Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költözés sok évtized után,...

Költözés sok évtized után, mennyire visel meg?

Figyelt kérdés

Közel ötven év után elhagyjuk a többgenerációs házunkat. Kérdésem azokhoz szól akik már költöztek , mennyire viselt meg titeket?

Mennyi idő múlva szoktátok meg az új helyet? Lelkileg mennyire megterhelő a költözés? Meg tudtátok szokni,vagy néha esetleg elmentek a régi környékre?


Hogyan lehet ezen átlendülni, főleg ennyi idő után?? Nagyon fog hiányozni vagy megszoktátok? Totyogós korom óta laktam ott, a gyerekeim is ott nőttek fel. Sajnos most el kell adni..


Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, kíváncsian várom! :)



2022. aug. 9. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 26 év után jöttem el végleg külföldre, nem viselt meg.


Az csak egy ház, ráadásul egy kisvárosban, ahol semmi értelmes dolgot nem lehetett csinálni, értsd. ha moziba, szórakozni akartam menni, be kellett menni Bp-re, ahonnan éjszaka már jöhettem haza, mert semmi nem járt.


Ha nem volt autóm - nem volt pénzünk 2-t fenntartani -, akkor egy csomó munkalehetőség kiesett, mert bkv-val nem értem volna be. Vagy 2 órát utaztam csak a melóhelyre, majd ugyanennyit vissza.


Gyerekként még oké volt, felnőttként viszont utáltam az egészet.


Egy ideig laktam Bp-n, ami jó volt, csak aztán x okok miatt hazakényszerültem.

2022. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 20 év után költöztem városból egy falusi házba. Annyiból viselt meg, hogy hozzá voltam szokva ahhoz, hogy városban volt minden. Hiper- szupermarketek, jobb volt a tömegközlekedés is,gyakrabban mentek buszok mindenhová. Itt nincs okom biciklizni, gyalog útrakelni mert nincs hova menni egyszerűen. Kevesebbet mozdulok ki. Át kell mennem a városba mindenért.


A régi ház viszont nem hiányzik. Kisebb volt. Beköltöztek a környékre a c1gány0k. Volt, hogy lefosták a házam oldalát. Este buliztak. Nappal a pulya vonyított. Átugráltak a kertembe. Itt viszont haláli nyugalom van. Ha a ház előtt kint hagyok valamit nem lopják el.

A környékre se néznék újra, biztos amúgy is lelakták már szerencsétlen házat....

2022. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi 14 éves koromban költöztünk el otthonról(14 éves koromig végig ott laktunk),és városból faluba.Engem nagyon megviselt,a mai napig hiányzik a ház,sokat álmodok vele,és nem szeretem,hogy innen csak busszal vagy autóval lehet munkába/vásárolni menni.Nem tudtam hozzászokni.Hiányzik a régi életem.Az ottani szomszédok is jobbak voltak.Most 26 vagyok.
2022. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mármint a lakás/házat érzed úgy hogy hiányozni fog, vagy a város, vagy az emberek, vagy mi?


Nekem a varos és a lakás sosem hiányzott, nem vagyok egy szentimentális ember, ezeket a dolgokat az ember használja, az embereket szereti.

Hozzájuk meg simán visszamehetsz látogatóba.

2022. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld kéz mindenkinek:)


Végül is, ha belegondolok otthon a bútorok ugyanazok lesznek. Csak tkp. másfelé mész haza :))

Hiányozni fog a környék! Az ismerős arcok. Itt nőttem fel és nagyon nem szeretnék elmenni dehát az örökség miatt felezni kell a tesómmal...


2-es, ez akkor sikersztori mondhatjuk.

3-as, ...nem mentél vissza a környékre csak úgy, random? Nem akarsz visszaköltözni később?:)

Én úgy szeretnék járni mint 1-es válaszoló. Csak szentimentális érzelmek nélkül. De az biztos hogy olyan mintha elvennék az életem egy részét ötven év az ötven év ! De mondjuk a ház is és a környék is leamortizálódott ..


Írjatok még aki volt ilyen helyzetben, nagyon érdekelne..!

2022. aug. 9. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim által épített házat adtuk el mi is, 20 éves voltam, a tesóm 18.


Majd megszakadt a szívem, de költöztünk más városba, muszáj volt eladni.


Pár évente járok arra, teljesen lakatlan, égig ér a fű, siralmas látvány.. Állítólag bedolt a devizahiteluk...


De jó nekünk ahol most lakunk, elképzelni nem tudom hogy oda visszaterjek valaha. Közben majdnem minden oldalról cigány szomszédok lettek.

2022. aug. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6#-os, köszi a választ! Szörnyű lehet. Én a google-n néztem a régi telkünket hasonló sorsra jutott , azt néztem elbontották!! :((
2022. aug. 10. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm. Igen sajnos egyszer minden véget ér, de mindig előre kell nézni. Az emlékeket pedig a megfelelő "polcra" tenni. ❤️ Sok sikert nektek is!
2022. aug. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Életem első 14 éve után költöztünk el, számomra eléggé váratlanul és gyorsan. Budapest, külvárosi szép zöld lakótelep, de mégis kisebbfajta városközpont, forgalmasabb tömegközlekedési csomópont mellett. Nagyon szerettem gyerekként, minden közel volt, tényleg kb bármi speciális üzlet vagy szolgáltatás amire most utólag felnőtt fejjel vissza tudok gondolni, az ottvolt pár100 méteres távolságon belül, sétatávra vagy 1-2 megállónyira. A folyamatos nyüzsgés és üzletek, fények és színek kontrasztja a békés nyugodtabb parkokkal, szép zöld játszóterekkel, kiserdővel. Biztonságos is volt a hely, rengeteget kalandoztam odakint barátokkal, tényleg úgy ismertem minden helyszínt odakint mint a tenyeremet.

Innen költöztünk el végül kertvárosba, saját családi házba. Sokkal nagyobb szobám lett, a kert is nagyon szép volt, a környék méginkább zöld és sokkal elitebb, saját kutya, nyáron sütögetés, medencézés és kerti partyzás, mégis éveken át nagyon szokatlan volt nekem az egész, és igencsak hiányzott a régi környék, és az otthagyott nagyvárosi életérzés.

Végül az idő segített. Amúgy szerintem ezek nem csak életünk helyszínei, hanem egyfajta identitást is adnak az embernek, az hogy hol és hogyan is él éppen. Kicsit hasonlónak érzem mint egy hosszabb és minőségi párkapcsolatot, ugyanúgy a lényünk részévé válik, és ugyanúgy minden megváltozik amikor a jelenből múlttá válik.

Viszont idővel, néha akár évek alatt, de végül az új otthonával is azonosulni tud az ember. És onnét kezd minden egyre jobbá válni, a régit elengedve, az újat elfogadva, és szép lassan azonosulni azzal is :)

2022. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm 9-es, nagyon szépen leírtad!!

Remélem fogok tudni azonosulni most olyan mintha el lennék tévedve minden bizonytalan, tényleg mostanában mindig azt álmodtam hogy egy idegen városban nem jutok haza.. vajon miért, lehet az Ezotériában is rendezek egy kis ámokfutást.:)

:)

2022. aug. 10. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!