Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az exem levelei a mai napig a...

Az exem levelei a mai napig a régi címre érkezik, mert nem jelentkezett ki a régi címről. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Pár éve béreltem egy lakást az exemmel, ő be is volt jelentkezve oda tartózkódási helyre és valószínűleg a mai napig nem jelentkezett ki. Azóta az egyik legjobb barátnőm lakik abban az albérletben.

Rendszeresen jönnek a csak saját kézbe adható, ajánlott leveleiről értesítések az adóhivataltól, biztosítótól, behajtótól, közös képviselőtől.

Az szakítás utáni első időszakban még szóltam neki, amikor a barátnőm küldte a csomagszámos értesítőit, de olyan undok, lekezelő stílusban beszélt, hogy én nem tárgyalok vele azóta, pedig lenne lehetőségem üzenni neki Whatsappon és tudom a jelenlegi címét is.

Volt időszak, amikor egyszerűen félbe téptem és kidobtam a leveleit, de pár hónapja összes ilyen értesítőt, levelet átlósan egyszer áthúzzuk, ráírjuk, hogy "ismeretlen címzett, elköltözött" és bedobjuk a posta mellett lévő piros postaládába.


Ti szólnátok az exnek a fontos leveleiről? Én kissé rosszul érzem magam, mert fordítva elvárnám, hogy szóljanak...

A barátnőmnek értesíteni kéne a tulajt, hogy az előző lakó nem jelentkezett ki a címről?

Volt, hogy a házmester kereste őt személyesen, mert papíron ott lakik és nem fizette a költségeket,pár éve és elég sokkal tartozik már.


2022. aug. 27. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tulaj ügyfélkapun 10 perc alatt el tudja indítani a kijelentést
2022. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Te szóltál neki a dologról, ő bunkó volt.


Mi a kérdés?

2022. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A NAVos levelekkel csak óvatosan. Mi albérlőként belefutottunk egy olyanba, hogy egy előző lakó nagyon sok tartozást halmozott fel és nem fizetett. Már évek óta ki volt jelentve mégis ide jöttek a levelei. Egyszer egyet kibontottunk a NAVtól, benne állt hogy x dátummal jönnek ki a címre ingóságokat foglalni. Innen indult nagy telefonálgatás, meg nyilatkozatok, hogy a mi dolgaink vannak ott, meg évek óta nincs ott az ember. Azért volt pár aggódalmas napunk, mert az említett dátum pont a nyaralásunk közepére esett. A NAV bocsánatot kért, nem jöttek ki.
2022. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kidobnám a leveleit/ráírnám a borítékokra hogy nem itt lakik és bedobnám feladásra.

Intézném a kijelentését

2022. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!