Kezdőoldal » Otthon » Kert » Batáta. Február 2-án tettem...

Batáta. Február 2-án tettem vízbe, normális hogy még csak ekkora hajtások vannak rajta?

Figyelt kérdés

Életem első batáta hajtatása. Sajnos csak nagyáruházból tudtam batátát szerezni hozzá.


[link]



2022. márc. 5. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeknek a hajtásoknak még meg kell nőlniük olyan 15-25 cmrre aztán ezeket lekell majd vágnd a rügyeknél felvagdosni aztán mindet szépen vízben kigyökereztetni, majd cserepekbe ültetni. Május elején pedig kiültetni.

Van még időd.


Viszont amit netről rendeltem batáta gyökeres hajtásokat sokkal több és nagyobb termést adtak mint a saját boltban vett es gyökereztett változat.

2022. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly volt saját gyökereztetésű (boltból vett), és két fajta, amit egy 30.000-es tétel maradékából kaptam. A termésben nem volt különbség. Mindkettőben voltak jól teljesítő tövek, és voltak olyanok, amelyek alól egyetlen hasznosítható darabot se tudtam kiszedni.

A kérdésre: volt már, hogy egy hónap alatt el se kezdett csírázni. Ezek rendben vannak, nincs velük gond. Ha egyszer elkezdtek nőni, akkor - meleg helyen - nagyon gyorsan nőnek. Ami eléri a 20-25 centit, azt szedd le azonnal, mert egyszerre mindig csak néhány növekszik, a többi csak akkor, ha a nagyokat leszeded.

2022. márc. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!