Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van értelme a polgárőrnek szólni?

Van értelme a polgárőrnek szólni?

Figyelt kérdés
Egy Bács megyei faluban a hátsó kertszomszédom rendszeres jogsértő magatartását rendszeresen jelentem névtelenül a helyi polgárőrségnek, ugyanis behatol az üresen álló szomszédos ingatlanba fémhulladékért, és az eddigi reakció, hogy "köszönjük a bejelentést, intézkedünk" s ma este megint megtörtént ugyanaz, már a polgármesternek és a szomszédos város kapitányságára is írtam, mit tehetnék még?

2022. júl. 15. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Segítesz neki a lopásban, hogy minél hamarabb elfogyjon az odajárását kiváltó ok!
2022. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Kamerával felveszed és feljelentés.
2022. júl. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Az ugye megvan, hogy a magánlaksértés magánindítványhoz kötött? Ha az ingatlan tulajdonosa nem tesz ellene jogi lépéseket, akkor gyakorlatilag nem történt jogsértés.

Amit tehetsz, hogy az ingatlan tulajdonosát értesíted. De egyébként senkinek nincs ilyen esetben intézkedési jogköre.

Képzeljük csak el másképp! Ha én mondjuk elköltözök, de az ingatlanomat nem akarom eladni, és azt mondom a szomszédomnak, hogy nyugodtan használja, vagy ha valami kell, akkor vegye onnan el. Ezek után milyen lenne már, ha csak úgy lekapcsolná a rendőrség? :D

2022. júl. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Nincs. Ők csak nagyképűen kocsikáznak, dumcsiznak mások autó beállójában, szabálytalanul parkolnak mindenhol. Ennyi a feladatkörük.
2022. júl. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

4.-re.


Felétek. Nagymamáméknál ütőképesen kezelik a C-ket.

2022. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!