Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Dél-Dunántúl mennyire...

A Dél-Dunántúl mennyire szàmít jó helynek ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
A Dunántúlról mindig úgy tartottuk mi magyarok, hogy fejlettebb mint a Duna másik, keleti oldala. Azonban a dél-dunántúlról nincs sok infóm, csupán, hogy az ország legszegényebb régiója az Ormánság ott található és hogy romák által az egyik leginkább lakott területe Magyarországnak. Ezek szerint a Dunàntúl legszegényebb, legelmaradotabb része a Dél-Dunántúl lenne?
2022. jan. 30. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Minden bizonnyal igen.
2022. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Az Ormánság nem egyenlő az egész Dél-Dunántúllal... De az tény, hogy nem pörög ez az országrész.
2022. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Balaton déli partján egészen a horvát határig szegényedik jobban.


Kaposvár ahol én lakom vannak újra felújítások, de az Kaposvári egyetem képzések kimaxolása óta tényleges fejlődés nem volt. A KFC és a Burger King jött a városba, de ez nem nagy városfejlesztés. Meg máshova rakunk boltokat se nagy durranás. Egyéve polgármester villamosmérnökképzés körül vergődőtt nem kicsit, mert hát kevés a fiatal pláne magas fizetésű a városban és nem kevesen diplomával el is mennek a városból. Ki is találta, hogy Toponárból Szilícium völgy lesz. Szóval ez a helyzet talán idevágnak egypár gyárat még a sok közé.


Donner az város rész, ahol vannak problémások lakók. Legjobb az volt amikor Szivárvány játszótéren drogosokkat találtak. Belvárosban ebből nem fogsz semmit tapasztalni max egypár hajléktalan látsz a szökőkútak után. Fesztiválok nagyon lokális jellegű. Majálisról el is menekültem, mert egyszerűen borzasztó és taszító nekem. Ha végzek az egyetemen el is fogok menni az biztos max pénztáros lehetek itt vagy betanított munkás. Oké vannak szakmák, de másban semmi plusz nincs a városban, hogy kitanuljak egyből azzokat és maradjak.

2022. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Itt lakom és ebből a megállapításból egy szó sem igaz. Nem tudom hol olvastad ezt. Az tény, hogy munkalehetőség nem sok van a betanított pozíción kívül, de ez nem egyenlő a szegénységgel.
2022. jan. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát az Ormánság nem Mo legszegényebb része? Illetve a romák koncentráltsága sem homogénebb, mint az ország átlaga? Ezeket a tényeket nem hallottam, hanem különböző tanulmányok megàllapításai.
2022. jan. 31. 09:08
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Én pécsi vagyok, de a rokonság egy része kaposvári ill szekszárdi. Szerintem elég rossz a helyzet arra. Normális meló alig van. De a nagyobb városok még hagyján, a falvak még durvábbak. Nem véletlen csökken a lakosság rohamosan.
2022. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És Pécsen mi a helyzet? A Dunántúl legnagyobb városa és ott van Mo első egyeteme.
2022. jan. 31. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen és kb. az egyetem az egyetlen dolog, ami működik. Amúgy nincs kb semmi. Nem véletlen zuhan a lakosságszám rohamosan.
2022. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Pécset kb. az egyetem élteti, nincs olyan ipara mint más megyeszékhelyeknek.
2022. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!