Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes most lakást venni...

Érdemes most lakást venni ilyen magas kamat mellett, vagy nem? (50% önerőm van)

Figyelt kérdés

Igazából azon gondolkozom, hogy mikor fog valamennyit esni a hitelek kamatlába, és egyáltalán fog-e a közeljövőben. Azt nem szeretném kivárni, hogy az ingatlanok ára essen, mert szerintem az a közeljövőben esélytelen, és akkor se annyit fog esni, hogy arra megérje várnom.


Viszont a felvett összeg szinte dupláját kell visszafizetni a magas kamatok miatt, amit picit sokallok.


2022. júl. 17. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egy picit még várj.
2022. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanárak nem fognak érdemben esni valószínűleg. Nincs nagyon értelme várni. A kamatok még nem mostanában fognak esni
2022. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg jövő februárig van szerződésem az albérletre, arra gondoltam, hogy novemberig még azért kivárok.
2022. júl. 17. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen rövid távon nem lesz érdemi elmozdulás az ingatlanárakban lefelé biztosan. Ellenben a kamatok tovább fognak emelkedni. Ha az árcsökkenésre, kamatcsökkenésre akarsz apellálni, akkor 2-3 évet legalább kell várni szerintem. Optimális esetben is ez a minimum
2022. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Inkább jövőre.

Eléggé kiszámíthatatlan most minden is.

2022. júl. 18. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha most albérletben vagy, akkor szerintem mindenképp megéri házat venned ilyen önerővel.
2022. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a magas kamatok elemésztik a pénzed,és nem tudni meddig emelkedik, tehát én önerő nélkül vennék.

az sem mindegy mennyit vennél fel. pár milliónál még kibírható talán ,ha hosszabb ideig lesz magas a kamat. ha már 10 milliókról van szó, akkor felejtsd el. akkora tartozásod lehet, hogy vissza se tudod fizetni.

egy válság jót tesz a lakásáraknak, mert nem lesz keresleti oldal és csökkenhetnek az árak, viszont a forint nagyot gyengülhet, ami meg a kamatot emelheti az égbe, vagy rosszabb esetben akkora infláció lesz, hogy elértéktelenedik .

ha lakásban gondolkozol én inkább vennék egy olcsóbb használtat olyan 10 millió környékén, ami reálisabban van árazva és az válságálló lesz, akkor is ha mindne összeomlik.

a sok tízmilliós panelek, vagy amik nem kifejezetten jó helyen vannak

- kivéve pld Budapest belváros, vagy elit negyed 2.12.ker ,- azok sztem esni fognak,ha ősszel, télen le fog állni a lakáspiac, mert az embereknek az lesz a gondja,hogy kifizessék a rezsit, kaját. nem a legfőbb dolguk lesz ingatlanba fektetessenek.

inflációs környezetben a hitel öngyilkosság. olcsó ingatlan, vagy tedd euróba, dollárba a pénzed.de sztem egy nem túlárazott ingatlan a legjobb megoldás.

2022. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most jutottál hirtelen rengeteg pénzhez? Vagy miért nem vettél az utóbbi fél-1 évben? Mire vártál? Én 70% önerőre vettem márciusban, de csak mert a lakás árának 40%-ához előtte jutottam váratlanul. Már így is 6% körüli a hitelem kamata.


Ennél már csak rosszabb lesz pár éves távon, ne várj tovább. Amúgy híreket, gazdasági elemzéseket egyáltalán nem olvasol? Bocs, de ez iszonyú naivnak tűnik, hogy most arra vársz csökkenjenek a hitelek kamatai.

2022. júl. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen most örököltem sajnos.
2022. júl. 20. 06:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!