Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fordulnátok ilyen esetben a...

Fordulnátok ilyen esetben a rokonokhoz? Tanácstalan vagyok, de úgy érzem, nem a mi felelősségünk már ez

Figyelt kérdés

Kétemeletes társasházban lakunk, 3-3 lakás van emeletenként.

Alattunk lakik 2 éve egy idős néni, szerintem már biztos 80 körül van.

Az elején még kedves volt, hozott mindig abból, amit éppen sütött, vagy megállított beszélgetni, de utána ez átment másba... Már már zaklat minket, nem tudunk úgy kimenni a lakásból, hogy ne hallanánk, hogy lent is nyílik azonnal az ajtó, és ott áll, vár minket. Olyankor számon kér, hogy mi már megint mit csináltunk egész éjszaka, mert egy szemhunyásnyit sem tudott aludni tőlünk. Ilyenekkel jön, hogy mi tologatjuk hajnalban a bútorokat, hallja, ahogy trappolunk fel és alá órákon át, meg hogy ne fürödjünk későn, mert ő hallja, ha engedjük órákig a melegvizet este 10-kor. Hetente biztos felhív minket éjfél és hajnali 1 között, hogy fejezzük be azonnal, amit csinálunk, mert nem bír aludni. Ha mondom, hogy semmit nem csinálunk, aludnánk, akkor elkezd tanakodni, hogy honnan jöhet a zaj (jelzem, mi sosem hallunk semmit amúgy).

De közben meg a mi segítségünkre szorulna, mert mindig kell neki valami a boltból, vagy 5 zsugor víz, vagy 3 kg krumpli. Olyan is volt, hogy az éjszaka közepén hívott fel, hogy menjek már le, mert nagyon rosszul van és a szobába sem bír bemenni a vérnyomásmérőért, lehet ki kellene hívni az ügyeletet. Utána meg, hogy nem mennék be vele a kórházba? Mindezt hajnali 2-kor úgy, hogy én másnap 8-tól vizsgáztam.


Vannak rokonai, két gyereke tuti, mert ők járnak hozzá kéthetente.

Arra gondoltam, hogy beszélnék velük, mert ez így azért nem állapot már. Az sem, hogy a saját lakásunkban nem mozdulhatunk meg este 8 után a néni szerint, mert különben azonnal hív, csenget. Valamint szerintem az sem a mi dolgunk lenne, hogy mentőt hívjunk hozzá, kórházba kísérgessük.

Szerintetek nem lenne fura, hogy megállítanám őket valamikor? Vagy ha ti lennétek ilyen helyzetben az édesanyátokkal, hogy reagálnátok?


2022. márc. 18. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Többek válaszára is reflektálnék: az a gond, hogy hiába akarják otthonba vinni, ha ő nem akar menni.

Nagymamámmal ugyanez volt a helyzet sajnos. Hogy hozzá költözzön valaki, az sajnos nem volt opció, idegen "gondozót" nem tűrt meg, a neuropszichiátriára pedig félévente jártunk vele állapotfelmérésre, de valahogy ott mindig úgy össze tudta szedni magát, hogy a doki szerint elég volt erősebb gyógyszereket kapnia az agyi erek tágítására... Mondanom sem kell, nem hoztak javulást. 2 évbe telt, mire el tudtuk magunkhoz költöztetni, mert nem akarta elhagyni az otthonát. Aztán még fél év közös szenvedés, mert ahogy hozzánk költözött, a mentális állapota rohamosan romlani kezdett, idővel nem ismert meg bennünket, éjszaka ketten fogtuk le az ágyban, mert hallucinált és menekülni akart, ütött-vágott-csípett ilyenkor... És 6 ilyen nehéz hónap után sikerült helyet kapnia egy otthonban, akkor már bele is egyezett a beköltözésbe az orvosok előtt - de őszintén kétlem, hogy akkor már tisztában volt azzal, amit kérdeztek tőle... Drága volt havi díj, de nagyon szépen gondoskodtak róla. Viszont így is csak néhány hónapot élt már.

Szóval még ha tenni akar a család valamit, akkor is nagyon nehéz ügy, mert amíg nem minősítik nem beszámíthatónak, addig akarata ellenére nem lehet a saját otthonából elköltöztetni, még akkor sem, ha igazából veszélyt jelent saját magára.

2022. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig az én nagymamám sem akart, aztán megtörtént a baleset, és beijedt, hogy ha legközelebb nem lesz ilyen szerencséje, meg is halhat, és akkor már beleegyezett, hogy beköltözik otthonba.
2022. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy film: Jószomszédi iszony. Mindenképp nézzétek meg, ha nem láttátok! :D


Egyébként én is beszélnék a rokonokkal.

2022. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélj a rokonokkal, viszont a néni nem a ti felelősségének, tehát telefonról nyugodtan letilthatjátok, csengőt kössétek ki éjszakára.
2022. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!