Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban üzlet nyitásra...

Társasházban üzlet nyitásra van lehetőség ? Illetve milyen szabályok vonatkoznak rá ?

Figyelt kérdés

lakás célú ingatlant át kell e minősíteni ilyen esetben ?

egyidejűleg lakásként is lehet e használni ?



2022. jún. 25. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted az ügyvéd mire van? Vagy majd mi itt random, hozzánemértőkként válaszoljuk meg? Mert ha erre vagy kíváncsi, akkor nyugodtan nyiss, én libertáriánus vagyok, és Rózsa Sándor a példaképem, szóval az állam hagyjon békén szépen. Persze ettől függetlenül az nem jelenti, hogy az állami terrorszervezetek nem fognak 2 nap múlva kopogtatni
2022. jún. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
oszt eszt honnan tudgyam? nem vagyok én patogus meg űzletet se nyitotam még társas házban
2022. jún. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A társasháznak van alapító okirata, szervezeti működési szabályzata. Ezek kimondják, hogy bármiféle üzleti, vásárló forgalommal járó vállalkozást kizárólag a tulajdonos közösség

engedélyével végezhetsz, működtethetsz, az általuk megszabott feltételek között.

Első körben a két, melletted lévő tulajdonos hozzájárulását kell megszerezned. De ez nem elég, mert lakóházról lévén szó, az ügyfélforgalom zavarhatja a többséget.

Tehát először vedd elő a Társasházi törvényt, az alapító okiratot, SZMSZ-t, házirendet. Aztán, ha nincs kifejezett kizáró rendelkezés, akkor megpróbálod megnyerni a többséget, vázolva, hogy mivel járna a vállalkozásod működtetése, és mi a jó nekik abban.

Pl. a kapunyitó gyakoribb hasznalata, a világítás gyakoribb bekapcsolása, lift, takarítás, a hulladékszállítás miatt dupla közös költséget fizetsz.

Külön fizetsz a ház falán kitett reklámért.

Ez mindenütt így van. Az önkormányzat által és a Tház által szabályozott.


Plusz hiába ad engedélyt a vállalkozásod űzésére az önkormányzat, de hogy hol, melyik társasházban űzöd, azt az adott tulajdonosi közösség dönti el. Jó velük jóba lenni, alkalmazkodni.

2022. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

valóban ennyit magamtól is elolvastam már a neten

ma se lettem okosabb


úgy látom a szellemi szint még mindig nem változott

természetesen attól kérdeztem akinek van róla fogalma

,nem attól akinek fingja nincs de itt kiélheti köpködési vágyát


a 3 ik már közelít,de nem tudom hol írtam hányan laknak mellettem

és hogy lift van a házban és hogy tele pakolom a kukát szeméttel.

2022. jún. 26. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem írtál semmit, de mi nem is tudunk a fejedből olvasni.
2022. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!