Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten ilyen lakásárak...

Budapesten ilyen lakásárak mellett neked lehetne saját lakásod?

Figyelt kérdés

Budapesten több tíz millió forint egy lakás.

Neked lehetne saját lakásod ha nem kapnál családodtól segítséget?



2022. jún. 6. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nem lesz Budapesten lakásom. Igaz, nem is szeretnék.
2022. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
és ha mellé még albérletbe is laksz, az kb felőröli a teljes fizetésed.. :) 120-130k egy albérlet. + rezsi + közösköltség + még kajálni is kéne valamit és a háztartásba venni alapvető dolgokat. Nehéz ügy. Leginkább hitellel tudsz venni valami olcsóbb saját lakást. Akkor legalább úgy fizetsz havonta 100 ezreket, hogy a sajátod lesz. nem úgy, hogy sose kapod meg (albi).
2022. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem kaptam volna segítséget a szüleimtől, akkor máshogy szerveztem volna az életem annak érdekében, hogy megoldjam, hogy legyen sajátom. Akkoriban még meg tudtam volna oldani, hogy legyen, akkor még nem volt csok, 10 millióért már lehetett kapni. Ma már nem biztos, lévén 5 év alatt duplázódtak az árak...
2022. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Lehetne. Nyilván hitellel.
2022. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz soha.
2022. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Fiatalként ez számomra elég elkeserítő. Szerintem kijelenthető, hogy ma egy fiatalnak, soha a büdös életben nem lesz saját lakása, egy 20 négyzetméteres lyuk sem, hacsak nem vesz a nyakába rengeteg hitelt, nem vesznek neki a szülők, nem örökölt vagy nem nyerte meg a lottót. Önerőből, de még nagyrészt önerőből sem lesz soha, akármilyen keményen dolgozik valaki.
2022. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%

#6


Nekem az az elkeserítő hogy valaki ezt így gondolja.

Kompetitív fizetéssel, vállalkozói kedvvel, nemzetközileg versenyképes tudással egy lakás 3-5 év alatt most is összespórolható. Én igy vettem 31 évesen hitel nélkül.

Igen, tudom hogy nem ez az átlag, de azért minden mai fiatalnak ez kellene hogy legyen az aspiráció, nem pedig a hígfosban haldoklás meg siránkozás.

2022. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Soha nem lesz saját lakásom. Agglomerációban lehet, de ott is csak a családiházunk 1/3-adát öröklöm majd meg, mert 3-an vagyunk testvérek, de abból ki leszek vásárolva, mivel nekem semmi szükségem nem lesz rá, mert nem lesz saját családom soha.


22F

2022. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Itthoni fizetésből, ilyen ingatna árak mellett Pesten mégjobban el lettek lehetetlenítve a fiatalok.

Hihetetlen ez az egész..


22/L

2022. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem lett saját lakásom, hitellel, segítség nélkül. 1 éve sikerült kifogni. Most idén már 30-35 millióba kerülne, nem tudnám megvenni.


Szomorú, hogy azt látom, a legtöbb ismerősöm aki fiatalon lakást kapott, azok most mind a párjukkal vásárolnak, újítanak álomlakást/álomházat én meg örülök hogy egy szar panellakásom van.

2022. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!