Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen hely a Beregi-Tiszahát,...

Milyen hely a Beregi-Tiszahát, azaz Szabolcs-Szatmár-Bereg megye északkeleti része a Tisza és az országhatár között?

Figyelt kérdés

Egyszer, még kisebb koromban voltam ott nyaralni (Beregdarócon), és nagyon tetszett az egész vidék. Most újra eszembe jutott a hely, mert visszanéztem az ott készült képeket, így gondoltam, megkérdezem, hátha ismeri valaki azt a térséget, esetleg odavalósi: milyen ott az élet? Látszólag nagyon szegény és szerény, eldugott, de kedves falvak vannak arrafelé. Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy egyáltalán van-e itt valaki onnan.

A teljesség igénye nélkül: Lónya, Tiszakerecseny, Tiszaadony, Tiszavid, Tiszaszalka, Barabás, Tákos, Csaroda, Beregdaróc, Beregsurány, Tarpa, Márokpapi stb. (vásárosnaményi járás).



2021. dec. 15. 23:07
 1/7 Metionin ***** válasza:
95%
Sehol semmi lehetőség, cigány annál több. A kedvességről annyit, hogy amint hátat fordítasz, kibeszélnek (bár ez máshol is előfordul). Beregdarócon az a kis üdülőhely amúgy cuki.
2021. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon a vidéken nőttem fel, igaz, a Tisza túloldalán. Nálunk hál'Istennek nem voltak C kategóriás állampolgárok, de a környéken kb mindenütt vannak, a felsorolt falvakban is. Mint bárhol máshol, itt is ők jelentik a legnagyobb problémát, na meg a kevés munkalehetőség. Egyébként nagyon szép vidék, én rendszeresen kirándulok erre nyaranta. Fontolgatom a hazaköltözést is, de ahhoz első körben egy olyan munkahely kellene, amiért tisztességes fizetést kapok. Ez elég lehetetlen küldetésnek tűnik, de azért nézelődöm. :D
2021. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még tapasztalatok!

#2: Ha szabad még egy kérdést: mekkora problémát jelentenek a C-kategóriás emberek azokban a falvakban? Mert ismerek az ország másik részén olyan települést, ahol rengeteg van belőlük, de teljesen jól együtt lehet élni velük. Nem mindegy ám.

2021. dec. 17. 22:21
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Igaz nem a kettes vagyok de én is ott nőttem fel. A cigányoknak nálunk 2 típusa van, az egyik akik bent laknak a faluban és teljesen normálisan élnek, dolgoznak, rendesek. A másik típus akik a cigánytelepen élnek, na ők hetente késelik egymást, beléd kötnek, sok a betörés, balhésak.
2021. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, 4-es! Sajnos akkor ezek szerint többen vannak a "telepesek"...
2021. dec. 18. 22:30
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Igen sajnos, ez azért is van, mert ők megélhetési gyerekvállalók, míg a normálisaknak ugyanúgy 1-2-3 gyereke van, mint a legtöbb magyarnak. Így óhatatlanul a putrisokból van mindig több.
2021. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szomorú ezt hallani, de ugyanakkor biztató, hogy van jópár normális család is. Köszi mégegyszer a részletes választ!
2021. dec. 18. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!