Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Alkalmazkodjak a lakótársaimho...

Alkalmazkodjak a lakótársaimhoz? Én nem akarok közösködni!

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztem. Az itt lévő 2 lány első nap felvilágosított hogy közösen veszik a mosószert,öblítőt mosogató szert,wc papírt,tisztítószert,fűszereket(cukor,só,pirospaprika,vegeta).

Ha elfogy akkor én jövök a sorban mert ők már vettek.


Az előző helyen nem közösködtünk és most se szeretnék. Pl én sensitiv mososzert öblìtőt használok mert érzékeny a bőröm. Ők szerintem nem mert most se olyan van.


Mondtam nekik h én használom a saját dolgaimat,nem veszek ebbe részt.


Azóta rágalmaznak hogy pl használom a cukrot de nem veszek helyette. Édesítőt használok évek óta. Büdös a tisztítószer amit használok a közös helységekbe. Holott ugyanugy citromos fertőtlenítő csak nem domestos hanem a bolt saját márkás terméke.

Már a tulajdonosnak is szóltak hogy nem lehet velem együtt lakni,aki kérdezte finoman hogy kijövök e velük és elő adta hogy albérletbe alkalmazkodni kell mindenkinek.

Mondtam neki h az a bajuk velem hogy nem veszek részt a közösködésbe,minden másba tekintettel vagyom rájuk nem zajongok nem foglalom be a közös helységeket de úgy gondolom közös lónak túrós a háta a végén mindig van ilyenekből konfliktus volt már benne részem.


2022. jan. 9. 08:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
97%
#10, nyílván a jövőbe látott.
2022. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6%
11, ha beköltözök valahova harmadiknak, előre megbeszélek ilyeneket, addig nem fizetek.
2022. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

Próbálj meg részben kompromisszumot kötni. Ha büdös a tisztítószer, akkor kérdezd meg, mit használnak, vedd te is azt, ezen nem múlik semmi. A mosószert, cukrot, ahogy itt is megindokoltad, nekik is meg lehet magyarázni, hogy te nem használod és miért. De amit amúgy is használsz, ott próbálj meg alkalmazkodni.


Értem, hogy miért nem akarod (én se szeretem a közösködést), de tény, hogy te mentél oda harmadiknak egy bevett rendszerbe. Ha nem is mindenben, de egy-két dologban érdemes engedni, ha szeretnél maradni abban a lakásban.

2022. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
Megpróbálnék velük még beszélni erről és a tulajnak is ugyanúgy elmondanám, hogy ez nem így működik. Nem csak neked kell alkalmazkodni hozzájuk, hanem nekik is hozzád. Attól, hogy régebb óta laknak ott nincsenek semmiféle előjogaik stb., egyenlő felek vagytok mindannyian. Ha nem szeretnél velük közösködni az is teljesen rendben van, nem kellene ebből problémát csinálniuk. Én elég sok emberrel laktam már együtt albérletben és kollégiumban is, de általában külön vásároltunk és a saját dolgainkat használtuk. Max. arra volt példa, hogy mondjuk tisztítószert, mosogatószert, kézmosószappant vagy wc papírt használtunk együtt, amit mindenki használ, úgyis meg kell venni, eleve hozott is mindenki és akkor egy-egy ki lett rakva, a többit bepakoltuk a szekrénybe, hogy ha kell ott van bőven, de ne bontsunk fel feleslegesen mindent. Én igazából csak hozzám közel álló emberrel közösködnék, akivel tulajdonképpen egy háztartásban élünk, együtt vásárolunk, együtt főzünk, együtt mosunk stb., annak van értelme, de ha egyébként mindent külön-külön intézünk magunknak akkor szerintem csak konfliktusokat szül ez és arra semmi szükség.
2022. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én már csak az alaptalan gyanusítás miatt is költöznék. Eből már jó lakótársi viszony sose lesz.

Laktam én is társbérletben. Tisztító és mosószereket közösen vettük, tehát elment valaki, megvette ami kell, hozta a blokkot aztán mindenki belefizette a maga részét, hárman voltunk. Liszt- cukor és olaj meg fűszerek esetén ugyanez volt. Viszont mivel pl sajt, felvágott, tej stb mindannyian másmilyet szerettünk, ezeket külön vette mindenki magának.

2022. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!