Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért figyelhető meg, hogy a...

Miért figyelhető meg, hogy a népességfogyás ellenére sok település élhetetlen a beköltözőktől?

Figyelt kérdés

Honnan jön az a rengeteg ember, amikor az ország népessége 50 ezerrel csökken évente. Mégis sok településen megsokszorozódik a népesség.

Milyen területekről jönnek a beköltözők?



2022. máj. 13. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az orszag nepessege nem csokken csak a magyar allampolgarok szama, csomo ukran kinai torok erkezik evente az orszagba, a nepesseg stagnal.


Ezen belul oriasi a belso migracio, tehat a falvak elneptelenedese tovabb erosodik mert a fiatalaok felkoltoznek varosokba varosok aglomeraciojaba.


A covid miatt is sokan aglomeracioba koltoztek a varosokbol.

2022. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Agglomerációban élek. Hozzánk főleg a fővárosból költöznek ki tömegesen, akik unják a betondzsungelt.

Ennek semmi köze a népességfogyáshoz.

2022. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te merre élsz, de nálunk kelet-magyarból özönlenek ide az Audi miatt gyári melósnak. A társasháznak több mint a fele keletről jött.


Szóval a fejlettebb aglomeráció vonza a rosszabb megyék lakosait.

2022. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Amúgy igen, gyárak és ipari parkok is túl tudnak telítődni. Én komáromból szárazom, ott is jellemző hogy nyílik egy új gyár, és "ellepik" a várost a (sokszor külföldi) munkások, a helyiek meg nem jutnak kb albérlethez.

#2 voltam

2022. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Hazug Zorbán beengedi amúgy a migránsokat, csak nem a Közel-Keletről, hanem a Távol-Keletről
2022. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sokan költöznek is haza külföldről, akik 2010 környékén mentek ki, azok szép számmal már itthon vásárolnak ingatlant.
2022. máj. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mert a nagyobb városok lakossága kitelepszik a környező falvakba. Székesfehérvár mellett élek, és megfigyelhető, hogy a gyerekkoromban meglévő népesség és utódjaik, kihaltak, eltünedeztek, meg sem születtek, és tele van idegennel, városival a falu.

Csak az olyan települések lesznek élhetelenek, amik közel vannak a városokhoz. A zsákfalvak, eldugott települések kihalnak.

Székesfehérvár népessége 20 év alatt 30 ezerrel csökkent a népességfogyás és a szuburbanizáció miatt.

2022. jún. 4. 22:15
 8/8 anonim ***** válasza:

5 eve koltoztem el a falubol ahol felnottem de anyamek a mai napig ott laknak. Ok meselik hogy mennyi idegen koltozik oda. Regebben jobban csak a falubeliek gyerekei vettek vagy epitettek hazat, ma mar sokan a szomszedos varosbol jonnek.

Gyakorlatilag rekord aron kelnek el a hazak es nincs elado epitesi telek.

2022. jún. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!