Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kérdezni szeretném hogy...

Kérdezni szeretném hogy mennyire van jogom szólni a felettem lévőnek?

Figyelt kérdés

Teljes leírás:

Sziasztok

Kérdezni szeretném

mennyire van jogom szólni a felettem lévő szomszédnak ahol az édesanya is enyhe értelmi, testi fogyatékossággal, szülői segítséggel autista gyermeket nevelnek.

Lassan 2 éve toleráljuk a mindennapos sokszor már elviselhetetlen zajt, dübörgést ,ordibálást, a minap szóvá tettem, hogy ebből elég legyen mostmár majd gyermek édesanyja közölte velem, hogy nekik gyámügyi papir van, hogy a gyerek így viselkedhet..meghogy gyámügyhöz hiába fordulok nekik irásos nyilatkozatuk van ,hogy a törvény őket védi.. valóban létezhet ilyen papír ami a lakóközösség szabályai alól teljes mértékben felmenti őket a közösségi viselkedés alól..vagy igen is van jogom arra h megkérjem őket, hogy igenis legyenek halkabban..napi 8, 10, 12 órákat dolgozunk váltott műszakba nekünk meg talán jogunk lenne arra, hogy kipihenten tudjunk munkába állni..

Válaszokat köszönöm szépen!



2022. febr. 6. 10:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem gyorsabb, ha elköltöztök
2022. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Humor Herold ***** válasza:
93%

Hát ez elég nehéz ügy.

Mert érthető a felháborodásod.De mellette viszont ez nem olyan hogy éjjel nekiáll porszívózni,vagy bulizni,vagy veszekedések ordibálások vannak.Hanem konkrét betegség áll a háttérben.Tehát nem irányítható a viselkedés.Nem tudja az édesanya ezt kordában tartani,vagy szabályozni.Valahol védve vannak,és nem fogják őket ezért kilakoltatni pl. Hidd el hogy az anyukának sem lehet kellemes ez.De nyilván ti sem tehettek róla,és élnétek az életetek.

Szóvá teheted jogosan,hisz zavarja a nyugalmatokat.De változni nem fog semmi,mert nem figyelmetlenségből csinálják.És a törvény sem tud szerintem ilyen esetben mit tenni ellenük.

2022. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

#1 a problémát az nem oldja meg, csak más fog szívni maximum...


amúgy szomorú, hogy az anyuka, aki tudja milyen ez nem megértő másokkal kicsit sem. szerintem a megoldás az lenne, ha csináltatnának valami hangszigetelést, ha egyszer extra zajt okoznak. Ezt nem lehetne felvetni nekik, meg elmondani amit itt írsz, hogy totál kimerültek vagytok emiatt? semmi megértés nincs benne tényleg?


amúgy szerintem önkormányzathoz lehet fordulni, van ilyen zaj határ. szerintem ha viselkedhet is így a gyereke az nem jelenti azt, hogy ezt másoknak kell elviselni.

2022. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Persze még jobb lenne ha ők költöznének el megfelelő helyre.
2022. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

Hétköznap reggel 8 és délután 6 óra között akár fát is hasogathatnak.

Hétvégén délután kettőtől zajongás tilos, Vasárnap egész nap tilos zajongani.


Egyéb esetben társasházkezelő, önkormányzat, birtokvédelmi eljárás. Vagy rendőrséget felhívod, hogy dübörgést sikítozást hallottál, és elsütöttek egy fegyvert, azóta csönd van de nem mersz felmenni!


Ki fognak rá jönni! (100%).

2022. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
88%

5.

Ez jó ötlet!Utána nyugalmuk lesz hiszen beviszik őket hatósági félrevezetés címen

2022. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem egy könnyen megoldható helyzet. Ameddig egy neveletlen gyerekre rászól a szülő egy beteg gyereknél ez nem segít.

Amúgy az anyukát sem értem, mert nem arról van papírja, hogy úgy viselkedhet a gyerek hanem erről, hogy egy szerencsétlen betegség miatt viselkedési gondjai vannak

2022. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

#7


"Ez jó ötlet!Utána nyugalmuk lesz hiszen beviszik őket hatósági félrevezetés címen"


Semmi félrevezetés nincs a vélelmezésben!


A zajongást mások is hallhatták, az alsó szomszéd meg úgy hallotta, hogy durrant valami, a rendőrségnek meg az a dolga, hogy ellenőrizze az ilyeneket!


Felveszik a tanúvallomást a debiléket meg rendre utasítják és kész, senki nem fog senkit bevinni, kivéve ha degenerálték nem nyitnak ajtót, vagy betámadják a rendőrt!


Meggyőzően kell telefonálni, hogy kijöjjenek, ebben semmi félrevezetés nincs!

2022. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk szomszéd öreg rokkant bácsi játszotta azt egy ideig, hogy hétvégente estére bepiált aztán ordenáré módon énekelt a lakásba tökegyedül, meg a folyosóra is kiállt aztán úgy karaokézott, hogy zengett az egész.


Ketten hárman odamentünk, aztán közöltük, hogy ha nem kussol el és nem lesz nyugi, szétverjük a (külső) villanyóráját egy kalapáccsal, aztán majd nem lesz nótatévé!

2022. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
mennyi okos ember van itt. mi változik, ha rendőrt hív, vagy jelenti? meggyógyul a gyerek? ez nem olyan, hogy szólsz és akkor csendben lesz
2022. febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!