Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz kormány miért nem...

A Fidesz kormány miért nem tett 12 év alatt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében semmit a jobb fizetésekért és az alacsony keresetek SZJA elengedésért?

Figyelt kérdés

Esküszöm hányok, mikor pofáznak, így növekedtek az árak és úgy. Az m1 naponta hülyíti a népet közben a háttérben meg a sikkasztások zajlanak.



Mikor Borsodból kellett feljönnöm dolgozni Budapestre, otthon a határ mellett mai napig ilyen minimálbéres fizetések vannak ami 10-15 éve még jónak számított.


Akkor nem 560Ft volt egy liter olaj, és a benzin is csak 220-260Ft/L volt.

20.000-30.000Ft volt a nagybevásárlás ma ez 70.000Ft!



Itt egy fokkal jobb a helyzet, mint otthon de csak azért mert van szállásom.


De ha lenne valakim akkor meg, az albérlet elvinne minimum 200-250.000Ft rezsivel (és ez csak a lakhatás). (tudom mert egyik kollégám, a legolcsóbb helyen van és ennyit fizet)



Én azt vettem itt észre, az átlag fiatal dolgozó korosztály Vidékiek, Budapestre a Budapestiek pedig külföldre mennek dolgozni.



És a drága jó Fidesz, krumplit oszt az elszegényedett népnek, a szavazatáért.


Rengeteg ház le van pusztulva, és nincs pénze az embereknek, hogy megcsinálják maguknak.


Több tucat olyan településen jártam ahol, csak közmunka volt, na ott aztán kész vége volt mindennek. Az utak ott holdbéli tájakra emlékeztettek.



2021. márc. 27. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
A 12 év alatt jelentősen megemelt minimálbér az egész országra érvényes, így Borsodban is. Ugyanígy a garantál bérminimum is. Az nem a kormány hibája, hogy semmihez nem értesz, és csak minimálbéres állásokra van esélyed.
2021. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
#1 nem emelkedett sehol (max Pesten...). Ha emelkedett is, akkor a rezsi is emelkedett mellé.
2021. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
#15.25 Hát figyelj, ha még azt sem ismered el, hogy emelkedett a minimálbér, akkor nincs miről beszélni. :-)
2021. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
3as, ja emelkedett, de tized annyira sem mint a forint infleciója indokolná. Ha ezt nem ismered be, nincs miről beszélni. Bár valószínűleg te narancsdiétán vagy.
2021. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es lehet neked és családodnak a Fidesz és Orbánia az áldás de vedd tudomásul, hogy másoknak semmilyen változást nem hozott!


Technikusi végzettségem van egyéb iránt, értek a tetőszerkezet építéshez és fedéshez, kőműves munkához.


Tudom nehéz elhinni, mert minden nap a hazugságokkal teli, manipulált Fidesz Médiát nézed valamint az újraindítjuk a gazdaság plakátok vannak.

2021. márc. 27. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
#1: Majd próbálj megélni a nagyon megemelt garantált bérminimumból/minimálbérből aztán okoskodj szerintem!
2021. márc. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Alacsony bér nem feltétlenül jelenti az aktuális kormány hibáját, mondom ezt DK szavazóként. Vidéken (nem csak Borsodban) kevés a munkalehetőség és sok a munkavállaló. Így a piac törvénye alapján alacsonyabbak a munkabérek. Egy miskolci vállalkozó minek fizessen neked nettó 300 ezret amíg van aki ugyanazt a munkát megcsinálnja 200 ezerért? Ha te lennél a vállalkozó adnál a munkásodnak 300 ezret ha 200-ért is elvégzi a feladatot?


A nem piacképes végzettséged a probléma méregfoga. Javaslom, hogy képezd magad hogy jobban érvényesülj a munkaerőpiacon. Egy technikusi végzettséggel nem fogsz milliókat keresni.

2021. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

"...az albérlet elvinne minimum 200-250.000Ft rezsivel (és ez csak a lakhatás). (tudom mert egyik kollégám, a legolcsóbb helyen van és ennyit fizet)"


Ez mondjuk NETTÓ HAZUGSÁG!

Nem mondom, hogy nincsenek ilyen albérletárak, de nem a legolcsóbb helynek számít!

Vagy a kollégád, vagy te hazudsz!


"És a drága jó Fidesz, krumplit oszt az elszegényedett népnek, a szavazatáért."


Én soha nem kértem és nem kaptam semmit a szavazatomért, de nem is ismerek ilyeneket.

Amellett a szavazóhelyiségben egyedül vagy, azt írsz be amit akarsz!


Borsod kétségtelen, hogy jó szar hely - bár vannak jó részei is - de hogy ennyire nívótlanra "ledolgoztátok" ezt köszönd az integrálódni képtelen haverjaidnak, akiknek szarért-húgyért eladtátok az ingatlanaitokat!

2021. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7# például legyek gépészmérnök? vagy programozó vagy bankár, könyvelő? villamos mérnők?
2021. márc. 27. 16:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyai részről Kazincbarcikáról származom. Se a két világháború között, se a szocializmusban, se a rendszelváltáskor, se az MSZP és se a FIDESZ kormányok alatt nem voltak "versenyképes" fizetései a felmenőimnek mégse az aktuális kormányt hibáztatták. Sajnos a nagyapámnak csak 6 elemije volt. Egyszerű földművesek és állattartók voltak.

A szüleim a fővárosban kezdték a fiatal életüket (lediplomáztak) és én már itt születtem. Én is Budapesten alapítottam családot. Laktam én is albérletben de korántsem olyan áron amit állítasz. Igaz nekem nem volt igényem a Rózsadombon bérelni.

A kérdésedben csak az dühít fel, hogy a következőt sugallod a gyakori olvasói felé: az állam hibás és Te meg a rendszer áldozata vagy.


7-es voltam.

2021. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!