Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy nagymama azt hazudj az unokájának, hogy ő az édesanyja?

Figyelt kérdés
Szomszédomról van szó. Ő neveli az unokáját, mert az édesanyja meghalt mikor egészen kicsi volt. A lány nem is emlékszik az anyukájára a nagymama pedig még olyan korban van, hogy simán szülhette volna annak idején ő is a lány. A lánynak aki most 13 éves még mindig azt mondja, hogy ő az anyukája. Nem akarok a dolgaikba beleszólni, de kíváncsi lennék ti ezt helyeslitek e. Mert szép dolog a nagymamától, hogy felneveli de a kislánynak joga lenne szerintem tudni, hogy ki az igazi édesanyja. Mit fog szólni, ha felnőttként magától jön rá? Mekkora arconcsapás lesz neki, hogy soha egyszer sem tudott elmenni az anyjához a temetőbe mert azt sem tudta, hogy halott? Mi a véleményetek? Szerintetek ez így helyes?

2022. aug. 22. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem helyes
2022. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A nagyi örökbe fogadta? Mert egyébként a kislány hivatalos irataiban a valódi anya neve kell szerepeljen.
2022. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Katona Dius ***** válasza:
91%
Kicsit fura. Azert 13evesen már gondolom meg kellett adnia az anyja nevét, és csak feltűnik neki,hogy aki neveli annak nem az a neve. Szerintem amugy meg makd később ugyis vagy kiderul,vwgy elmondja neki a mama. De csak a lány tudja,hogy esik makd neki. Örül,hogy abban a tudatban nőhetett fel,hogy van anyukája,vagy haragszik,mert nem mondtak neki igazat.
2022. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Nagyszüleim meghaltak, ahogy édesanyám is, szoktam őket látogatni. Mindenre emlékszem velük kapcsolatban. Szomszéd családot nagyszülőknek neveztük, gondoskodtunk is róluk, de aztán mindig több és több kellett volna, azóta hiába mondom azt, hogy van magánéletem, zaklatás formájában rengeteg üzenetet kaptam ezzel a témával kapcsolatban, hogy én felelősséggel tartozom feléjük. Ez nem így van. Adok-kapok rendszer akkor szűnt meg, mikor követelőzés és zsarolás formájában, testet öltött ez a két tulajdonság. Az időseknek rengeteg családtagja van, rokonaik is, nekik kell biztosítani azt, amit az öregeknek akarnak nyújtani. Többet nem szeretnék erről beszélni, mert nem változtatom meg a gondolataimat később sem.
2022. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Élete legnagyobb hibáját követi el. Az örökbefogadásnál is alapszabály, hogy az első pillanattól a gyerek korának megfelelően beszélni kell róla, hogy mi a helyzet. Nem kell ehhez felnőttnek lenni, az óvodában, iskolában is megmondják neki a társai, nem beszélve, hogy van apja is, aki nyilván nem a nagyi férje.

Nem lehet, hogy nem ismered őket, és csak abból következtetsz, hogy anyának szólítja? Lehet, tisztában van mindennel.

2022. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 apja sincsen neki, mert az anyuka már terhesség alatt egyedül volt. A nagyszülők hivatalosan örökbe fogadták, kis faluban élünk (mindenki ismer mindenkit) a nagyi pedig sorban mindenkinek bebeszélte (boltos nénitől kezdve a postásig) hogy úgy lesz jó a kislánynak ha így tudja mert ő így kímeli. Eddig meg még senki nem szólta el magát
2022. aug. 22. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha örökbefogadtàk, akkor ők a szülei. Viszont etikatlan, hogy nem mondtak el neki, hogy ki a szülőanya, ès hogy ők a nagyszülei voltak. Ebből mèg a lànynak ès a szûleinek is nagy baja lesz.
2022. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Micsoda?


Hogy sírni fog 2 napig, ha megtudja?



Ilyenkor az örökbefogadó neve fog szerepelni a gyerek papírjaiban az anyja nevénél?

2022. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Válasz a #8-as kérdésére: igen, örökbefogadás esetén az örökbefogadott gyerek új születési anyakönyvi kivonatot kap, amiben születési neveként az örökbefogadás utáni nevét (azaz örökbefogadó szülei családi nevét), anyja neveként pedig örökbefogadó anyját jegyzik be. Azaz neki minden papírja olyan lesz, mintha eleve az örökbefogadó családba született volna. Az örökbefogadó szülők mindenben a vér szerinti szülők helyébe lépnek.

Az egyetlen dokumentum, ahol az eredeti születési neve visszakövetető, a születés helye szerinti anyakönyv, ahol a megjegyzés rovatban jegyzik be az örökbefogadás után létrejött állapotot.

2022. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2022. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!