Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én érzem azt, hogy soha...

Csak én érzem azt, hogy soha nem lesz saját lakásom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok programozó, se mérnök, viszonylag jól keresek (nettó 400 ezer forintot), amiből havi 100-150 ezer forintot a kiadásoktól függően félre tudok rakni, viszont, ami szerintem elég jónak számít ahhoz képest, hogy az emberek nagy része mennyit tud félretenni egy hónapban.


Mégis ahhoz, hogy egy garzon panelt megtudjak venni, 8-10 év kéne kb ahhoz is, hogy az önerőt összegyűjtsem hozzá, és ehhez az is kell, hogy 8-10 év alatt ne dráguljanak tovább az ingatlanok.


Nagyon elvagyok keseredve ettől, ráadásul ez csak egy sima garzon lenne, arról nem is álmodozom, hogy valami nagyobb lakást tudjak venni.


Arra nem játszok, hogy majd amikor a szüleim meghalnak, akkor örökölni fogok, mert azt szeretném, hogy még nagyon sokáig éljenek.


Picit szar belegondolni, hogy teljesen esélytelen szinte saját lakáshoz jutni, miközben a kínai fószer, akitől a jelenlegi lakást bérlem a 7.-ik lakását vette meg, (felajánlotta, hogy átköltözhetek oda mert az nagyobb) régen is ilyen nehéz volt?


2022. aug. 15. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Most mondjam azt a közhelyet, ha nagyon nagy álmod a saját lakás, akkor menj ki 1-2 évre külföldre dolgozni, gyűjts annyi pénzt, hogy itthon lakást tudj venni, de tudom, hogy úgyse fogsz kimenni, így marad sajnos a sírás, hogy igen, majd 60 éves leszel, mikor hitelmentes saját lakásod lesz.

Ha valami nagy álmod van, azért tegyél is, ha szeretnéd, hogy megvalósuljon. Ha itthon maradsz, akkor az itthoni feltételekkel kell beérned.

2022. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%

Hát így valóban nem.


Ha stratégiát váltasz, akkor pedig igen, de ahhoz meg kell mozdulni.

2022. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Én is így éreztem, aztán összejött. Arra is gondolj, hogy legtöbben hitelből veszik az első lakásukat, nyugaton is. Sőt, gyakran kevesebben tudnak saját lakáét venni, mint Magyarországon.
2022. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Netto 300 alatt vagyok, havi 100 korul tudok tenni felre. En is ugy erzem, hogy ebbol nem lesz lakas. Netto 400-bol talan osszehoznam hitellel.
2022. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
Srácok, kevesebb mint 1000 eurót kerestek havonta. Nem tudom ebből a világ fejlettebb részén hol jönne ki bármi lakás féle, ez nem a lakásárak hibája, hanem rettenetesen kicsi fizetés. Menjetek ki külföldre, ha itthon ez az üvegplafon.
2022. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
#5: Egyetem utan megyek is.
2022. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Kb mintha szóról szóra én írtam volna. Mi már inkább próbálunk nem gondolni erre mert csak fáj.

A lelkem egy része reménykedik hogy bedőlnek majd hamarosan a hitelek és lehet majd ingatlanhoz jutni, de nem annyira tudom elhinni ezt már.



#5

Sajnos nem mindenki tudja itt hagyni a családját, vagy egyéb okból nem mindenki tud kiköltözni. (Egyéb ok pl: ismerek egy itthoni leletekre szakosodott régészt, kiment nyugatra, most bolti eladóként tud csak dolgozni. Vannak szakmák amikkel nem olyan könnyű országot váltani. )

2022. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is arra várok, hogy mikor dőlnek be a hitelek és végre normalizálódna kicsit az ingatlanpiac.
2022. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezen nem kell csodálkozni.

Most olyan szakaszban vagyunk ahol egyedül segítség nélkül, normál fizuval vagy picit felette, tehát nem a 600-800 meg milliós kategóriában egyedülálló nem tud sajátot megengedni magának.

Ide már legalább 2 ember kell.

Meg persze aki nem 6-8 éve gyűjt és nem külföldön.


Lassan ott tartunk, hogy már ketten sem nagyon engedhetik meg maguknak az emberek, kb. mint nyugaton.


Sajnos rá kell eszmélni, hogy már egyedülállóként sok mindent nem tudsz itt tenni, csak lenni.


Egyedül még külföldön sem tudsz annyit félre tenni, hogy megengedhesd magadnak, max ha kutya körülmények között élsz.


De ha nagynehezen össze is kapargatod, fizeted ezer évig a hitelt, és neadja isten hogy bármit javítani keljen...

2022. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
De aki kimegy az miért akar visszajönni? Itthon ugyanolyan rossz lesz. Én is így mentem ki 8 éve hogy majd egy házra gyűjtök, hiába van már pénzem, nem látom értelmét annak hogy vissza költözzek.
2022. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!