Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez pofátlanság, para, vagy...

Ez pofátlanság, para, vagy felfújom?

Figyelt kérdés
Van egy elemes égősorom a társasház folyosójára néző ablakomon. Pár napja raktam ki, mindig felkapcsolom délután, amikor sötétedik. Viszont ma másodszor fordult elő, hogy nem kapcsoltam fel, de valaki felkapcsolta.

2021. dec. 4. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak örülnek a dísznek és szívesen nézik. Nem hiszem, hogy rosszat szeretnének ezzel.
2021. dec. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged ez zavar, akkor vedd ki az elemet, és csak akkor tedd be, amikor te akarod. Egyszerűbb megoldás, ha az elemtartót levágod, és csatlakozót forrasztasz rá, és amikor akarod, csak rádugod.


Ha gondolod, írd ki rá, hogy magántulajdon, kéretik tiszteletben tartani, stb. és akkor talán kapcsolnak, hogy nem kéne hozzányúlni.


A legegyszerűbb mégis az lenne, ha az ablakon belül lenne az égősor, és így nem is férnének más lakók hozzá, te meg nézegetheted. Minden konfliktus megelőzve, és nem nyírjátok ki egymást a szeretet ünnepére. :D

2021. dec. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

finom jelzés lehet az is, ha szigetelőszalaggal leragasztod a kapcsolóját. vagy ha ez lakótárs csinálja, akkor megmondod neki szemtől szembe, vagy vegyétek együtt az elemeket, és csókolom, bár egy kicsit (vagy közepesen) felfújás. Persze ez viszonytól is függ. Ha ő semmit nem enged neked, stb. akkor érthető az indulat.


Új tipp, mert az elején valahogy úgy gondoltam, hogy kintről kapcsolják be, de már rájöttem, hogy ez beltéri lehet, és lakótárssal van gondod.

az elemes részt cseréld le, és forrassz rá megfelelő tápegységet akár USB-set, vagy amid van. némi tanáccsal megtudod, hogy mi lenne a legjobb, lehet, hogy egy sima töltő USB csatlakozóval, vagy hasonló megtenné. Gyakorin erre tudsz segítséget kapni, kérdés, hogy AA-s, vagy AAA-s elemről van szó, és hány darab kell az elemtartóba, aztán mehet a konnektorba. Egy-két ezres - ha nincs feleslegben ilyen cucc éppen de akkor mégsem veszel naponta elemet, stb.


Szerintem legyél egy kicsit nagyvonalúbb, legyen ez a te karácsonyi ajándékod!

2021. dec. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából nem annyira zavar, csak egyik lakótársból sem nézem ki, hogy hozzányúl, aki arrajár. Végülis azért raktam ki, hogy hangulatosabb legyen a ház. Inkább majd figyelek, hogy mindig időben bekapcsoljam én.
2021. dec. 5. 08:36
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Akkor meg mi a gond?

Azért raktad ki, hogy hangulatosabb legyen a lakás?

- igen.

Az lesz akkor is, ha más nyomja meg a gombot?

- Gondolom, igen, de ha neked ez fontos, akkor fordíts erre figyelmet.

Amúgy meg tényleg azt gondolom, hogy célszerű megfelelő "töltőre" kapcsolni a lámpasort, mert idővel megtérül, és környezetvédelmi okból is jobb. Vagy legalább használj akkut, amit rendszeresen töltesz.


Akkut ne meríts le teljesen, és ne tölts teljesen, mert az rontja az élettartamot.

2021. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért kapcsolják fel, mert azt hiszik te elfelejtetted, vagy dolgod van.


Irigylem a problémáidat a szomszédaiddal kapcsoaltban :D

2021. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!