Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki kellene fizessen a szomszéd...

Ki kellene fizessen a szomszédom bringáját?

Figyelt kérdés

Egy szűk zsákutcában lakom, az út annyira keskeny, hogy csak egy autó fér el rajta. A szomszédomnak az a szokása, hogy a kerékpárját az út közepén leparkolja és autóval nem lehet elmenni mellette. Az utóbbi évben legalább három alkalommal rászoltam, hogy vigye onnan, mert nem tudok miatta be/kimenni. Tegnap ismét az út közepén hagyta, indultam volna dolgozni és nem tudtam kimenni tőle. Kétszer dudáltam és kb 2percig vártam, de nem jött ki, majd kiszálltam és átdobtam a kerítésén, majd továbbmentem. Ma jött panaszkodni, hogy tönkretettem a biciklikljét mert elgörbült a kormánya és követeli, hogy fizessem ki.

Oké, megtudtam volna fogni szépen és alrébbtenni finoman, de már bosszantott a pofátlansága, hogy többszöri felszólítás ellenére is otthagyja az útban.



2022. jún. 8. 17:24
1 2
 1/12 Anonimusz7 válasza:
20%
Mind a ketten bűntényt követtetek el, már előbb jelentened kellett volna, de szerintem a rongálás durvább az autók akadályozásánál. Szerintem beszélned kéne egy ügyvéddel, vagy a szomszédoddal és megegyezni, hogy senki se jelentse föl a másikat. Szerintem minnél hamarabb kéne cselekedned (hamarabb, mint ő)
2022. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, majd egy biciklikormány miatt ügyvédet fizet, elég életszerű.

Különben is csak át akarta emelni a kerítésen, nehogy ellopják. Csak kicsúszott a kezéből.

2022. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

De bunkó vagy ember.

Te is elismerted szépen is odébb tudtad volna tenni.

Erre te jó magyar szokás szerint cselekedtél.

Teljes mértékben jogos a szomszédod igénye.Sőt

2022. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy. Simán le kellett volna tagadni és a pofájába röhögni. bizonyítsa be, ha tudja (nem, nem tudja).
2022. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%

A gyengéje kapásból jön a cigányozàsàval😁

Egyed a farhàtot pistike

2022. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene kifizetni? Nem közterületre való, pláne nem az út közepére. Gondolom te sem parkolsz oda a kocsiddal, hogy más ne férjen el. Tanulópénz volt neki, legközelebb rendet tart és nem torlaszolja el az utat.
2022. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ milyen a szomszéd.Mármint temperamentumra.Ugyanis ha nem olyan fajta aki annyiban hagyja a dolgokat, akkor elképzelhető hogyha nem fizetsz, majd bosszút áll a kocsidon.Kulccsal megkarcolja az egész oldalát vagy kiböki a gumijaid.Vagy mondjuk nem is konkrétan csinál kárt, hanem a parkoló autó kerekei elé tesz valami hegyes vagy éles tárgyat. És ha nem veszed észre indulás előtt, akkor simán átmész rajta.
2022. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Elgörbült a kormánya... görbítse vissza, valszeg nincs semmi baja. Remélhetőleg ebből tanul.
2022. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Jól tetted. Én még kutyaszart is dobtam volna rá.


Nem kell kifizetned semmit, röhögd képen, ha legközelebb ezt felhozza. És ahogy már előttem is írták, bizonyítani se tudja (hacsak kamerán nem látszik), hogy te voltál.


Ebben a sztoriban ő sokkal nagyobb bunkó, mint te. Igazából téged nem is bunkónak mondanálak, egyszerűen csak elfogyott a türelmed, ami szerintem teljesen érthető.


A szomszédod egy paraszt.

2022. jún. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer hagytam kinn bringát, másnapra már hűlt helye volt (lelakatoltam, U lakattal, a lakatot is elvitték). Kamera látta, bejelentettem a rendőrségen, két hónap múlva kaptam levelet, hogy bizonyíték hiányában lezárták a nyomozást.

Semmit nem kell fizetned, semmit nem tud bizonyítani. Hajlítsa vissza a kormányt, aztán kész. Nyilván jobb lett volna ott helyben rendőrt hívni neked, mert nem tudsz elférni a torlasztól, de megértem, hogy nem tetted, mert siettél melózni. De tárolja már úgy a kerékpárt, hogy ne akadályozzon másokat. Rettentő parasztok tudnak lenni a kerékpárosok, írom ezt úgy, hogy szinte csak biciklivel közlekedek, és egy darabig futárkodtam is bringával... Láttam dolgokat. Nekem égett a pofám, hogy emiatt ítélnek meg engem is.

2022. jún. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!