Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nincsen fűtés a koliban, mit...

Nincsen fűtés a koliban, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Éjszakánként 0 fok van kint és nincs bent a koliban fűtés. Egyáltalán. Eddig csak olyan kicsi fűtés jött, hogy alig volt több mint a semmi, de most fizikálisan semennyi. Most épültem fel betegségből, de így megint tuti beteg leszek. Itt ülök egy vastag pulcsiban, az utcai téli kabátomban és magamra van terítve egy takaró és így is remegek. Ráadásul ma szóltak, hogy nem lehet hősugárzót használni a szobákban, mert túl sokat fogyaszt, mondjuk nem itt nincs hősugárzóm, de vettem volna egyet de így már azt sem szabad.
2022. nov. 21. 17:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Laktam hasonló körülmények közt 2017-ben (akkor sem indokolta semmi, meg most sem, hogy a XXI. században a világ jobbik felén így éljünk, de mindegy).

Ami segített túlélni: Alkohol. Valójában nem melegít fel, de azt az illúziót kelti. Ha rumos teát, vagy forralt bort, vagy bármi olyat fogyasztasz, ami forró és alkoholt is tartalmaz egyben, az sokkal jobb, mintha csak innál, vagy csak teáznál.

Szedj vitaminokat, étkezz egészségesen, és végezz testmozgást. Valójában a megáfázásodat vírusok, vagy baktériumok okozzák, amik elszaporodnak a hideg miatt legyengült szervezetedben, nem maga a hideg. Ha egészésgesen próbálsz élni - már amennyire egyetemistaként lehet - akkor nem fog minden nyomorult takonykór ledönteni a lábadról. Egy jó futás a közeli parkban mindig kimelegített, és utána egy forró zuhany? Kb. egy órán át úgy éreztem magam, mintha nem épp csak egy lépcsőfok választana el a Blahán tablettást szürcsölő csövestől. És beteg sem lettem.

Fűszeres ételek. Levesek. Kurwajók. Izzadsz tőlük.

Forró vízzel töltött palack lefekvéskor az ágyadba. Sok.


Vagy az abszolút pro tippem: írd meg egy dropaway e-mail címről a szitut az összes létező magyar médiának, és ha lehet, és van affinitásod rákeresni, a külföldieknek is (ha nincs, írhatsz nekem privit, és kikeresem neked, nekem van rá motivációm, még le is fordítom a problémát, ha kell). Nem csak te vagy ebben a helyzetben, nagyon sok gimistől és egyetemistától hallom, hogy 18 fokban, vagy még annyiban sem fagyoskodnak.

Ha a saját tyúkszaros helyed féltése miatt nem mernéd megírni, akkor emlékeztetnélek arra, hogy ez annyira anonim, mint ahogy ezt a kérdést kiírtad (teljesen, és örülnek majd a sztorinak).

2022. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%
Én ugyan nem koleszban lakom, hanem egy "albérletnek" nevezett valamiben és itt sincs fűtés. Illetve van, egy kicsi olajradiátor, de ha az sem lenne (túl sokat nem ér egyébként), nincs az az isten, hogy ne hoznék egy hősugárzót.
2022. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindeközben a parlamentben ahol ezt eldöntötték, elintézték:

[link]

2022. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
85%

Azt kell mondanom, 20-21 C° lenne a reális korlátozás, melóhelyen nálunk ennyi van.


Szerintem nem a fűtés a fő gond, építőiparban amikor zsindelyeztünk egy előtetőt - 11 C°-ban és a zúzmara fagyott és csúszott akkor mondtam azt, hogy fázok, két kesztyűben és télikabát+mellényben.

2022. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, milyenigaztetűlled, mikor januárban a -10-ben este 11-kor pizzát szállítottam bringával a második kerületben, akkor nekem is melegem volt, mire felértem a hegytetőre.

A fizikai munka kalóriát éget, kimelegszel tőle. Ezért is javasoltam a kérdezőnek a mozgást.

Viszont nem tud napi 12-16 órában mozogni, valamikor aludnia is kell, tanulni ülve szoktak, meg uram bocsá' esetleg pihenne az OTTHONÁBAN. Te zsindelyezés után mentél haza a jó meleg házadba, ő meg a hideg egyetemről mehet haza a hideg koleszba. Hosszútávon ez elviselhetetlen. A csövesek is azért isznak állandóan, mert EZ nem élet így.

2022. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Metionin ***** válasza:
100%
25. Anno így kaptam tüdőgyuszit. Éjszakás műszakban nem volt fűtés a melóhelyemen, reggelre totál átfagytam pedig kabátban ültem bent, aztán mehettem vissza a fűtetlen koliba "pihenni" meg tanulni.
2022. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!