Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van több olyan település is...

Van több olyan település is Magyarországon, ahol a házszámozás nem a megszokott módon történik?

Figyelt kérdés

Ezelőtt csak Felvidéken találkoztam olyannal (ott szinte minden településen), hogy nincs páros- és páratlan oldal, hanem valahol az egyik oldalon elkezdődik a számozás 1-től, ami egy adott pontig (kereszteződésig vagy a település végéig) folyamatosan növekszik, és ott visszafordul a másik oldalon, vagyis az út egyazon végén van a legkisebb és a legnagyobb házszám, egymással szemben (képet csatolok) – azt nem tudom, hogy a kisebb utcákban is így van-e. A minap láttam, hogy Baranyahídvégen is ugyanez van, legalábbis a főutcán.

Tudtok még mondani olyan településeket, ahol így van a házszámozás, vagy bárhogy máshogy, ami a szokásostól eltérő, "furcsa"? Puszta kíváncsiság.

Kép: [link]



2022. ápr. 22. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az lehet, h csak az ucca egyik fele épült ki, később epítettek a másik oldalra is
2022. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudok olyan falut Gy-M-S megyében, ahol ugyanígy egyik oldalon végigmegy, majd a falu végén visszafordul a számozás. Rábcakapi a neve.

És nem később épült ki a másik oldal.

2022. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam ilyen helyen, de csak ez a kis része volt ilyen a településnek. Egy nagy tér egyik sarkán laktam, itt kezdődött a számozás és sorban, körbe ment a házakon egymás után. Szóval nem volt páratlan és páros oldal. Ismeretlenek össze-vissza keresgélték állandóan a házszámokat. :D
2022. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Budapesten a Budafoki ut 71. kilometereken keresztul tart.



37F incel

2022. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dunaszigeten Győr Moson megye pár éve 5 uj utcára osztották az Április 4. Utcát amelyben random követték egymast a hazszamok. Pl a 39_es utani ház a 48-as volt es a 3. Utcaban volt a 38-as. A bennszülöttek egy része tiltakozott mert uj lakcimkartyat kellett intezni...
2022. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a pipa. Amit az 1-es mond, logikusnak tűnhet, de szerintem nem ez az oka itt.
2022. ápr. 23. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Újpesten láttam egy-két utcát, hogy műveszet volt megtalálni a helyet ahova mentem.
2022. ápr. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyennel meg nem talalkoztam. A mi falunk a fout menten van es a fouttol kezdodik 1essel a hazak szamozasa paros es paratlan oldal is van.

Viszont van kozelben egy masik falu, az is egy fout menten van es ott meg az utcakat a masik vegerol kezdtek szamozni, tehat a legnagyobb hazszam a fouthoz legkozelebbi hazakon van.

2022. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Őrségi szeres településeken nincsenek utcanevek. Pl. Őriszentpéteren a falurészek után csak egy házszám van.

Pl. Galambszer 10, Templomszer 22.

Bakonycsernyén is vannak olyan utcák, ahol a nem páros-páratlan oldal van az utcákban, hanem az utca végén átfordul a számozás a másik oldalra.

Fehérvárcsurgón pl. a 30 utca közül csak 1 utcában van így a számozás, ott is egymás után jönnek a számok, a 21. es szám szemben van a 29-essel.

2023. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szászbereken elindul valahonnan a házszámozás, és elég sokáig kitart (200-as szám felett is vannak házszámok) ezeket úgy képzeld el, hogy különböző nevű utcákban folytatólagosan mennek a házszámok.


Nyíregyháza mellett bokrok vannak, ott is csak XY bokor 2. a név, tehát a közterület jellege nem út vagy utca, hanem bokor.

Én pl erre is kíváncsi lennék, van egy közterület jelleg lista, vannak benne olyanok is, hogy akna, mélyút stb. De nem tudom, hogy hol vannak ezzel a jelleggel ellátott közterületek.

2023. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!