Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » GyMS vagy Vas megyében jobb élni?

GyMS vagy Vas megyében jobb élni?

Figyelt kérdés
Mind a kettő Osztrák határ menti megye, van különbség, pl fizetésekben?

2022. aug. 22. 17:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Vas
2022. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
Nagyjából egyforma, ha csak a megyeszékhelyeket nézzük, Győrben valamivel több a lehetőség. Aki meg egy osztrák minimálbérért ingázó bohóc akar lenni, annak mindegy, csak közel legyen a határ.
2022. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Én csak GyMS ről tudok nyilatkozni.

Hát kinek mik az igényei igazából. Itt már mindent is beépítettek, és mindenki nyomorog annyian vagyunk.

Az emberek általános hozzáállása és hangulata szerintem extrém módon kritikán aluli. Ez a pénz nem boldogít tökéletes reprezentációja ami itt van, mert itt mindenki ki van tömve szarásig 100+ millás házakat veszik, mintha féláron lennének, még is a közhangulat egy rakás szar, idegbeteg mindenki és besavanyodott.


Legalábbis itt Sopron környékén, valami borzasztóan pusztulat ami van, ilyen mély még sosem volt ez szerintem.


Győrről jobbakat hallani, bár az utóbbi pár évben az is változhatott sokat, de akik onnét jöttek pl. ide hát azok megdöbbentek.


De szerintem itt osztrák határ mentén már egyáltalán nem jó élni, iszonyatos az ellentét és a feszültség a robbanásszerű növekedés miatt.


Megélni meg nyilván pláne szar, ha nem kint dolgozol, mert nem a magyarra mérik az árakat, meg a magyar fizura.


Igazéból innét aki tud menekül, aki nem, mert drágálja az osztrák életet az meg itt szenved, nyomorog meg idegeskedik.

Itt már csak az boldog max aki annó még jó helyen jó áron vett kertes házat, és elvan vígan.

2022. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Belföldi fizetésekben ne számíts nagy különbségre. Nyilván Győrben több a lehetőség, mint egy mindentől távoli rábaközi vagy vasi faluban.
2022. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
87%
3 - Tökéletesen megfogalmazta Sopron és környékét. Sok ember ki van tömve mégis elkeseredettebb, mint pár csóróbb. Maga a város is sivár és borzalmasan unalmas. Hiába van egy rakás pénzed.. rendes kulturális és egyéb szórakozási lehetőségekért el kell menned. Egy ideig lehet az összes szabadnapodon elmész mondjuk Győrbe, Pestre vagy Bécsbe.. de egy idő után beleunsz, hogy minimum (a hétköznapi ingázás után..) még a szórakozáshoz is "ingáznod" kell. Egyre jobban bepunnyadsz, lustább leszel. 5-6 év és 0 leszel lelkileg (lehet mentálisan is) sok ismerősöm szerette ezt a várost, amikor ideköltözött. Eltelt 4-6 év.. Mind menekül és költözik el.
2022. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Soproni vagyok. Azert aki ezt pusztulatnak nevezi, az meg nem járt keletebre ahol egy 200 ezres munkáért os verseny folyik. Ha ott élnétek lehet, hogy nem az lenne a bajotok, hogy Budapestre kell felmenni, ha egy hétvégét akartok szórakozni, hanem hogy 200 ezerből, hogy lehet megélni. Amiért itt lehet, hogy 400 ezer jár, Ausztriában meg 1400 euro mondjuk évi 14x, ami ilyen árfolyamon 600 ezer feletti fizu. Egyébként én gyms megyet javasolnám. Vagy sopront mivel a legtöbb osztrák város és munkahely innét érhető el, vagy Győrt ahol baromi erős az ipar.
2022. aug. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#6


Ha úgy könnyebb, értsd úgy, hogy ahhoz képest pusztulat ami ez a város volt, és amennyi pénz itt van.


Az meg, hogy keletebbhez képest nem olyan pusztulat az minden csak nem dicséret.

Pont onnét menekül mindenki ide, de egy 10 év alatt sokkal jobban hasonlít a város a keleti városokhoz, mint valaha.


Egyébként Hegyeshalmi határ sokkal élhetőbb, ugyanolyan távolság Ausztria, mint Sopronból, de fele olyan ingatlanárak meg fele akkora túltelítettség mindenhol pl. orvos.

2022. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen Hegyeshalom ebből a szempontból jobb, a vasúti közlekedés is, Győr is közelebb van.
2022. aug. 26. 18:08
 9/20 anonim ***** válasza:
Mosonmagyaróvár és vidéke kb. Olyan mint Sopron valamivel olcsóbb kivitelben . CSAK Ausztriában dolgozóknak ajánlom!
2022. aug. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

A közel félár az nem egészen valamivel olcsóbb.

Nem rég néztünk házakat amiket nem kell felújítani, 40-45 millából ott olyat vehettünk volna ami itt Sopronban 80 alatt nincs.

Lakások szintúgy.


Munkatársamék oda is mennek, vadiúj lakás, fullos hang meg hőszigetelés garázzsal 30 alatt, itt garázs nélkül, semmi hangszigeteléssel 42 től indultak az ajánlatok. Garázsokat olyan 6-8 millákért vesztegetnek, de láttam többért is.


Azért ez nagyon durván jelentős különbség szerintem.

2022. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!