Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 17. kerület Szőlőliget-ben...

17. kerület Szőlőliget-ben lévő "temetőről" információ?

Figyelt kérdés
17. kerületben, a egykori Szőlő hegy területén,(mai Szőlőliget lakópark), található egy ház, kertjében sírokkal. A sírok egytől egyig, romosak, de van egy újabbnak tűnő is. A házról nem tudni hogy lakatlan-e, az a hír járja egykor izraelita temető volt, de nem hinném hogy kb. 20 sír temetőnek felel meg. És ami biztos, mindig ilyen kicsi volt. Tudni valamit a múltjáról, tulajokról?

2022. máj. 1. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"És ami biztos, mindig ilyen kicsi volt."


Ezt kifejtenéd?


Amúgy még nem hallottam erről, de érdekesnek hangzik...

2022. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontos címet tudsz? Vannak róla képek?
2022. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontos cimet irj ki. Vmi megnezi neked a foldhivatalban a tulajt!

Ha nincs hazazam,akkor aket mellette levo telek hazazamat nezd meg es abbol ki lehet kovetkeztetni,hanyas szam lehet.

2022. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, leírhatnád a címet
2022. máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Cím igazából nincs.

2022. máj. 1. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy régen egy izraelita temető volt azon a részen, valószínű annak a része. (Én is kerületi vagyok)
2022. máj. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok faluban csak pár zsidó család élt, így nem kellett nekik nagy temető.


Nyilván nem faluról van szó, de lehet, hogy csak egy szűk közösség temetkezett oda.

2022. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez lesz az, legalábbis teljesen ráillik, hogy a „Bártfai utca északi végének meghosszabbítása mentén terül el egy szántóföld peremén. Közút, vagy kiépített járda nem érinti egyik oldalát sem. A szomszédos telkek nagyrészt le vannak kerítve és vagy mezőgazdasági művelés alatt állnak, vagy nagyon elhanyagolt parlagon, emiatt csak nagyon nehezen megközelíthető. Környezetében csupán egyetlen épület található.”

Előfordultak ilyen picike zsidó temetők, nemrég pl. a diósgyőriről olvasgattam, az se sokkal nagyobb.

2022. máj. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!