Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit érdemes kezdeni az új...

Mit érdemes kezdeni az új szomszédokkal, ha láthatóan úgy képzelik, mi csomagautomata vagyunk?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónap leforgása alatt ma megérkezett a 4. óriási csomag hozzánk.

Este persze majd jönnek érte megint. Nyilvánvaló, hogy ez a jövőben is teljesen így zajlana, évi 12-15 csomagátvétellel számolnunk kellene.


Mekkora bőr kell ehhez a pofára? Mert ha még véletlenül egyszer kér valami fontosat az ember a szomszédjától. Na de hogy egyfolytában??? Csak azért mert nálunk általában mindig van itthon valaki.


2021. dec. 8. 13:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszed át a csomagját és kész.

Ha megkér visszautasítod.

Nem egy nagy atomfizika ez.

2021. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen a ti címetek adja meg, mint kiszállitási cím?


Vagy a saját házszáma szerepel a csomagjain, csak mivel 1-2x átvettétek, a futár is egyből hozzátok viszi, mondván a szomszéd úgysincs itthon?

2021. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Csengetnek, nem nyitsz ajtót. Ha megkérdezik tőled hogy nem-e jött csomagjuk, akkor megmondod hogy nem tudod, nem volt otthon senki. Ennyi.
2021. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszed át és kész. Ha kérdőre vonnának, megmondod hogy nem voltál otthon és/vagy elfoglalt voltál.
2021. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Ezzel csak annyi a baj, hogy az egyik "családtag" veszi át mindig, aki szerintem nem érzi kellemetlennek, mert annyira "segítőkész", vagy hogy mondjam.


Én viszont már unom az egészet, úgy meg pláne, hogy ismerem régről a szomszédot, akivel régen nem voltam jó viszonyban finoman szólva sem. De a barátnője hívja mindig ezt a "családtagom", hogy vegye már át majd.

2021. dec. 8. 13:43
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

#5

Így viszont nem értem, ha a családtagodnak nem kellemetlen, akkor hadd vegye át. Csináljanak amit akarnak, ne foglalkozz velük.

2021. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Neki lehet, hogy kevésbé kellemetlen, de mindenki másnak a családból az!!! Pláne hogy egy olyan személy csomagjai, akit a hátam közepére nem kívánok!!!
2021. dec. 8. 13:50
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

Ha legközelebb ilyen történik:

Mondjátok meg a futárnak, hogy ha a szomszéd nevére jön csomag, ki se hozza, mert sosincs otthon, sose veszi át, ti sem vagytok hajlandóak átvenni többé. Ha reggel lejön az áru, már küldhetik is vissza.


Értelmes futár fel fogja fogni, főleg ha hozzáteszed, hogy ti semmiképp nem akarjátok átvenni az otthon sosem tartózkodó szomszéd vackait, csak a mama jótékonykodik..


Velem is volt hasonló, fél évig rendszeresen a szomszédba vittem, mert 10\8 felajánlották hogy átveszik. Egyszercsak betelt náluk a pohár és rajtam csattant az ostor. Kérdeztem, miért nem ezzel kezdték? Soha többet nem vittem ki az embernek a csomagjait, egyszer tett csak panaszt, de akkor még én magam küldtem el őt telefonon keresztül az anyjába, hogy ha nincs otthon, ne a szomszédait szivassa, hanem rendelje a munkahelyére, vagy az anyja P*csájába, vagy ahol hétköznap 7-17-ig megtalálható. Értette a célzást, nem jött ezután több csomagja.


(Egy futi)

2021. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Tehát neked semmit nem kell tenni, de csak ne segítsen senki, mert nem bírod a szomszéd képét. Őszintén mennyire fájna nem foglalkozni a dologgal?
2021. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

#7

De neked miért kellemetlen, hogy valaki más csinál valamit, valaki más cuccaival? :D

Oké, hogy te nem kedveled, de attól még más kedvelheti.

2021. dec. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!