Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felnőtten miért nem lehet...

Felnőtten miért nem lehet megszokni otthonosnak egy új lakhelyet várost környéket? Miért állndósul az az "idegen" érzés?

Figyelt kérdés

Akárhol éltem több városban vagy külföldön is, soha nincs meg az otthonosságérzésem hogy ismerek már minden sarkit bokrot kavicsot, szinte az lesz az otthonis érzésem, hogy nem ismerős semmi nem köt semmihez semmi. Nincs egy kedvenc üzletem sem.


És nem terveznék ott letelepdni ahol születtem de igy olyan rossz más helyeken huzamosan.



#otthon érzés
máj. 17. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet. Nekem már harmadjára is sikerült.
máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már több tucatnyi helyen laktam, és mindenhol azonnal otthonosan érzem magam.
máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt benned van valami gát, amiért nem tudsz otthonodként gondolni az új helyre. Alapesetben semmi lehetetlen nincs benne. Ki pár nap, ki pár év után, de általában az emberek idővel egyre otthonosabban mozognak az új helyen.
máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Duke81 ***** válasza:
Már harmadszor érzem magam otthon új helyen. De tavaly nyaraltunk nejemmel olaszországban és szinte azonnal úgy éreztük, hogy itthon vagyunk annyira magával ragadott az ország, az emberek. Azóta olaszul tanulunk és gyűjtünk az odaköltözésre! :)
máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tud könnyen váltani. Én is olyan vagyok, hogy a megszokottat nagyon nehezen adom fel, illetve ha feladom, akkor időbe telik megszokni az újat. Nekem az segített, hogy folyamatosan fedeztem fel a környéket, sokat sétáltam a környéken, illetve a lakást/házat/kertet igyekeztem az ízlésem szerint alakítgatni, szépíteni. Tavaly vettünk házat egy tőlünk nagyon messze lévő faluban, az első pár hónapban rettentően sokat sírtam, nagyon el voltam keseredve, de apránként belaktuk és már szeretem. Adj időt magadnak!
máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva szokott lenni. Ha visszajövök Magyarországra, akkor pár hónapig is eltart mire újra megszokom, pedig itt nőttem fel.
máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mikor én visszajöttem nekem meg az volt fura hogy itt ismerek minden szegletet akárhova nézek szinte mindenhez köt valami emlék vagy sztori, de rég éreztem ezt, és nem is akartam újra érezni. Már az idegen érzés kezdett nekem az otthonos érzés lenni. Minden mindog változó és új, semmit nem tudok hol van, ugy kell megtalálnom azt is hol kell lakcímre bejelntkezni, vagy egy orvost is, a parkokat felfedezni hogy belémkötők gyülekezője vagy ha leülök nem lesz bajom, a legistenibb szendvicset is egy pályaudvaron találtam meg külföldön(itthon képtelenek erre, a szendvicseink a neves pékségekben is olyanok amiket nem is érten az antsz hogy nem büntet..)stb.


Meg az is fura volt hogy értek mindent mindenkit, azt is, amikre nem is figyelek is egyáltalán, pl tömegközlekedèsen is az elejtett szavakat, amikor az emberek egymás közt beszélnek és csak hangfoszlányokat hallok is, de összeáll az egész sztori is, hogy miről van szó, mioizben csak beszivárog a fejembe de mégcsak nem is figyelek tudatosan meg se hallom, de akkor is értem.


Es az is ugy visszaütött hazaérve hogy nagy bevásárlókban tudok mindent mi van a polcokon mi mire való vagy mihez való vagy mit lehet belőle főzni, kint meg aztán ránézésre sokmjndenrők gőzöm se volt, de ha a terméknevét lefordítottam se tudtam az mi🤣


Meg aztán a piros sárga zöld almapaprika. Hát arra ma se jöttem rá mi a különbség köztük..

Pedig elvileg bálunk is van. Soha nem láttam még csak kúlföldön. Ott viszont teljesen alap is mindenhol van mindig

[link]

máj. 18. 11:03
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja meg azzal kezdődött hogy az albiban nem volt evőeszköz. De amugy sehol nem is árultak..az első kanalam egy késztejberizs mellé kapható müa.csomagolt kanál volt🤣
máj. 18. 11:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, az hogy neked nem megy, egy dolog.
máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!