Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A család, vagy a jó megélhetés?

A család, vagy a jó megélhetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jó ideig éltünk Németországban a férjemmel, haza jöttünk, mert én nem éreztem jól magam az ottaniak között, hiányzott a családom, a barátaim. A magyar jellegzetességek, az ünnepek, a falunapok, maga a magyar szó stb.

Már itthon vagyunk 3 éve, tervezzük a ház vételt, család alapítást. Biztos, de nem jól fizető munkahelyeink vannak (ketten 500 ezret keresünk nettóban). De megint szöget ütött a fejünkbe, hogy biztos itt? Biztos ilyen emberek közt? Ilyen oktatásban, ilyen egészségügyben? Ilyen kormánnyal?


Egyszerűen ide húz a szívem, de az eszem meg el.

Nem akarom, hogy a gyerekeim évi 2x lássák Mo.-t, a nagyszüleiket, vagy hogy utáljanak ide jönni, utálják az országot, vagy csak törjék a magyar nyelvet.


Meglehet itt maradni? Hogy tudnék megnyugvást találni?



2022. júl. 15. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha ide húz a szíved úgy sem leszel máshol boldog.
2022. júl. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
én inkább a jó megélhetést választanám
2022. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem jól látod a helyzetet.Vagy itt maradsz és nem vállaltok gyereket, vagy elhúztok és vállaltok.

Én így csinálnám.Esetleg egy köztes megoldás.Kiköltözni Németországba, ott gyereket vállalni, felnevelni biztonsággal,és ott az emberek részéről is a jó példát látná, legalábbis többnyire jobb példák vannak ott mint nálunk a magyar mentalitással.És mikor már nagyobbak, akkor hazajönni és próbálni boldogulni hazai környezetben.Aki élt Németországban az pontosan tudja hogy azért él sokféle nemzet a németeknél is,és a németek között is vannak érdekes figurák.De nagy általánosságban egészen más a német mentalitás,mint a magyar.És nem rosszabb értelemben.

2022. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt nyomorogni, mert "MaGyAr VaGyOk" vagy normálisan élni.

Hmmm, nehéz döntés. Fogadok kimentek most még egyszer, terhes leszel, majd rájössz hogy te mégse bírod majd. Hazajössz a gyerekkel, apjok meg melózhat kint, küldheti haza a pénzt mert éhen döglenétek ha ő is haza jönne. Mindig ez a vége. Egy ellenpéldát se ismerek sajnos.

2022. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Itt nőttem fel, mégis utálom az országot. Szerintem ez válasz a kérdésedre.
2022. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó megélhetés, jó oktatás, jó egészségügy.


Nagyszülők, mint érv? Ugye csak viccelsz? Nyugodan haza lehet menni 3-4 havonta vagy ők jöhetnek.


A magyar nyelvet, ha megtanítod rá, otthon azt használjátok NEM fogja törni, viszont lesz még egy perfekt nyelvismerete (az adott országé), plusz amit a suliban plusz nyelvként tanulniuk kell.


Svájcban élek, és ugyan nincs gyerekem (nem is lesz), de barátoknak van. A gyerek beszél magyarul, a kantonális dialektust, a Hochdeutschot + angolt (ezeket oktatják az iskolában), és középiskolában felveheti az olasz spanyol vagy franciát.


Ezzel szemben otthoni ismerős gyereke 16 évesen is borzalmas kiejtéssel töri az angolt, a németet meg utálja.

2022. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Falunapok? :D Felnőttként visszagondolva mindig is utáltam, főleg, mert kötelező volt lemenni.


A hagyományokat külföldön is meg lehet tartani pl nekem a kokárda alap, annak meg külön örülök, hogy húsvétkor nem kell piáltatni random rokont, mint otthon, vagy nem csődül be 20 ember karácsonykor, hanem nyugiban tölthetjük kettesben.


A családhoz rendszeresen járunk, de nekik is van saját életük, ha otthon élnénk sem találkoznánk sűrűbben.

2022. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7

Na ez az. Az én családomban és baráti körömben meg számítanak ezek. Ezek adják az erőt és úgy érzem, ettől vagyok boldog. Míg odakinn az év 365 napjából 330-ban mondjuk csak én és a férjem vagyunk, meg a munka. Nem járunk sehova. Nem "érezzük" azt a társaságot, azokat az ünnepeket, nem szerzünk német barátokat, pedig férjem 15 évet élt kinn például, mindketten beszélünk németül és nem csak makogunk.


Azt hiszem, ezeket a hülye indokokat, hogy barátok, meg falunapok, hívják úgy, hogy honvágy. Ez tudja legyűrni az embert.

2022. júl. 17. 10:28
 9/12 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező! Ez nehéz kérdés, de nézd akkor a gyerek szemszögéből. Mi lesz neki jobb? 10 év múlva hogy látnád szívesen magadat?

Amiket felsorolsz azok "csak" pillanatnyi érzések, félelmek.

Azok változnak, elmúlnak.

2022. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek adják az erőt és úgy érzem, ettől vagyok boldog - akkor maradjatok itthon, mert "honvágy". Ennyi. A gyereketek nem fogja megköszönni.


Barátnőmék másfél éve mentek haza, mert apukának honvágya volt.

Tök jó, a gyerek c-kkel jár egy osztályba - pedig nem Borsodban élnek -, múltkor 6! órán keresztül ültek a sürgősségin egy kartöréssel, mire behívták, stb.

Anyuka néha mesél, hogy mi a helyzet velük. Mindketten jól keresnek, de egy lyukban élik az életüket, mert olyan kva drága minden (lakást venni), plusz hajrá infláció.

2022. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!