Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Galambtartó szomszédja volt...

Galambtartó szomszédja volt panelban/társasházban valakinek?

Figyelt kérdés

Volt már galambtartó szomszédod panelban, társasházban? Ha valamiért kárt okozott neked ezzel, hogy oldottad meg a problémát?


Sajnos nálam az van, hogy a felettem lakó galambot tart és az erkélyéről a galambürülék ide potyog, legalábbis részben. Még eddig nem szóltam. Én persze feltakarítom a saját erkélyem, nyilván nem hagyom úgy. Amikor takarítom és összeseprem vagy valahogy a korlátról letakarítom, akkor néha az alattam lévő erkélyére hullik. Nyilván nem szándékos. Ő már szólt nekem, kérdezte mi folyik nálam mert valami hullik, elmondtam neki mi a helyzet. A feltakarítás is persze idő és energia, kicsit túlzás, hogy a szomszéd piszkát nekem kell mert ide hullik.

Felháborítónak tartom, hogy valaki nincs tekintettel másokra és ráadásul úgy, hogy a házban laknak mások is rajta kívül. Tudomásul kellene vennie, hogy nem kertes ház.

Az nem lenne baj ha valaki galambot tart ha azt kertes ház udvarán tenné és nem panelban.

Így az alatta levő(k) nem is tudja (tudják) használni az erkélyt semmire mert így kiülni ki akarna, a mosott ruhát ki merné kitenni száradni, növények nálam pont nincsenek de ha lenne, akkor legyen galambürülékes a szomszéd miatt?

A galamb fészke az erkélynek olyan részén van, úgy van elhelyezve, hogy ott van a rés ahol lehullhat a piszok, a fészek is látszik.

Szerintem a beüvegezés sem oldaná meg a helyzetet mert nem onnan oldalról-elölről hullik a galambpiszok hanem belül. De még ez is olyan dolog, hogy még ha meg is oldaná valamilyen átalakítás a problémát, akkor miatta adjak ki ilyenekre pénzt? Mindenesetre tényleg nem oldaná meg mert nem olyan helyen hullik.


Szerintetek jogos ezért szólni neki valamilyen formában?


Elméletileg albérlőkről van szó de az lényegtelen, mert hallottam már, hogy olyan a főbérlőjük, hogy nem érdekli semmi és korábban is szóltak neki valamilyen ügyben és az sem érdekelte. Nem is itt lakik hanem elég messze.



2022. júl. 4. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Onkormanyzat, antsz bejelentes addig amig meg nem buntetik.
2022. júl. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Mibol tart mar felmenni es jelezni a problemat? Nem lehet h nem is tart galabot csak odafeszkeltek es szarik rajuk?
2022. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem fogok szólni, én csak arra voltam kíváncsi, hogy jogosnak tartjátok-e ha valaki ilyen miatt szól és volt-e már ilyen szomszéddal valakinek tapasztalata.


Azt nem hiszem, hogy csak úgy odafészkeltek a galambok. Van egy fészkük. Mármint egy ilyesmi: [link]

Gondolom ezt nem maguknak csinálták a galambok.

2022. júl. 4. 09:27
 4/11 A kérdező kommentje:

Átgondoltam egy kicsit. Lehet hülyeséget írtam és a galamb magának rak ilyen fészket és a lakók csak hagyják de a lényeg ugyanaz: lehullik ide a galambpiszok és a szag is lejön.


Ezek szerint ezért jogom van szólni akkor is ha elvileg a saját erkélyén, saját lakásában mindenki azt csinál, amit akar?

Ma már nagyon sokszor ez a "kifogás" mindenre, hogy saját erkély saját lakáshoz tartozik,az ő sajátja. Ezt szokták mondani azoknak is akik kénytelen szagolni a felettük lakók cigijét aki az erkélyen dohányzik.

2022. júl. 4. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem kertes házban volt ilyen gondom. Tettem ki patkánymérget a kertembe, amit megettek. Megszűnt a gond.

Jelentgetéssel semmire se mentem korábban, a nébih kijött szétnézni, a jegyző viszont nem is reagált.

2022. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Teny h orultnek kell lennie ahhoz h vki galambot tartson a teraszan. Szar, kosz, zaj..stb. hozzank is befeszkeltek, de kipateroltam oket. A lenyeg, abszolut, egyertelmuen jogos h koveteld a problema megszunteteset. Ahogy irtak antsz feljelentessel is elhetsz, ha maskep nem megy.
2022. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szomszéd a kertjében tart galambokat, mennek rájuk a patkányok, borzalom ami van tőle, pedig ez kertesházas övezet.

Városban laktam, onnan jöttem vidékre, már ott undorodtam a galamboktól, mint minden városi ember, erre......itt ez a debil a szomszédban.

2022. júl. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Persze, hogy szólhatsz érte. A galambürülék elég fertőzésveszélyes is azontúl, hogy takarítani kell utána. Ha nem oldja meg miután szóltál neki, akkor be kell panaszolni mindenhol. Közös képviselő, önkormányzat, kormányhivatal/állategészségügy.


Azt nem hinném, hogy direkt ő tartja őket, inkább csak odaszoktak. Az én erkélyemre is jártak. Nem elég, hogy mindent összeszartak, de minden hajnalban a huhogásukra keltem. Én vettem galambtápot, és meglocsoltam egy kis fagyállóval. Eltűnt az összes. Ezt te is meg tudod egyébként tenni.

Drasztikus módszer, de hatásos.

2022. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
#5 és #8, azért ez durva, egy ártatlan madarat én nem tudnék megmérgezni. A galamb nem tehet róla hogy buta, nem tudja hogy az az emberek területe. Ha zavar a galamb úgy kell elzavarni, hogy a madárnak bántódása ne essen, adj esélyt neki máshol új életre. Ő is élőlény!
2022. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hasznosak voltak a válaszok. A galambot bántani, megölni én sem tudnám, nem ő tehet a problémáról, a szomszéd már annál inkább. Sajnálnám.

Ha elmenne máshova, már az is jó lenne de én azzal is kibékülnék ha ott maradna, feltéve ha a szomszéd csak és kizárólag a saját erkélyén wczteti (a galambot) és ide nem hullik semmi. Ha semmiképp nem megy el a galamb, ezt is elfogadnám, csak nekem ne legyen károm.

Az erkély korlátját pár hónapja újíttattam fel és sajnos oda is került galambürülék, nem voltam elragadtatva.

2022. júl. 4. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!