Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki Svájcba költözött az...

Aki Svájcba költözött az miért azt választotta? Mennyivel jobb mint egy más nyugat-európai ország? Érvek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 21:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem mennék oda.

Iszonyat drága ország.

Haverom egyszer kihívott magához egy hosszú hétvégére.

Azt mondta rakjunk pénzt, mert nem fogjuk elhinni, milyen árak vannak kinn.

3 nap alatt 150 ezer ft költöttünk,pedig alig vettünk kaját, vagy alig csináltunk valamit.

Aki ott él, még azok is sokalják ezt.

2022. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért mert ott kapott állás lehetőséget,az az ország tetszik neki,van kint ismerőse aki ki hívta őt,hajtotta a kíváncsiság,úgy érezte ott nagyobb anyagi biztonsága lesz stb..


Eléggé szigorúan veszik és büntetik is ha valaki nem tartja be a szabályokat,ezáltal eléggé biztonságos országnak mondható,sokak azért is nagyon szabály tisztelőek mert ugye a nevelés meg hát nem akarnak sokat fizetni.

2022. febr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Rendkívül elszeparált ország, nem EU-tag és konkrétan semmi hír nem jön onnan, pl. a kezdetektől nem tudni, hogy ott hogy áll a Covid helyzet. Ja, és utoljára Napóleon idejében volt Svájc területén háború.
2022. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ott is van covid.

Megszavazták hogy nem lesz kötelező az oltást és az összes covid szabályt el törlik.

2022. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Klassz ország, tényleg egy külön kis világ. Mocsok drágaság van és sok a fizetni való, viszont az árúk minősége nagyon jó! Szeretek itt élni, kiszámítható,bIttiztos munkám van, ahol megbecsülnek.

A közbiztonság viszont nem tökéletes, gyakoriak a bűntények, én zárok mindent! Itt is ugyanazok a Covid intézkedések voltak êrvényben mint odahaza, hasonlóan zajlott minden.

2022. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Elküldtem!

Most törölték a maszkhordást, és lehet menni bárhová enni, sportolni stb. Az emberek?

Face to face kedvesek, előzékenyek, de a közlekedés azért itt is gyorsan bedurvul...az autópályán erőszakosak, főleg Zürich környékén.

Ha épp nem kell mennem sehova elégedett vagyok 🤣🇨🇭

2022. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Segít valaki kijutni pár zacskós levesért,és pár kiló krumpliért?

Köszi! XD


Egyébként drága ország...

Mennyi a fizetés átlagban,pl egy kezdőnek,egy pár év tapasztalattal rendelkezőnek?

Mennyi az albi?

Olyan albérlet szindrómás hely?

Pl nem éri meg házat venni.

Mennyibe kerülnek a havi költségek?

Pl 1000 fizu, 400 lakhatás, 400 kaja, marad 200, és mondjuk egy üveg minőségi bor legyen 30-40 között.

Most csak egy példát mondtam,ezért nem írtam pénznemet.

2022. febr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%

Illetve kijutás...

Angol megfelel,elegendő? XD

Gondolom,hogy a német perfektül,5 különböző akcentussal az alap.

Ja...

Meg munkahely ügyileg milyenek?

Ugyanolyan röhej,mint itthon,hogy leejtesz egy tányért pincérként,ezt megcsinálod kétszer fél év alatt,és kirúgnak?Vagy milyen a jellege az ottani embereknek?

Meg miféle papírok kellenek,hogy ott élhess?

Tehát gondolok itt Anglia példájára,hogy 2 évig kint lehetsz,és hazaküldenek,nagyon nehéz ott megmaradni,elegük van az odavándorlókból,külföldi munkaerő áradatból.

Ott milyen a helyzet?

2022. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretek Svájcban élni. Ugyanabban a munkakörben amiben otthon 200e-t kerestem, itt átszámítva 2 milliót havonta.

Drága az albérlet és a biztosítások, de az életszínvonal is jóval magasabb. És vannak dolgok amik itt olcsóbbak mint Magyarországon, mert kevesebb az adó rajta.

Jó a közbiztonság, tisztaság van, szuper a tömegközlekedés, jó az oktatás és az egészségügyi ellátás is. A természeti adottságokról gondolom nem kell részletes leírás, mindenki tudja mennyire gyönyörű.

Itt legalább tudok pénzt félretenni bőven, mert habár sok dolog, pl kaja forintba átszámítva és a magyar fizetéshez viszonyítva drága, de az itteni fizetéshez mérten arányaiban sokkal olcsóbban jön ki. Eddig hónap végére sosem sikerült elkölteni a fizetésemet, hiába igyekeztem. Magyarországon az volt a fura ha nem mentem mínuszba a bankszámlámon.

Az emberek szerintem kedvesek, bemész a boltba, az árufeltöltő is köszön, a buszvezető bemondja a hangosba hogy jó hétvégét mindenkinek, udvariasak, ha egy telefont fent hagysz a vonaton, 99,9% hogy vissza kapod. Nincs az a depressziós pesszimizmus ami a magyarokra olyan jellemző, az emberek, még az idősek is kimennek a természetbe, sportolnak. A munkatársaim jó fejek, a svájciak és a nem svájciak is. Nekem nagyon bejön hogy ilyen multikulti az ország.

2022. febr. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9%

9. Segíts kimenni,ígérem vigyázok a gyerekedre munka után ingyen!

Felmosok,feltakarítok,mire hazaérsz megfőzöm a kajád.

Utána átemellek a küszöbön,beviszlek a fürdőszobába,odaadom a törölköződ,minden.

Ha megfürödtél,és felöltöztél,beleülsz az ezüst talicskába,én meg eltollak a boltig,meg haza.

Mit kérsz érte,hogy kihozz valahogy?

Adok neked...

Van egy I <3 London-os bögrém! Még kicsi koromban lőttem légpuskával a pálcikát a bucsuba.

Hibátlan,nem törött.

Mondjál egy ajánlatot,kérlek!

Vagy ha tudsz intézni nekem egy meetinget valakivel,aki ezt megtenné,akkor annak is örülnék.

Cserébe lemosom a kocsid ha piszkos lesz,kiporszívózom hetente 3x.

Kösz!

xddddd

2022. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!