Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszéd levágta az átnyúló...

Szomszéd levágta az átnyúló ágakat és átdobálta a kertembe. Mi lenne a normális reakció?

Figyelt kérdés
Két hónapja költöztünk be az első kertes házunkba, így nem vagyunk jártasak kertszomszéd-politikában. Még nem volt alkalmunk találkozni ezzel a szomszéddal. Most vettük észre, hogy a kerítés melletti fenyőnk 1-2 méteres ágait amik átnyúltak hozzá lefűrészelte és a hulladékot átdobálta hozzánk. Ez tényleg akkora parasztság, amilyennek nekem tűnik? Ránézésre nem lehetett nagyon útban a fa, de ha a megkérdezett volna előtte, én még szívesen le is vágtam volna neki, de most szívem szerint csak visszadobálnám hozzá a hulladékot.

#kert #szomszéd #átnyúló ág
2022. márc. 7. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy nem vagy a szíve csücske, talán azért, mert esetleg ő akarta megvenni a szomszéd telket, csak sokallotta az árat, de lehet, hogy szerinte etikai hibát vétettél, talán azt várta, hogy megkeresed és bemutatkozol, a fene tudja.

Én megpróbálnék barátságosan érdeklődni nála, megköszönném, hogy segített legallyazni a fát, a lényeg, hogy akármi is az oka, ki kellene békíteni és akár mennyire bunkó, akkor is maximum bocsánatot kell tőle kérni és neki adni igazat.

Hacsak nem akarsz háborúskodni vele egész életedben.

Akármi is a baja, meg kellene próbálni elsimítani, de barátkozni sem érdemes a szomszéddal, egy normális beszélő viszony untig elég, de te soha ne kérj tőle semmit, ha ő kér valamit, azt teljesítsd és három lépést tarts, aztán rendben, kényelmesen éldegélhetsz.

2022. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Hat szerintem 1-2 méteres ágak igencsak útban vannak. Levagta, mert zavarta. Jól tette. Atdobalni nem kellett volna.
2022. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Az 1-2 méteres ágakat biztos nem 2 hónap alatt, mióta ott laksz növesztette a fa.

Miért nem az előző tulajjal rendezte?

Talán valamiért tőle tartott, tőled meg valamiért nem.


80%-ban egyetértek az 1-es válaszolóval, annyi élettapasztalatból adódó kiegészítéssel, hogy vannak akik az udvariasságot, jó szomszédi viszonyra törekvést gyengeségnek fogják fel és elhatalmasodnak.

Szerintem a te szomszédod is ilyen, amiért csak MOST és VELED vette fel a kesztyűt. Tehát ennyire, ahogy az 1-es írja, nem mennék alá.

Szóval, én átmennék, bemutatkoznék, semmit nem köszöngetnék meg neki, csak roppant udvariasan 2 mondatban megkérném, hogy a jövőre nézve, ha van valami gondja, beszéljétek meg, mert ez így tarthatatlan viszonyhoz fog vezetni. Egyidejűleg azt is megkérdezném, hogy ezt miért nem az elődömmel rendezte?

Utána elköszönés, ...aztán majd meglátod, hogy hogyan tovább!

Én minden esetre valahogy nem irigyellek...!

2022. márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Megköszönöd a segítségét, összeszeded és kirakod a zöldhulladékba, vagy a komposztba. Ha mást teszel lesz egy pokoli szomszédod.

Valószínűleg már rég óta zavarta, csak várta, hogy majd az új lakó rendbe teszi a kertjét és levágja az átnyúló ágakat is. Eddig tudott várni. Vagy csak simán már most utál, és azert nem szólt neked, hátha szíthatja a feszültséget, és lesz oka háborúzni. Szóval szerintem azt tedd amit az első mondatomban írtam. Hacsak nem akarsz tényleg pokoli szomszédot. Így csak magának okoz bosszúságot, ha te nem reagálsz rá.

2022. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nincs ezzel gond... Nálunk is levágják, nyílvan azzal nem fognak szenvedni, hogy összecuccolja és kitegye a zöldhulladéknál, de meg is értem teljesen. Én sem takarítanám más szemetét.
2022. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Hozzánk rendszeresen átdobálja a szomszéd a levágott ágakat (az ő telkén levő fa levágott ágait), én szó nélkül visszahajítom, nem csinálok ügyet belőle.
2022. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
A mi szomszédunk meg a neki épp nem tetsző paradicsomot/ paprikát hajingálta át, ami a kertjében nőtt. Engem nem zavart, szépen csattant, mikor a már pár hete rothadó paradicsommal eltaláltam a garázst.... Azóta nem dobálja át😂
2022. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
60%-nak ennyire nem tetszik, ha valaki nem kér a szomszéd szemetéből? :D
2022. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
Öhm, mivel azok a TE fád ágai, még jóhogy, levágja, és a TE hulladékod is. Ennyi.
2022. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9es, én egyet is értek, meg nem is. Persze, az ő fája (az övé lett, akarta, nem akarta), az ő felelőssége gondozni, rendben és életben tartani. De ezzel én még hadilábon állok, hogyha átlóg a kerítésen, akkor kinek a tulajdona. De ez is ilyen kettős dolog. Ha hasznom van belőle, akkor az enyém, hisz az én oldalamon van. Ha hátrány ér miatta, akkor maximálisan a te felelősséged szomszéd, oldd meg egyedül. Például ha egy barackfa lenne a kerítés mellett, akkor addig jó, ameddig van rajta gyümi, átlóg, átesik pár darab akkor enyém, amint elillan a szezon, már nincs is igény arra a néhány ágra, azonnali hatállyal kéritek eltűntetni. Nehéz kérdés.


Kicsit elkalandoztam, mert igazából a 9esről rögtön az jutott eszembe, hogy ezt 2 féle módon is meglehetett volna oldani:


1.Jó napot szomszéd, zavarnak minket az átlógó ágak, szombat délelőtt levágjuk őket, viszont a hulladékról legyen szíves ön gondoskodni, hisz önökhöz tartozik a fenyő.


2. Jó napot szomszéd, zavarnak minket az átlógó ágak, szombaton, legkésőbb vasárnap levágnánk őket, csináljuk meg együtt. Eszközöket biztosítok, a hulladékról viszont legyen szíves ön gondoskodni.


A kettes verzió amúgy tök jó, mert legalább megismerheti egymást a két fél és tesznek is egymásért. Szerintem ez lenne a legkorrektebb.

2022. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!