Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki tervez a közeljövőben...

Ki tervez a közeljövőben külföldre költözni? Hova mentek, miért? Dolgoztok vagy tanultok?

Figyelt kérdés
Én februárban (legkésőbb márciusban) Ausztriába. Eleinte dolgoznék, utána egyetemre mennék.

2022. máj. 25. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

6 éve jöttem ki,mikor már tisztán láttam orbán és bandája mit fog csinálni az országgal.Vállalkozó voltam, de mégis csak éldegéltem, iszonyatos adóterhek.Kijöttem egy nyugat-európai országba, ugyanezt a vállalkozást csinálom.

Első évben állami támogatás, még nyelvórák is voltak ingyen a helyi munkaügyi hivatalon keresztül.Mikor megtudták egyéni vállalkozó vagyok, mindenféle adóügyi meg jogi tanácsot kaptam, teljesen ingyen.

6 év alatt, lett itt egy kertes házam,van egy nyaralóm egy csendes békés hegyvidéki részen, és egy baromi jó kocsim.felesleges leírnom, mi hol mennyi mert csak irigykedés menne.

Otthon alig ment ugyanez a vállalkozás, ugyanennyi melóval, itt meg 6 év alatt ezt elértem.

Azért nem semmi különbség.

azt tudom tanácsolni, azt az országot, aki tudja hagyja el, mert csak tönkre fognak menni az emberek, és semmi kilátásuk nem lesz a jövőre nézve.

2022. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1: Gratulálok!

Sajnos én is ezt gondolom most már. Korábban nem terveztem külföldre menni, itthon akartam továbbtanulni, dolgozni, de most így 20 évesen nagyon kilátástalannak látok mindent. Ha lediplomáznék, alap esetben annyit keresnék, hogy éhen halni sem lenne elég, főleg ilyen árak mellett, aztán ezért tanulnék 5 évig? Kint az adott szakmában dolgozó emberek egy normális, átlagos életszínvonalon tudnak élni, meg amúgy is azt làtom (vannak kint élő ismerősök), hogy aki dolgozik, az azért meg tud élni, főleg ha diplomás.

A politikához nem értek olyan szinten, hogy mindent jól meg tudjak ítélni, nem is szeretek politizálni, de nekem is már nagyon kezd elegem lenni. Most ez az újabb “vészhelyzet” is kiverte nálam a biztosítékot.

2022. máj. 25. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem lennék beteg már rég leléptem volna ebből az országból, ezektől a népnyúzó tolvajoktól SOHA nem fog ez az ország megszabadulni. Másrészt ebben az országban párt sem találhat magának a normális ember, ebből is elegem van hogy folyton összetörnek, szóval emiatt is jó lenne elhúzni jó messzire és új életet kezdeni olyan emberek között akik közül nem mind foglalt és/vagy csak a bankszámlát nézi.
2022. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Szeptemberben, Németországba. Mesterképzést szeretném ott elkezdeni. De ha ne adjisten nem vennének fel, akkor is megyek, csak akkor ugye rögtön dolgozni. Aztán max. újra felvételiznék. De szerintem jók az esélyek, hogy most is felvegyenek, bízom benne. :)

Ja és ha egyszer kimegyek, nem tervezek visszaköltözni ide...

22/N

2022. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Franciaország, már itt vagyok fél éve. Valószínű maradok és jön párom is. Szakmunkás vagyok, otthon nem voltam rendesen bejelentve sehol meg még sorolhatnám, itt minden tisztább ilyen szempontból.
2022. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már 30-on túl vagyok, és bár nem akartam mindenképp külföldre menni, azért félgőzzel készültem rá, ugyanis a magyar társadalmat elnézve votl ok az aggodalomra.


Most, hogy a sok agyalágyult ismét megszavazta ezeket, már muszáj lesz elmenni. Az egészségügy oktatás gyakorlatilag összeomlott, lassan mindenben az utolsó helyre csúszunk.

Nekem Ausztria is bőven megfelelne.

2022. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem a közeljövőben, de biztosan elmegyek. Most jön a harmadik évem az egyetemen, gyógypedagógusnak tanulok. Gondolom, mondanom sem kell, milyen kilátások, milyen bérezés, megbecsültség jár itthon egy pedagógusnak (és általában egy segítő szakembernek). Azok után, ami április 3-án történt, egyszerűen nincs más választásom, muszáj elmennem, nincs semmi értelme maradni. Mivel csak angolul beszélek, ilyen nyelvterületre fogok menni.
2022. máj. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én most rakom le az alapokat ehhez. Ausztriát pályázom meg én is, amihez jelenleg 0 német tudásom van. 2-3 év intenzív tanulás, továbbá munkából 2-3 milliót összegyüjtök és irány Graz. Mérnökként csak nem fogok mosogatni, ahogy a magyar nemzet fele hiszi, de ha azt kell eleinte, akkor sem lennék finnyás hozzá pár hónapig. Nem tudom mire fel ez a pökhendiség itthon.


Vásárláskor kb 7 éve 8 millió értékben Pest megyei panel lakást vettem. Ez eléggé visszatart, hisz itthon nem kell albérletet fizetnem. De azt hiszem ez nem lesz elég, hogy maradjak.

2022. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!