenéztem az udvaron de nem láttam senkit őszintén szólva meg se akartam találni inkább, viszamentem a házba majd egy perc múlva hallom, valaki nagy állat rohan végig az udvaron és kiugrik a kapunk. Azóta a kutya is inkább szabadon van éjszaka.

Rajtunk kívül 3 szomszédot érint még ez a probléma 2 idős és 1 fiatal pár de mind megmondták hogy ők inkább nem akarnak evvel mit csinálni mert félnek valamint szoktak az anyukájával beszélgetni és hogy mégis csak a fia nem akarnak neki is panaszkodni meg szidkozódni róla.

2X-szer volt már kint rendőr, egyszer rádobott egy széket az ágyhoz kötött apjára meg kézzel eltörte a lábujját (ekkor nem is csináltak vele semmit) máskor pedig a faluban nekifutásból el kezdett verekedni egy 3 fős csoportal mert azt hitte hogy feltámadt nácik.

Akkor el is vitték 2 hónapra a pszichiátria kapott valami új gyógyszert majd hazaadták. Feljelentés nem történt.

Nos azóta (fél éve) már nem beszél magában minden nap de így is minden héten legalább 1x-szer torkaszakadt ordítozik és "gyilkol" késő este.

Most legutóbb az egyik idős pár néhány éves unokári üvöltözött át az udvarba nappal, hogy meg fogtok *ögleni kis *asszo*óak mert nevetve játszottak és egy lovas kocsis ostorral próbált átcsapni rájuk. Ez már máskor is előfordult.

Mostmár nagyon unalmas! Eddig és nemtovább!


2021. nov. 12. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

"Azóta a kutya is inkább szabadon van éjszaka."

Én nem engedném ki, még a végén elteszi láb alól... :(


Ez rettenetes egyébként, az a baj hogy nem tudják/akarják bezárni az összes mentális beteget, gondolom úgy vannak vele hogy az ordítozás nem jelent veszélyt. :(

2021. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem bírnék így élni, megszoksz vagy megszöksz, én biztos lépnék onnan, és új életet kezdenék valahol, ahol nagyon a "köz"biztonság és a nyugalom. Én nem tudnék ilyen félelemben élni, akkor se, ha tudom, hogy elvileg ártalmatlan. Attól még ijesztő és kártékony, pláne gyerekek körül.
2021. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes alkalommal hívj rendőrt
2021. nov. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Videózd is le, amikor rohama van!
2021. nov. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A falusi élet szépségei, én is bolond szomszéd mellett nőttem fel <3

Gyámságot kellene neki kérni. Ha a szülője a gyám, akkor őt lehet felelősségre vonni, hogy randalírozik, ha nincs gyám, akkor kérjétek a gyámság alá vételét.

Addig meg azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg élvezni a műsort, tudom, nincs ehhez hangulata az embernek, meg nemtelen szórakozás, de sokat segít, ha humorral állsz hozzá.

2021. nov. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!