Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem lenne nálatok magyar...

Ha nem lenne nálatok magyar GYŰLÖLET (Kárpátalja/Erdély/Partium) maradnátok szülőföldötökön? Pl. romániai utcákon sétálva, v. üzletekben magyarul beszéltek egymással, v. az oktatásban (pl. Ukrajnában) totálisan ellehetetlenítik a magyar oktatást,stb.

Figyelt kérdés

Ha ezek az apró, ám igencsak bosszantó, hétköznapokat gyakran bosszússá tevő dolgok nem lennének Romániában és/vagy Ukrajnában, akkor maradnátok szülőföldeteken sokkal-de-sokkal többen?


Pl. Kárpátaljáról azt rebesgetik, hogy lehet csupán(!) ötven év múlva alig lesz olyan, aki tulajdon anyanyelvén (azaz magyarul) beszélne...


Ha írsz, írd le, hogy honnan (Ukrajna, vagy Románia), vagy ha az anyaországba áttelepült vagy, akkor azt, hogy a fentiekből mely országból voltál kénytelen átjönni (esetleg még miért). Köszönöm!



2021. dec. 8. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Általad nem felsorolt ország határon túli lakosa vagyok de hülyeségnek tartom az elméleted.

Nem ezek miatt a dolgok miatt van elvándorlás es magyarfogyás.

A mindennapi életben ezek a tényezők abszolút nincsenek jelen. A határon túli magyarság nagy része magyar többségű területen lakik ahol ők vannak többségben.


Pont fordítva van a dolog ezek a apróságok amiket említesz teszik igazán magyarrá a magyart, erősíti az identitást ha ki kell állni a saját nemzetedért.

Az, hogy úgymond harcolni kell a megmaradásáért táplálja az emberekben az identitást. Ha ez hiányozna mi gátolná meg hogy a magyarok nagyban keveredjenek a romanokkal vagy ne román iskolába járatják a gyereküket?


A magyarság fogyása Ukrajnában csakis kizárólag az elvándorlás és a leírhatatlan rossz életkörülmények határozzák meg. Igaz ez bizonyos szempontból Romániára is. De te itt brutális elnyomásról beszélsz ami teljesen abszurdum.

2021. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hozzászólásod. Azonban valamit (csupán) feltételeztél rólam, mely kitaláció nem igaz.

Sehol nem írtam "brutális" elnyomást.

Apró, bosszantó (vagy [legalább számomra] bosszantónak tűnő) dolgokat írtam, nem többet.


Azonban egyetértek, hogy a kérdésemben írt elvándorlást valóban előidézhetik a rossz élet- és munka körülmények. Legalábbis csökkenteni nem fogják.

2021. dec. 8. 21:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen továbbra is várom minden határontúli honfitársam hozzászólását! Előre is köszönöm a sok észrevételt!
2021. dec. 8. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapból maradnek, de a politika naponta rugja az öngólt, a munkahelyem hülyének néz, az emberek egy resze képtelen belépni a 21-ik századba, es az időjárás is rosszabb lett utobbi evekben.

Elnyomva sosem voltam, de az élet minősége sok ismerosomet már külföldre kenyszeritette.

2021. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Honnan írsz, ha kérdezhetem? Az a két rész felkeltette az érdeklődésemet, hogy a munkahelyed valami (vagy valamik) miatt hülyének néz - ez alatt mit kellene érteni? Illetve, az alatt, hogy sokan képtelenek belépni ebbe az évszázadba?
2021. dec. 11. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Aradi magyarként sose séttett meg senki a magyarságom miatt,soha nem tapasztaltam hogy üldöznék vagy bántanák a magyarokat,sőt,rengeteg román ismerősöm ,barátom volt,míg otthon éltem.A románok sokkal jobb szívűek és összetartóbbak,és jobban is keverednek az idegenekkel.Mondjuk Arad,Temesvár,Nagyvárad régiókban rengeteg a vegyes házasság,egymással és egymás mellett békében élnek.Mondjuk azokat nem szeretik akik nem képesek vagy dacból,azért sem tanulnak meg az ország nyelvén,mint pl.Hargita-Kovásznából jópáran 😀
2022. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!