Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek! Milyen érzés a...

Budapestiek! Milyen érzés a fővárosban lakni? Budán, vagy Pesten éltek?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a legszebb része Budapestnek? Melyik kerületben éltek és milyen a környék, mennyire tetszik?

2022. márc. 6. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Én egy éve az agglomerációba költöztem, mert már annyira undorodtam BP-től. Mocskos, büdös, tele prolival, nagyon ritkán megyek már csak oda. Mikor ott laktam, akkor is egyre kintebb költöztem, laktam Újpesten, Újlipótvárosban, Szondi utcában, Üllőin, Ferencvárosban, 11. kerben, aztán ott kintebb Albertfalván. Kedvenc helyem max. a Kamaraerdő volt meg a sokféle étterem lehetőség.
2022. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Miutan Budan olyan reszen elek, ahol csupa zold, vadon elo allatok jonnek, es kirandulohelyek meg plane kozel esnek, imadok itt elni. A regi termeskotamfalak, regi villak sok zolddel kiskorom ota a legszebb hely a vilagon. Belvaros a Szilagyi Erzsebet fasor, beljebb is max a Dunaig megyek. Szerelmes vagyok a helybe, de gyulolom, hogy egy fos kormany altal vezetett orszagban van.
2022. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Újpesten élek (egyszer hivatalos helyen megkérdezték, hogy az a budai-, vagy a pesti oldalon van?)... :)

Budapest legszebb részei: Margitsziget, Városliget, Budai Várnegyed, Gellérthegy. A pesti Duna-partról szép a kilátás Buda felé, a budai hegyekből még szebb panoráma nyílik Pest felé. Lokálpatriótaként imádom Újpestet, nem is szeretnék másik kerületben lakni. (Magáról Budapestről csak annyit, hogy még a vak is láthatja, hogy Tarlós alatt mekkorát fejlődött a város, azt pedig talán még Helen Keller is észrevenné, hogy a jelenlegi fos főpolgármester alatt megtorpantak a fejlesztések, közlekedni megint nem lehet normálisan, a hajléktalanok pedig újra ellelpték az aluljárókat.) :)

2022. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1 essel tudok egyetérteni, szeretem a várost, vannak szép pilanatai, de alapjáraton egy undorító, mocskos közeg, és csak romlik. Tényleg alá tudom tamasztani hogy Karácsony óta nagyon sokat romlott. Nem költöznék a belvárosba semmi pénzért. Azt megértem, hogy a pasaréti válaszoló szeret ott lakni, ott én is szeretnék, csak ugye az ingatlanárakon is érződik a jó levegő.

Hosszabb távon szeretnék innen elköltözni.

2022. márc. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
egy vidéki megyei jogú városban élek. másfél éve járok pestre sulizni mindennap. Undorodok pesttől. Tiszta mocsok, nagy forgalom, tömeg, telesz*rt, teleh*gyozott utcák, sok kéregető, csöves, lelenc. Nagy távolságok, sok utazás tömegközlekedéssel, autóval. turistaként amikor csak a látványosságokat nézi az ember, nem nézi az árakat biztos gyönyörű hely lehet, de amikor az ember a kötelességeit, a mindennapjait tölti itt, rájön, hogy nem egy leányálom. igen biztosan jó lehet itt élni ha az embernek k*rva sok lóvéja van és olyan környékel él, midnen nap éttermekben, kávézókban, plázákban tölti az idejét. nyilván sok a lehetőség de nagyon sok pénzt kellene nekem adni hogy a fővárosba költözzek
2022. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Exvidékiként volt/van szerencsém mindkét oldalon élni. Pestnek is vannak jó részei, ahová szívesen megyek, de ott élni… Laktam a Teréz körúton, majd az Árpád híd közelében. Tetszett, hogy minden nagyon közel volt, de olyan kevés a zöld, olyan sok ember van, hogy nem bírtam sokáig. Hangos, büdös, ha a szép helyektől teszel három lépést, már omladoznak a falak. Az 5. kerület jól néz ki, de nehezen megfizethető.


Most Budán (Óbuda) élünk a férjemmel, össze sem lehet hasonlítani. Már az jó érzéssel tölt el, ha Pestről átjövök a hídon. Az ablakunk a Dunára és a Margitszigetre néz (az augusztusi tűzijátékot az ablakból szoktam nézni), előttünk egy park van, itt is sok minden elérhető 20 percen belül. Budának is vannak csúnyább részei persze, mégis más valahogy. Húsz perc sétára tőlünk már dombos-erdős rész van, ott is tudunk kirándulni. Szóval tényleg jó, nagyon szeretek itt lakni. Legszebb részt nehezen tudok mondani, talán ott Hűvösvölgy vagy a vár környéke, Kelenföldet annyira nem ismerem, ott csak pár hónapig laktam.

2022. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tömegnyomor van, lassú a tömegközlekedés (átlagsebességre), lakásba bezárva lakom, belső kerület ellenére semmi sincs "karnyújtásnyira", alig látni zöldet az ablakon kinézve, lakhatnék kintebb, de brutáldrágák az ingatlanok és TÖBB idő bejutni, mint az agglomerációból.

Koszos és kissé elmaradott.

2022. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Óriási stillem van sosem laktam máshol mivel egy valódi született megalopoliszi Úriember vagyok amikor kinéztem vidékre rosszul lettem hogy mi ez itt de ilyen stílusosnak és elegánsnak nem lehet egyszerűen lenni mint én vagyok a sok vidéki amikor betévelyedik a fővárosba megszédülnek az aszfalton meg úgy kell fellocsolni őket az albérlők sosem lesznek igazi fővárosiak ide genetika kell amiből a legjobbat örököltem
2022. márc. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
kedves nyolcas ha ez irónia akkor k*rvajó ha nem akkor b*szd meg
2022. márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!