Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én érzem, hogy Pécsnek,...

Csak én érzem, hogy Pécsnek, Dunaújvárosnak van egyfajta nyomasztó kisugárzása?

Figyelt kérdés
2022. aug. 9. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Dunaújváros a sok gyár miatt rossz szerintem.
2022. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Pécsnek szerintem nincs, gyönyörű város.
2022. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy a panel dzsungeltől érzem. A terek, Bazilika, tv torony környéke, Mecsek valóban szép.
2022. aug. 9. 21:33
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Dunaújvárosnak tényleg van, nem szeretek arra járni.

Pécsnek pedig számomra van, mert a 90-es évek elején oda jártam iskolába és akkor nagyon-nagyon szerettem. Viszont látszik a városon, hogy komoly fejlesztések nem történtek. Múltkor volt 1 napom és körbesétáltam a régi helyeket meg úgy az egész várost és hát elképedtem, hogy vannak amik gyakorlatilag az elmúlt 30 évben nem változtak. A szépen összerakott Csészényi (így hívtuk) térrtől befordulok a Ferencesek utcájába és ugyanazot láttam mint 30 éve, csak szürkében, koszosban, Ott semmi fejlődés nem volt, a térkövek ahogy elmozdultak, úgy girbe-gurbán otthagyva, a felbontások után valahogy ahogy sikerült visszarakva... Rohantam végig, hogy minél előbb kiérjek belőle. Aztán a Kórház tér ugyanaz a lepukkant csomópont mint régen. Brrrr... Stb. A Bazilika környéke sem újult meg annyira mint vártam volna egy 1000 éves püspökségtől. Mondjuk a várfal sétány egész jó lett. Szóval aki turistáskodni megy Pécsre annak szép a város és a történelme is elég egyedülálló, de aki ott él, vagy aki látta régen a várost és látja most annak biztos, hogy kicsit nyomasztó a fejlődés hiánya, a stagnálás. Sajnos a politika rányomta a bélyegét a városva gyakorlatilag a rencerváltás óta. Mindig sikerült a rossz oldalra állni és kimaradni a jóból. Meglátszik a népesség fogyásán is.

2022. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Én Salgótarjánt tartom nyomasztónak. Amikor ott voltam, nem éreztem jól magam kicsit sem. Ott rengeteg temető is van, az is közrejátszhat.
2022. aug. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer jártam Dunaújvároson. Valóban olyan érzést keltett bennem is, hogy egy rendkívül semmilyen, unalmas hely. Akkor viszont suhanc voltam, - lehet, hogy 50+-osan már "főnyereményként" tudnék tekinteni egy ottani családi házra. A jelenlegi hangulatára éppen ezért nem tudok hitelt érdemlően válaszolni.
2022. aug. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Az építészeti stílus is közre játszik. Az ilyen szocreál stílusú városok, mint Dunaújváros, Kazincbarcika, Komló, Ózd nyomasztóbbak, mint az olyan városok, amiknek aranyos, óvárosi, sétálóutcás a belvárosa, mint pl.: Eger, Győr, Veszprém.
2022. aug. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha Pécs nyomasztó akkor javaslom nézz körül Ózdon, Komlón, Tatabányán vagy Dorogon, mindjárt nem is lesz nyomasztó.
2022. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

"Én Salgótarjánt tartom nyomasztónak. Amikor ott voltam, nem éreztem jól magam kicsit sem. Ott rengeteg temető is van, az is közrejátszhat."


Nem tudom én elég sokat éltem Salgótarjánban de sosem tűnt föl, hogy sok lenne a temető.

Inkább a sok lerobbant gyárépület és panel vág neki oda.

2022. aug. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Most ezen nem tudom mit kellett lepontozni. Semmivel sincs több temető mint máshol :D
2022. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!