Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a többgenerá...

Mi a véleményetek a többgenerációs együttélésről?

Figyelt kérdés
Ha mindenkinek van egy külön lakrésze például külön emeleten...

2021. máj. 13. 11:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Régen így volt. Mindig a főház után építették, de mindig alacsonyabbnak kellett lennie a tetőnek.
2021. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Mi így lakunk, nekünk megfelel. Másoknál meg nem működik.
2021. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Intelligencia, tolerancia szükséges hozzá - itt a GYK-n csak a negatív példák fordulnak elő, de tömegesen. :))))


Alapvető egyetértés kell hozzá, hogy senki nem tekinti átjáróháznak a másik lakrészét. Hanem úgy megy oda, mintha 20 km-rel odébbről jönne. szól előre, és nem sértődik meg, ha "nem alkalmas" választ kap.

2021. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

#2: na végre egy pozitív példa (3-as voltam)


:-)

2021. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ugyan nincs ebben tapasztalatom (kis lakásunk van), de szerintem működhet, ha nincs köztük nagy értékbeli ellentét, és meg tudják beszélni a határokat és azt, hogy ki miben hoz döntést. Annak pedig vannak pozitívumai, ha a gyermek ilyen közeli kapcsolatban van a nagyszüleivel is.
2021. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
nekem nem menne
2021. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk ez van. Egy felépítmény, két külön lakrésszel, és nem elválasztott kerttel. Egyik lakrész nagymamámé, a másikban lakunk anyukámmal, és a testvéremmel ketten. Nagyim akkor költözött ide, amikor nagypapám fekvő beteg lett, és nem tudta egyedül ápolni, ezért nekik le lett választva a külön lakrész. Én ekko rmég pici voltam, apukám nem élt már velünk, de így nagymamám és nagypapám mindig itthon voltak, és tudtak figyelni rám. Nyertes-nyertes szitu volt nekünk :D.


De ehhez persze kellett az is, hogy jó legyen a kapcsolat velük, és az elejénfőleg, de voltak viták arról, hogy ha elmegyünk otthonról, nagymamám ne menjen be a mi részünkbe, ne mosogasson el meglepetésből (jót akart, csak már nem volt jó a szeme) meg hogy ha anyukám rám szól valamiért, akkor ne kontrázzon rá ő is. De idővel beleszokott mindenki, kialakult egy közös életritmus, és már nem cserélném el semmiért sem.

2021. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
#6: nekem sem.
2021. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok, anyukámmal és a testvéremmel hárman* :D
2021. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem nekem való, maximum akkor mennék bele ha az egyetlen másik opcióm a hajléktalanság lenne, de még akkor is csak időszakosan. Én még sose láttam rá jó példát - persze ettől még létezik, ezt nem vitatom - de abszolút nem fér bele az én saját életutamba és értékrendembe. Viszont tök jó pozitív példát olvasni rá :)
2021. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!