Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyedül vagy többgenerációs...

Egyedül vagy többgenerációs családi házban éri meg jobban lakni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 5. 01:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy nemcsak anyagilag de amúgy jobb full egyedül ha agglegény vagy?
2022. szept. 5. 01:29
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Én ezt a kérdést nehezen értelmezem.

Agglegényként minek több generációs ház? Az eleve akkor is szívás, ha családod van 20-on éves gyerekekkel, egyáltalán nem biztos, hogy ott akarnak élni, vagy te azt akarod, hogy ott legyenek.

Egyedül 1-1,5 szoba megfelel, terjeszkedni ráérsz, ha van kivel. Ennyi élettér elég, és fenttartható. Ha szüleidnél héderezel, megtakarításként jól jön, de ne oda akarj örökre berendezkedni.

2022. szept. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a saját, különálló ingatlantól (pl: panellakás) nincsen jobb, nekem 18 éves koromban vettek a szüleim egy kis 51 négyzetméteres lakást Budán, én nagyon szeretem az egyedüllétet, hogy senki nem szól bele mikor és mit csináljak, az egyetemi évek alatt kifejezetten előnyös volt (igaz én nem agglegény vagyok hanem lány, de szerintem fiúknál is ugyanez a helyzet). A fenntartási költsége a lakásnak egyébként nagyon alacsony az értéke viszont évről-évre rohamosan nő, 7 év alatt gyakorlatilag az ötszörösére ment fel itt a környéken az ingatlanok ára. Szóval szerintem mindenképp jobban "megéri" elköltözni egy saját lakásba, mintsem a nagyobb családi házat átalakítani többgenerációssá.
2022. szept. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nyilván jobb, de ha nincs rá pénz (még) vagy csak pénzkidobás lenne, akkor nem tudsz mit csinálni. Úgy könnyű beszélni, ha szülők vesznek autót meg lakást/házat.


100-150 ezres albérletekbe menni sok értelme nincs, ha erre gondolsz. Persze mindenki eldönti maga, hogy mi éri meg neki és mi nem.

2022. szept. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Egyedül, mindenképp!! Persze, kinek milyenek a rokonai... lehet valakinek megéri a családjával maradni. Nálunk viszont kell a minimum 200 km távolság a nyugalmas élethez.
2022. szept. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Garzon jó egy főnek, még 2-nek is, aztán ha gyerek lesz, akkor léptek tovább.
2022. szept. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
LoL
2022. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ, mi a cél.


Egyik haverom úgy 30 éves koráig otthon élt a panelban a szüleivel. Jó volt a viszonyuk, a munkája miatt amúgy sem volt rengeteget otthon. Aztán 30 évesen azt gondolta, oké, ideje elhúzni. Annyi megtakarítása lett, hogy szülői támogatással kp-ra vett lakást - nem mostani árakon természetesen, de akkor is.


Kolléganőm otthon lakott a szüleivel, akikkel teljesen toxikus a kapcsolata, egyfelől csüng rajtuk, másrészt viszont teljesen lehúzták lelkileg. Tőle rendszeresen azt kérdeztem, mikor húz már el otthonról. Mióta elköltözött, javulgat az élete.

2022. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Na istenments, hogy anyósomékkal meg a sógornőmmel lakjak együtt, ha erre gondoltál. De még a saját rokonaimat se szeretném minden nap a házamban látni.
2022. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egy porta, de mondjuk különbejárat.

Úgy már akár lehet maradni a szülőkkel is nem?

2022. szept. 6. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!