Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki elsősorban a magyar emberek viselkedése miatt ment külföldre vagy tervezi, hogy a közeljövőben elköltözik?

Figyelt kérdés

(olyan is írhat, aki már külföldön él)


A kérdés nem provokáció, és CSAK OLYANOK VÁLASZOLJANAK, akiket megszólítottam a kérdésben. személyeskedni, sértegetni meg felesleges, úgysem reagálok rá.


Egyszerűen már úgy látom, hogy a magyar emberek többsége begyepesedett, rosszindulatú, elég egyszerű ember:


1, akármelyik magyar oldalra megyek fel, 10ből 8 ember kötözködik, beszólogat, de érdemben nem nagyon tud hozzászólni a dolgokhoz. a külföldi oldalakon csak elvétve találkozom ilyenekkel


2, éltem a fővárosban is pár évet, de vidéki vagyok. vidéken jobb, de itt is azt látom, h az emberek nagy része egyszerűen nem tud viselkedni. szemetelnek, hangosan bömböltetnek, az egyik szomszéd légpuskával lövöldöz, a másik hangosan ordít, köszönni nem igazán tudnak, pedig sváb városban élek, igaz, egyre kevesebb a sváb származású.


3, a nők nagy része nem bájos, nőies, hanem beképzelt és utcalány öltözködésű, alaktalan vagy kövér. a férfiak többsége is rém igénytelen, elhízott „ de +b-sznám aztat ott” szellemi szinten lévő sört vedelő ember, aki úgy érzi, hogy folyton bizonygatnia kell a férfiasságát.


4, úgy látom, hogy az egyszerű, sablonos gondolkodást belenevelték a magyarokba, és mindent „erőből” akarnak megoldani: „ szülőnek mindig igaza van, vágasd le a hajad, ne járj ilyen ruhákba” stb. alig vannak egyéniségek, de ha vki diszkalkuliás, vagy gyengébb vmiben, akkor is elkönyvelik lustának.


5, rengeteg rasszista, homofób ember van, sőt statisztikák szerint a legtöbb magyar ember gyakorlatilag mindenkit utál, és ahogy látom, azzal sem nagyon tudnak mit kezdeni, ha vki vmiben más. miközben ha vitába szállok velük, nem tudják észérvekkel alátámasztani, hogy miért is kell gyűlölködni. az „élni és élni hagyni” nem igazán működik itt.


6, még nem találkoztam olyan emberrel, aki ne érezte volna magát feljogosítva arra, hogy beleszóljon mások életébe


7, állandóan kifogásokat gyártanak mindenre és bűnbakokat keresnek, hogy miért rossz nekik, de valahogy tenni nem akarnak a dolgokért, se felelősséget vállalni.


szóval tudom, hogy külföldi országokban is vannak problémák, és nem vagyok „hiperliberális”, de kezdem úgy látni, hogy reménytelen a helyzet ebben az országban, egyszerűen semmi nem fejlődött az emberek gondolkodása az utóbbi pár évtizedben.



2015. júl. 28. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
én nem emiatt költöztem el,de szándékomban állt Magyarországon "folytatni" az életem 4év távollét után.fél évet bírtam. a felsoroltak miatt hanyatt-homlok menekültem.rokonságban is sok az ilyen ember.
2015. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
23%
Minden embert el kell fogadni olyannak amilyen. Én úgy lesza..om magyarországon az embereket. Gusztustalanok. A minap sikerült lerobbanom a kocsival és senki se állt meg megkérdezni hogy mi van. Nah de külföldön ott azért van segítség. Pakolj aztán menjél te is! ;)
2015. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Ha tehetném, akkor én is a hasonló okok miatt mennék, amit felsoroltál. Jártam már külföldön és csak annyit láttam, hogy a fű végig le volt nyírva, nem volt olyan, hogy egyik portán térdig ér a másikon meg szépen karban van tartva a kert. Az utcán egy csikket nem lehetett látni. És a segítőkészségről nem is beszélve. Az arra járó magyar eligazított a lehető legrosszabb útra. A külföldivel meg kézzel-lábbal hadonásztunk, hogy megértsük egymást merre kell menni. De ő jött oda hozzám, mert látta, hogy tanácstalan vagyok a "hova tovább" kérdést illetően.

Soha nem hittem volna, hogy ezt mondom, de utálom ezt az országot és nem a politika miatt (persze az egy más tészta és azzal sem vagyok kibékülve), hanem az emberek miatt.

Ha egy "hazafit" látok mindig az jut eszembe, hogy "szegény Petőfiék forognak a sírjukban."

2015. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
En elsosorban nem amiatt koltoztem el. Bar elegge ereztem hogy a kornyezet pesszimista es lehuzo. Eltem Budapesten is, de videki vagyok. Mar 5 eve elek kulfoldon es az igazi szembesules mindig akkor er, mikor hazalatogatok. Ami mar kb egy nap utan sziven ut, hogy Magyarorszagon AZ EMBEREK SZORNYEN BANNAK EGYMASSAL! Minden alkalommal ledobbenek ezen :(
2015. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

# 1/4

az baj, hogy az rokonságomban is bőven vannak ilyen emberek. a hajviseletemtől kezdve az ruhámig mindenbe bele akarnak szólnak. aztán meglepődnek, hogy nem akarok már találkozni velük


# 2/4

hát igen. a magyar segítőkészségről én is tudnák mesélni.


# 3/4

a mai magyar hazaffy: nagy-magyarországos, kisebbségeket szidó ember, aki akkora embernek érzi magát, hogy meg akarja határozni ki mennyire magyar és hogyan élje az életét.


# 4/4

ezt már több külföldről hazalátogató embertől is hallottam. az utcánkból az egyik lány 5-6 éve külföldre költözött ( Németo.). ritkán jön haza, de amikor igen, akkor mindig mondja, hogy milyen idegbeteg itt mindenki.

2015. júl. 28. 16:19
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

jelen! gusztustalan egy ... a magyar, már 5 éve készülök ki, csak mindig van valami baromság, ami miatt nem tudtam. de úgy néz ki, most végre sikerül, és a szeptembert már kint kezdem.

Pontosan, jól látod! Külföldön is vannak hatalmas problémák, csak egyrészt a mérce más, másrészt az akár még súlyosabb problémák közt se mindegy a mentalitás...

2015. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
nem, nem te vagy hyperliberális, a magyar ilyen ... ne tudd meg, hény civilizált országbeli ismerős járt nálam, akinek aztán meglett keményen a véleménye. de még olyan is, aki hanyatt-homlok menekült (úgy értem, inkább vett korábbi időpontra repjegyet, de azt mondta, hogy na oké, ő ezt nem bírja tovább). elgondolkodtató ... az okát nekem is örömömre szolgálna megfejteni, de már hajlok arra, hogy ez a gonoszság talán genetikai.
2015. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

én is hasonlóan vagyok ezzel, utolsó. eddig különböző problémák miatt nem sikerült külföldre mennem. csak egyre rosszabb a helyzet, és egyre inkább úgy érzem, hogy egy süllyedő hajón vagyok.


a héten az egyetlen olyan ember, akit talán barátomnak tartok Mo-on, besokallt, felmondott, és lelépett Csehországba. az utcánkból és a legtöbb fiatal elment már külföldre. tényleg normálisabb és értelmesebb emberek mind lelépnek.

2015. aug. 1. 15:06
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
na igen, és gondolj bele annak következményébe h tehát az értelmesebb réteg mind kihúz, akkor vajon nagy csoda-e, ami nálunk megy és egyre inkább menni fog? sztem ezt a színvonalat lassan már a moldávok se múlják alul ...
2015. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha valaha kimegyek külföldre, pontosan ezek miatt az okok miatt fogok kimenni, amiket felsoroltál, kérdező.


Most jövök az origóról, megnéztem valami cápás videót - egy rohadt nagy cápa úszkál, ennyi az egész -, és mit tesz isten, a videó alatti 15 hozzászólóból egy se írja, hogy "hűbazze, ez aztán rohadt nagy, mekkora fogai vannak", ehelyett 15 őrjöng, anyáz, gúnyolódik és gyűlölködik.


A csajomon kívül egy emberrel beszéltem eddig ma, egy fickó megtartotta nekem a bejárati kaput befelé jövet, de olyan hangsúllyal köszönt mellé, meg mondta azt a köszönömömre, hogy "kérem!", hogy akár üthetett volna is helyette, az se lett volna sokkal agresszívebb.


Teljesen meg van veszve ez az ország, és akik benne vannak, észre sem veszik.

2015. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!