Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Lakóhelyed hogyan pusztul...

A Lakóhelyed hogyan pusztul és miért? Ha esetleg leírod merre élsz.

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 18:24
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Vác?☺
2022. máj. 21. 19:18
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Bingo 😊
2022. máj. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Háááát kegyetlen sokan kiköltöztek Bp-ről a nagyarcú BMW-s majmok, akik száguldoznak és tolnak ha kell, ha nem.

Isten tudja hogy lehetséges,de az elmúlt 2-3 év alatt millió ikerházat húztak fel, hangyányi telekre (nem tudom, ezek hogy kapnak engedélyt...) ,de az infrastruktúra nem fejlődött. Pest megye Érd.

2022. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Győrbe egyre több ember költözik. Győr ezért pusztul.

Az ember tönkre vágja a környezetét előbb utóbb!

2022. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen.


Mindenki igyekszik ideköltözni a megyében, mert máshol nem igazán van munka, emiatt viszont brutálisak az árak, és szintén egyre kevesebb a munkalehetőség (pláne a normális), jóformán minden nem 3 műszakos gyári munkára többszörös túljelentkezés van.


Emiatt egyre élhetetlenebb az egész város, mert tényleg nem jön ide semmi, csak gyárak, ahol senki nem akar dolgozni. A fizetések meg a túljelentkezések miatt gyengék, itt tényleg 180-200 ezreket keres a többség, nincs vásárlóerő, ami eltartani a vállalkozásokat, tele a város kiadó üzlethelyiségekkel.

2022. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
90%

Nem pusztul sehogy, fejlődik. Igaz ezt is el lehet könyvelni pusztulásnak is.


Régen a lakhelyem gyakorlatilag falu volt. Föld utak, fasorok, akácosok mindenhol, még közvilágítás is szegényes volt, mi ráadásul a szélén laktunk, nem sokkal mellettünk erdő, mező, régi homokbánya, gyümölcsösök. Igazi falusi hangulat volt annak minden előnyével, hátrányával. Például, hogy tökig sárban 15 percet kellett sétálni a buszig, iskoláig.


Mostanra meg leginkább kertvárosi hangulat. Apró telkeken egymást érő házak, mindenhol 2-3 autó, csupa felújított vagy új építésű ház. Szerencsére valamelyest az infrastruktúra is fejlődött, buszjárat, aszfaltozott utak. Bár ez is amolyan magyarosan, hogy 1,5 sávnyi aszfalt, mellette 1-1 méter kavicsos murva hogy le tudj térni a szembe jövő elől.

2022. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Illetve Budapesten bárhol laktam ott fejlődés volt.


Most Kőbányán élek lakótelepen, és igazából meglepően rendben van, ahhoz képest, hogy mindig az élt bennem, hogy gettó az egész, miközben egészen élhető.


A gondok megvannak, panellakás olyan amilyen, és legfőbb probléma a forgalom, parkolás. Viszont akad zöld terület, láttam már fészkelő madarakat, sünöket, meg mindent :D


És Kelenföld után meglepően rend van. Rendszeresen látok köztereseket, csöveseket igazoltatják rendőrök, elzavarják. A közterek egész rendben vannak, utakat mossák, amin meglepődtem, hogy mossák a kukákat is. Ez nekem sok év után is új volt.


Nyilván vannak renitensek, akik szétszórják a szemetet, vagy eltolja a bevásárlókocsit aztán ott hagyja szét.


Vagy a legtöbb panel le van szigetelve, színezve, így az összkép sem annyira borzasztó.

2022. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%

Veszprém megye:

sorra tűnnek el a zöldterületek, elsősorban parkolóhelyek lesznek belőlük, de a lakóparkok száma is szépen gyarapszik. Maga Veszprém fejlődik (Európa Kulturális Fővárosa cím miatt dől is a pénz) és szépül, valamint a környező területek is, azt viszont sajnálom, hogy a zöld ilyen rohamos tempóban tűnik el.

2022. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az ilyen zöldterület pusztulásról az jutott eszembe, hogy 1-1 építménnyel, cikkel, aprósággal is mennyire bele lehet kavarni a természetbe.


Börzsönyben járva korábban egészen kevés turista volt, még a népszerűbb helyeken is. Most meg Diósjenő-Kemence közötti úton olyan forgalom van, mint a 2-es főúton. Miközben behajtani tilos, csak engedéllyel...


Vagy itt van a kéz kilátó:

https://www.youtube.com/watch?v=e1BV1CIS7Gw


Egyrészt jópofa, érdekes. Másrészt jártam ott korábban, amikor nem volt semmi, tök jó volt ott leülni, csodálni nyugodtan a tájat. Most meg ahogy a videón is látszik ott van egy rakás ember mert mindenki is meg akarja nézni.

2022. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Budapest kertvárosa

Mindenki ideköltözik, egyre zsúfoltabb és élhetetlenebb, pedig én itt születtem.

Mindenhol kisgyerekes családok csokkal, újgazdagok, belföldi turisták.

Régebben alig járt itt autó is, most meg már jégpályát, autószervizt, lidl-t, konditermet építettek ide 10 év alatt.

Jóval több a kosz és a szemét.

Egy puszta is van a közelben, de odajárnak a tanulóvezetők. Eléggé pusztul a környezet.

2022. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!