Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szereted Budapestet? Éltél/éln...

Szereted Budapestet? Éltél/élnél ott?

Figyelt kérdés
Ha nem vagy megelégedve a mostani lakóhelyeddel, hová költöznél Magyarországon belül?
2022. márc. 23. 20:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
69%

Soha nem költöznék Budapestre, ótvarabb, mint Szabolcs megye. Akármikor ott jártam csak a húgy, szemét, kosz, csövesek pimasz tekintete, meg minden sarkon egy k.rva várt.

Egy nap alatt meguntam, hogy léptem-nyomon rámfütyül egy hajléktalan, vagy leszólít valaki. A tömegközlekedési eszközök koszosak, és mindig van valami balhé pár elmebeteg miatt.


Szombathelyen élek, nagyon szeretem ezt a várost. Érződik, hogy közel vagyunk Ausztriához.

Ha mégis költöznék, akkor valamelyik balatoni városkába vagy faluba költöznék, nagyon szeretem azt a környéket.

2022. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
12%
Kezdetben “randiztam” valakivel, úgy volt, hogy ha komolyabbra fordul, akkor Budapest is szóba jöhet lakhatás szempontjából. Viszont, a dolgok nem úgy alakultak, nem ismertem igazán az illetőt, egy kalandját hamarabb nyilvánosságra hozta volna, engem meg mindenféle elvárás elé állított, holott kedvező adottságokkal is rendelkeztem.
2022. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem Budapestet, de tegyük hozzá hatalmas város, ami a belvárost leszámítva kvázikisvárosok, kertvárosok összességéből áll.


Most Kőbányán lakom lakótelepen. Hát ez olyan mint egy halott kisváros. Nincs itt semmi "élet". Van bolt, iskola, orvos, stb. De este 8 után konkrétan megáll az élet.


Hétvégén konkrétan alig találok parkolóhelyet, mert mindenki otthon ül.


Ettől függetlenül relatív jó helyen van, és azért csak Budapest, innen bármerre el tudok indulni az országban.

2022. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
71%

Szeretem. Budapest nagyon élet. Minden van, fent és lent. Mindenféle szerzet. Szép és csúnya. És rengeteg kulturális eseményt szerveznek az ottani népek.


Most hollandiában vagyok, de innen is visszanézve, annyira jó hely, nem azért, mert ilyen minden rendes ott, hanem mert ilyen forgatag. De lehet csak, mert a szülőhelyem és annyi embert ismertem meg ott. Ott él anyám, ott élt apám. Szerelmeim. Barátaim. Testvérem. Ezeken is múlik, hogy az ember érzelmileg hogy áll egy hellyel.

2022. márc. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha választhatnék akkor 11. kerület egy csendesebb részén laknék. De például Kispest környékén is vannak egész jó családi házas részek, vagy Budafokon.


Mondjuk ha pénzem lenne akkor Észak-Buda, II. vagy XII. kerület. De például a XIII. kerületben is erősen felfejlődött, ott is ellaknék.

2022. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%

Budapesti vagyok. Imadom ezt a varost! Nagyon valtozatos kikapcsolodasi es vasarlasi lehetosegeket kinal.


Az elozo valaszolonak uzenem,hogy Rozsadombon (1. Kerulet legdragabb resze) pl nincsenek csovesek meg ugy Budan sehol. Senki se szolitja ott meg,de neked se allnak meg valaszolni.

Itt csak lakasos rostik vannak. Az utcan csak az olcso keruletekben vadasznak.


A szolongato emberre ra se szabad nezni es valasz nelkul kell tovabbmenni. Ha gyorsan mesz ,akkor nem nalad probalkoznak.


Budapesten a kutyas kozosseg nagyon nagy,sose maradsz beszelgeto partner nelkul kutyaval. Ennek mellektermeke foleg a pisi,amit az eso vagy a haz takaritoszemelyzete lemos .


A Budapestet takarito allami ceg honlapja a bkf.hu! Gondoskodnak a rendszeres takaritasrol utcaseprok es takaritokocsik segitsegevel. Irj nekik te is,hogy kevesnek erzed a takaritas gyakorisagat x helyen. En ugy erzem,h minden ejjel szukseg lenne utcaseprokre mindenutt es az altalanos iskolai oktatasban a kozterulet tisztasaganak megorzesehez szoktatni a gyerekeket. En a kukakrkihelyezeserol irtam es a legtobb altalam emlitett helyre kiraktak meg kozteruleti kukat.


Mivel nincsenek nyilvanos wc-k,igy akire az utcan rajon ,az kenytelen ott vegezni a dolgat. Sajnos nem mindenkinek tellikpenzebol es vagy idejebol beulni egy italra es ott elmenni wc-re. Ez egy kiaknazatlan gazdasagi terulet (nyilvanos hasznalatu kozteruletu wc engedelyeztetese es uzemeltetese!!! Nagyon orulnenk neki mindannyian,ha vki letesitene ilyeneket.)



Mivel sok a kulfoldi,igy nagyon kozmopolita varosresz Pest belso keruletei: jol lehetidegen nyelvet gyakorolni elo parbeszeddel es mas orszagokrol erdeklodni. A videki falvakkal ellentetes mentalitasu szerencsere.


A budapesti elet megkivan egy kozmopolita nagyvarosi eletfelfogast kello szocializacios szinttel.

2022. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
63%

Budapest mindörökké!


Örök szerelem, bölcsőm s remélem majd halálom.


Lassan 5 éve elköltöztem Balaton parti nagyobb városba.

Már 2 év múlva erős honvágyam volt csak közbejött a covid.

Most ha ki nem nyúvaszt minket a politika, akkor ebben az évben költözöm vissza. 🙂

2022. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Idehaza csak és kizárólag ott élnék.
2022. márc. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem Budapestet, bár mondjuk a belvárosban sose laknék, de az általam ismert észak-pesti résznek nagyon sok barátságos lakónegyede van. IV., XIII., XIV., XV és XVI. kerület egyes részein élnék szívesen a jövőben is.
2022. márc. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
61%

"hogy Rozsadombon (1. Kerulet legdragabb resze) pl nincsenek csovesek meg ugy Budan sehol"



Nem vagy budapesti, mert akkor tudnad, hogy a Rozsadomb a II. keruletben van. Ja, es menj le mondjuk a Dasty borozoba a Feny utcai piacon, megnezni a nem letezo budai csoveseket.....



37F incel

2022. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!