Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet új életet kezdeni?

Hogyan lehet új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ország keleti részén lakom, kaptam egy jó állásajánlatot GyMS megyében. Majdnem 2X annyit fogok keresni túlóra nélkül már az első hónapban, mint amit itt kapok, holott itt már 5 éve dolgozom. Van szállás is, de mivel családom van, a lehető leghamarabb albérletbe megyek (amiből sok van, szóval lehet már az első munkanapomon az albérletből megyek). Milyen lehet új életet kezdeni ennyire távol? Itt hagyni a (távolabbi) rokonokat, a haverokat, barátokat, az ismerettségi kört. Én itt 5 év alatt már egész jó ismerettségi kört építettem ki és nem volt egyszerű.

Ezek miatt igen csak nehézkes itt hagynom a dolgokat. De ha belegondolok hogy mit értem el itt 5 év alatt a munkahelyemen, akkor a válasz az, hogy semmit. A munkatársaim tiszteletét kiérdemeltem, hallgatnak rám, sokat kérdeznek, tanácsokat kérnek, de ezen kívül semmit nem tudtam elérni, mert itt keleten csak a kizsákmányolás megy, rettentően alacsony bérekkel.

Szóval nagyon kettős érzésem van, el is költöznék meg nem is. Jó lenne új életet kezdeni, de még is nehéz.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Egyébként Győr és Sopron közötti Veszkényen kaptam állásajánlatot, vagy Kapuvárra vagy Csornára költöznék, mind a kettő helyen vannak albérletek, és úgy láttam, hogy olcsóbban mint Sopronban, Győrben, vagy Mosonmagyaróváron.



2022. máj. 23. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én győri vagyok. Az holtbiztos, hogy a győri és soproni albérlet-áraknál minden más csak olcsóbb lehet.

Kezdj el azon gondolkodni, a feleséged hova tudna elmenni dolgozni.

Nem ördögtől való az sem, hogy Veszkényben lakjatok.

Azért arra készülj fel, hogy az ingatlanok bérleti ill. vételi árai a csillagos égben vannak, és most is folyamatosan emelkednek. Már mi, győriek sem értjük, hogy bírják ezt megfizetni sokan itt a városban.

Az emberi része nehezebb ügy. Arra készülj fel, hogy 30 év múlva is "gyüttment", "új ember" leszel abban a faluban. De ez nem mindenkit zavar, ez alkat kérdése.

2022. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Rendbe kell hozni a régit.
2022. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Hirtelen össze s e tudom számolni, a 60+ évem alatt hányszor kezdtem új életet. Nem olyan nagy mutatvány ám, mint elsőre gondolnád. Azért tűnik csak ijesztőnek, mert egy katyvaszt látsz magad előtt, pedig minden apró kis problémákból tevődik össze. Ezeket pedig szépen sorban meg lehet oldani.
2022. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!