Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik Szabolcsban vagy Borsodba...

Akik Szabolcsban vagy Borsodban nőttetek fel, hogyan látjátok jelenleg a településetek helyzetét? Valóban csak a pusztulás figyelhető meg mindenhol, vagy vannak azért pozitív példák is?

Figyelt kérdés
Nincs ismerősöm ebből a régióból, viszont mindenki azt mondja, hogy pusztul lefelé, elcigányosodnak a falvak, széthordják a lakatlan házakat, balhéznak stb. Az a kevés (magyar) fiatal, akik odaszületnek, amint csak tudnak, menekülnek. Érdekelne, hogy ez mennyire igaz, illetve hogy van-e pozitív ellenpélda? Írjátok meg a megyét és azt, hogy falu vagy város! Kíváncsi vagyok mérvadó véleményekre.

2022. jan. 24. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Borsod, Miskolc.

Már az sokat elmond, hogy az év első szülöttje "Szelim", a 19 éves cigányanyuka negyedik gyereke.

Igen, tényleg gáz a helyzet, és ez csak rosszabb lesz. Annyi cigány van már most is, hogy félelmetes.

2022. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházán élek születésem óta. A város rengeteget fejlődött jó irányba. Úgy gondolom. A főút mellől végre eltüntették a cigánytelepet, így teljesen nyugis. Sok lehetőség nincs semmilyen téren. Sóstóra jár sok turista.Szépen kiépült az a rész. Nagy szállodákkal, állatkerttel, tóval,étterem stb. Valóban hangulatos.

Munkalehetőség kevés, fizetés szintén.

Kisebb falvakról nem tudok nyilatkozni. Gondolom ott rosszabb a helyzet. Párom 70 km-re lakik itt Szabolcsban. Nagyobb városban. Ott semmi lehetőség sajnos.

27N

2022. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Metionin ***** válasza:
97%
Csak pusztulás sajnos (Szabolcs). Mivel határmenti a település, határon túli magyarok néha költöznek be de túl kevesen ahhoz, hogy kompenzálni tudják a megélhetési bűnözőket/gyerekvállalókat. Mikor gyerek voltam, még csak akkor törtek be, ha elutaztál, mostanság mennek akkor is, ha épp otthon vagy.
2022. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Én Miskolci vagyok. Nyilván rosszabb a helyzet a múlthoz képest, viszont nekem nincs problémám. Szerintem nem vészes. Én nagyon szeretem. És még mindig 100xor jobb mint Pest
2022. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházára ugyanazt tudom elmondani mint az előttem szóló.

Bár nem ott lakom már.


Alapvetően rengeteget fejlődött ránézésre is a város. Sokat dobott az M3 és az elkerülő utak megépítése. Én külső részén lakom, régen falusias bokortanya hangulata volt, most korrekt kertvárosias lett.


Sajnos én is azt látom, hogy munkalehetőség nem nagyon van. Van mindig 1-2 aktuális nagyobb gyár, ipartelep, régebben Flextronics, Euronics, most éppen a LEGO amik felszívják a munkaerőt. De összességében kevés a lehetőség és kevés a fizetés is.


Összességében azt látni, hogy stagnál a lakosság, nincs fellendülés de visszaesés sem.

2022. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Borsodi Miskolchoz közeli kis falu. Pusztulás túlzás, viszont mintha megállt volna itt az idő. Munkalehetőség az értelemszerűen nulla, mindenki a közeli városokba jár dolgozni. Cigány nincs sok és azok is viszonylag normálisak. Balhé ritkán van, inkább dögunalom az egész. Nincs itt semmi. Cserébe legalább nyugis. A levegő minősége borzasztó télen. A legszarabb levegő ezen a környéken van az egész országban.
2022. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szabolcsi kis faluban nőttem fel. A falu maga fejlődik, már amennyire egy falu fejlődni tud. Alapítottak gyümölcs- és zöldségfeldolgozó üzemet, pár éve meglett a csatornázás és mindenhol le vannak aszfaltozva az utak. Tudom, nagyvárosi embereknek ez bagatell és alap, de egy pár ezres kis faluról beszélünk most, a világvégén. Szóval ez is haladás. Ami a lakosságot illeti, hát az vegyes. Kihalóban van inkább a falu. A fiatalok elmennek, idősek maradnak, az utcánkban már minden 2. ház üres. Egy család költözött be tavaly az utcába, de több idős ember meg is halt, és az ő házaik üresek. Az üres házak, gondozatlan kertek miatt sajnos átjárnak a patkányok. A faluban lévő iskolába tavaly az első osztályban egyetlenegy nem kisebbségi származású gyerek volt, a többieket inkább a kisvárdai suliba íratták a szüleik, a falubeliben meg maradtak a kisebbségi gyerekek. Szóval ott igazi oktatás már nem nagyon zajlik, ami szomorú mert nagy é elég felszerelt intézmény volt az az iskola egykor. Munkalehetőség 0 a falun belül, max a közmunka. Kisvárda, Mátészalka nincs messze, de hát ott se bővelkednek munkalehetőségekben. Szóval, ak iteheti, az elmegy innen.
2022. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Vegyes a kép ezek szerint. Jöhetnek még hasonló tapasztalatok!
2022. jan. 26. 22:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nógrádi vagyok. Az összes település népessége fogy már a nyolcvanas évek elejétől pedig Pest csak 100-70 km. Elfogyott a szén, a mezőgazdaság gépesítve lett... ugyanez van pl briteknél is vagy az USA-ban is sok szellemváros van, csak a magyar nagyon ragaszkodik a szülőhelyéhez.
2022. jan. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én JNSZ megyében lakok, rengeteget javult pl.: 2014hez képest a helyzet.

2014ben még a falumban 5-6 millióért patika állapotú 100m2es házat lehet venni, amibe csak be kell költözni, olyan jó állapotú, most 2022ben ugyanez 15-20 millió Ft. Nagyon sok fiatal van, nagyon sok beköltöző van, meg sokan vállalnak családot.


Gyári munkások ,bolti eladók, meg sokaknak 5 év alatt duplára emelkedett a fizetése, rokonom 6 éve még 90 nettóért targoncázott 3 műszakban, ma ugyanott 240 nettó. 2014 tájékán még 100 nettó már gazdagnak számított, majdnem minden háznál megy a betonkeverő, sokan újítják házaiakat fel, kerítés csináltatnak, sokan 10-15 éve nem nyúlták a házukhoz és most újítják fel, hatalmas fellendülés van.


A kormosok viszont nagyon sok helyen elszaporodtak, nagyon sokan vannak. Jászjákóhalmán 12 végzősből 10 fekete.


Most aki panaszkodik, a 180 nettós fizura az 5 éve még 90et keresett.

2022. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!